Gastrite Sıcak Su Torbası İyi Gelir Mi?

Gastrite Sıcak Su Torbası İyi Gelir Mi?
29.12.2022 21:45
Vücut ağrılarını azaltmak ve vücudun ısısını yükseltmek için kullanılan ısıya dayanıklı malzemeden elde edilen sıcak su torbası hakkında merak ettiklerinize değineceğiz. Sıcak su torbası gastrite iyi gelir mi, havası nasıl alınır, hamilelikte kullanılır mı, mikrodalgada ısıtılır mı? Sıcak su torbası ishale iyi gelir mi, kaç saat sıcak kalır, kapağı nerede satılır? İşte detaylar.

Gastrit, mide zarında meydana gelen iltihaplanmaların tümü için kullanılan bir hastalık terimidir. Bakteriden kaynaklı enfeksiyonlar sonucunda oluşmaktadır. Mide üzerine koyduğunuz sıcak su torbası, ağrısını hafifletecektir.

Sıcak Su Torbası Havası Nasıl Alınır?

Öncelikle sıcak su torbalarını kullanırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Hastanelerin acillerine başvuru yapan anımsanmayacak derecede sıcak su torbası kaynaklı yanık vakaları bulunmaktadır. Sıcak su torbasının içerisindeki havayı almakla başlayabilirsiniz. Öncelikle baş kısmından tutarak torbayı dik bir şekilde tutunuz. Kullanım talimatı olarak mutlaka torbanın 3’de 2’si kadar su doldurmalısınız. Su ağız kısmına çıkıncaya kadar düz bir zeminde eğerek içindeki havayı dikkatlice boşaltmalısınız.

Sıcak Su Torbası Hamilelikte Kullanılır Mı?

Özellikle hamilelik döneminde sıcak su torbasını çok dikkatli ve doğru bir şekilde kullanmak gerekmektedir. Öncelikle çok yüksek sıcaklıklarda fetüsün düşme ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı sıcak su torbasının içerisine çok kaynar bir su koymayınız. Ten ile direkt temasından kaçınmalısınız. İnce bir bez ile sardığınız sıcak su torbanızı ortalama 60-70 derecelik bir ısıda ağrıyan bölgenize uygulayabilirsiniz. Ağrınız bir süre sonra hafifleyecektir.

Sıcak Su Torbası Mikrodalgada Isıtılır Mı?

Sıcak su torbası ile yaşanabilen sorunların başında torbanın patlaması ya da koruyucu tıpanın gevşeyerek sıcak su akıtması sonucunda oluşan yanıklar yer almaktadır. Bunların önüne geçebilmek için sıcak su torbalarının kullanım talimatları merak edilmektedir. Sıcak su torbası yaklaşık 2 dakikalık bir süre için mikrodalgada ısıtılabilir. Dışındaki kauçuk madde zarar görmez.

Sıcak Su Torbası İshale İyi Gelir Mi?

Her ağrıyan bölgeye sıcak su torbası konulmamalıdır. Bazı enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklar enfeksiyonun sıcaklıkla birlikte çoğalarak vücutta daha kolay ilerlemesini sağlayabilir. İshalde sıcak su torbası kullanılmaması gereken bir rahatsızlıktır. Çünkü ishalde bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyon kaynaklı oluşmaktadır. Damarın genişlemesine ve ishalin artmasına sebep olabilirsiniz. Vücudun artan su ihtiyacından kaynaklı olarak da daha büyük problemlere yol açabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası Kaç Saat Sıcak Kalır?

Sıcak su torbasının kullanım talimatında kesinlikle sıcak su koymayınız yazmaktadır. Bu hem malzemenin kalitesi bozar hem de teninize değdiğinde yakabilir. Bundan kaynaklı olarak kaynamış suyu 5-10 dakika kadar beklettikten sonra torbanın içerisine dökmelisiniz. Ortalama olarak 1-2 saat boyunca ısıyı saklayacaktır.

Sıcak Su Torbası Kapağı Nerede Satılır?

Sıcak su torbasını doğru bir şekilde kullanmanın ilk ve en önemli adımı koruyucu kapağının iyice kapatıldığından emin olmaktır. Herhangi bir sızıntı olduğu taktirde içerisindeki sıcak su akabilir ve vücudunuzda yanıklar oluşturabilir. Sıcak su kapağınızı değiştirmek isterseniz e-ticaret sitelerinden, medikal mağazalardan, eczanelerden ve marketlerden temin edebilirsiniz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir