Güvenli Ve Eğlenceli Seyahat Deneyimi Sunan Fiat 500X Hakkında Merak Edilenler

Güvenli Ve Eğlenceli Seyahat Deneyimi Sunan Fiat 500X Hakkında Merak Edilenler
27.06.2022 12:30
Fiat 500x hangi segmenttir, Fiat 500x hangi yağ kullanılır, Fiat 500x en dolu modeli hangisidir, Fiat 500x lastik basıncı kaç olmalıdır, Fiat 500x yakıt deposu kaç litredir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Fiat 500X, Fiat aracılığıyla 2014 senesinde bu zamana üretilen bir küçük crossover SUV modeli olarak bilinir. Araba, ilk kez Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtımı yapılmıştır.  Fiat 500L ve Jeep Renegade ile aynı platformu vardır.

Fiat 500x İtalya'da Hangi Araçla Aynı Bantta Üretilmektedir?

Fiat fabrikaları içerisinde en iyilerden bir tanesi olan Bursa Tofaş; 2015 senesinde başlayan Egea üretiminde geçtiğimiz Şubat ayına kadar 500 bine ulaşırken; en yenilikçi fabrikalardan bir tanesi olan İtalya Melfi fabrikası dün 500 bininci Fiat 500x üretimini gerçekleşti. 2014 senesi sonunda başlayan üretim ardından 500x Avrupa’daki ilk 10 SUV modelden bir tanesi olmaya devam etmekte. FCA Melfi fabrikası 500x ve Jeep Renegade modellerini üretmekte. Fiat 500x dünya genelinde 100’den çok ülkede satılıyor. Çoğunluk olarak Avrupa’da satışlar öne çıkmaktadır.

Fiat 500x Hangi Segmenttir?

B segmentindeki araçların SUV gövde tipindeki örneklerine bakıldığında ise Türkiye’de en fazla satan modeller içerisinde Renault Fiat 500X, Captur,Hyundai Kona ve Nissan Juke vardır. B segmenti, Avrupa Komisyonu aracılığıyla tanımlanan binek araç sınıflandırma sisteminde ikinci kategoridir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki minik sınıf ve Büyük Britanya'daki süper mini kategorisine eş değer olmuştur. "Supermini" şeklinde isimlendirilen Euro NCAP araç sınıfı, daha minik A segmenti arabaları da kapsar.

Fiat 500x En Dolu Modeli Hangisidir?

500x özelikleri aşağıdaki gibidir;

·        Elektrikli park freni sistemi

·        Hız sabitleme ya da sınırlama sistemi

·        Stop ve Start

·        Manuel kliması vardır

·        Çift bölgeli otomatik klima mevcuttur

·        Kalorifer sistemi adına elektrikli ek ısıtıcısı vardır

·        Fiat Mood Selector™ (sürüş modu geçici)

·        Hıza duyarlı ve elektromekanik direksiyon sistemi vardır

·        Direksiyon yükseklik ve derinlik ayarı bulunur

·        Fonksiyonel deri direksiyon vardır

·        Elektrikli, ısıtmalı yan aynaları vardır

·        Elektrikli ön ve arka camlar bulunmaktadır

·        Yol bilgisayarı vardır

·        Asimetrik katlanabilen arka koltuklar mevcuttur

·        Katlanabilir ön yolcu koltuğu bulunur

·        Ön koltukların arkasında file vardır

·        Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi mevcuttur

Fiat 500x Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır?

Ortalama şekilde tavsiye edilir kontrol ve hatta tekrardan şişirmek lastikler her diğer ay çünkü sürüş esnasında basınç doğal biçimde azar azar azalacaktır. Ve bunu yapmanızı öneriyoruz uzun yolculuklar yaptığınızda daha çok ve özellikle sık sık aldığınızda Otoyol. Her olayda, her uzun yolculuktan evvel basıncı kontrol etmenizi lazım.

Fiat 500x Yakıt Deposu Kaç Litredir?

Yakıt Kapasitesi 48 lt. Şehir İçinde tüketim için (100 km) 4.7 lt’dir.  Şehir dışı tüketim için (100 km) 3.8 lt’dir. Karma tüketim içinse (100 km) 4.1 lt. kadardır.

Fiat 500x Fiyatı Nedir?

795 bin TL ile 767 bin TL aralığında bir fiyattı vardır. ilk kez Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtımı yapılan bir modeldir.   

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir