Fransız Lavanta Sabunu Faydaları Nelerdir?

Fransız Lavanta Sabunu Faydaları Nelerdir?
06.09.2022 22:36
Fransız lavanta sabunu insana çeşitli faydaları olan bir sabundur. Fransız lavanta sabunu faydaları nelerdir, ne işe yarar, alerji yapar mı, bozulur mu, cilde nasıl kullanılır, lekesi nasıl çıkar? Sorularına tek tek yazımızda sizler için yanıtlar verdik.

Akne ve sivilce izleri gibi cilt problemlerini ortadan kaldırır. Ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur.  Ciltteki koyu lekeleri giderir. Lavanta yağı içerdiği için antiseptik özelliği vardır ve cildi tahriş etmeden  doğal koruma sağlar. Bazı insanlar, özellikle kış aylarında vücutlarını bile soyarlar. Bu gibi durumlarda lavanta ile duş alın veya banyo suyunda birkaç dakika bekletin. Ciddi  cilt problemleri olan herkes lavanta denemelidir. Vücut kokusunu yok eder. Cilde kalıcı esneklik sağlar. Canlandırıcı ve rahatlatıcı özelliğiyle, hoş kokusu ve uyarıcı etkisiyle cildi canlandırır ve nemlendirir. Yanıklar ve doku yıkımı için iyileştirici özelliklere sahiptir. Anti-inflamatuar ve hücre yenileyici özelliklere sahiptir. Lavantadan yapılan sabunlar zona hastalığına iyi gelir, saçtaki kepeği giderir.  Saçlara canlılık verir.  Lavanta Sabunu cildi ve saçı tonlayıcı etkisiyle temizler ve doğal koruma için cildin yağ içeriğini dengelemeye yardımcı olur. Sivrisinek ve böcek kovucu özelliği vardır.  Sabunun içindeki lavanta yağı sakinleştirici ve tedavi edici bir etkiye sahiptir. Bu, kullanıcıya rahat bir his verir. Sabunun canlandırıcı etkisi sadece sinirleri yatıştırmakla kalmaz, uykusuzluk ve depresyonu da azaltır. vücudun gevşemesini etkiler.

Fransız Lavanta Sabunu Ne İşe Yarar?

Antiseptik özelliği bulunan lavanta sabunu ciltteki fazla yağ ve kiri temizlemek için oldukça etkili bir üründür.Yağlı ciltlilerin olmazsa olmazı cilt bakım ürünü olan lavanta sabunu sivilce, siyah nokta ve diğer problemlerin tedavisi için birebirdir. Bu sabun cildin yağ içeriğini dengeler ve mevcut sivilcelerin  kurumasına yardımcı olur. Ayrıca zona tedavisinde de etkili olduğu gösterilmiştir. Faydalı içerikleri sayesinde vücudu rahatlatan lavanta sabunu her evin olmazsa olmazıdır.

Fransız Lavanta Sabunu Alerji Yapar Mı?

Lavantanın faydalarından sağlıklı bir şekilde faydalanmak için öncelikle lavanta bitkisine alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Sabunu kolunuza sürdükten sonra 5-10 dakika bekleyin. Bu bölgede kızarıklık, şişlik veya morluk varsa lavanta alerjiniz var demektir. Bölgede herhangi bir belirti görülmüyorsa lavantanın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Fransız Lavanta Sabunu Bozulur Mu?

Sabun, suyu emmediği sürece bozulmaz. Ancak banyo gibi nemli bir ortamda saklandığı için kısa sürede yumuşar ve erir. Çoğu kalıp sabunun süresi 2-3 yıl içinde sona erer.

Lavanta Sabunu Cilde Nasıl Kullanılır?

Lavanta sabununu ıslak yüz, vücut ve saça köpürterek ve masaj yaparak uygulayınız. Ardından ılık su ile sabunu sürdüğünüz yeri durulayınız.

Lavanta Sabunu Lekesi Nasıl Çıkar?

Sabun lekelerini çıkarmanın en etkili yolu limon yağıdır. Lekeli bölgeye limon yağı sürün ve ovalayın. Su ile duruladıktan sonra sabun lekelerinin gittiğini görebilirsiniz. Sabun lekelerini çıkarmanın bir başka yolu da sirke ve karbonattır. Sirke ve kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımı sabunlu bölgeye sürün ve ovalayın. Daha sonra su ile durulayın. Bu işlem  sabun lekelerini giderir ve bölgeyi parlak bırakır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir