Fotoğraf Düzenleme İpuçları: En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!

Fotoğraf Düzenleme İpuçları: En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!
14.07.2022 15:15
Bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanmak istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda fotoğraf düzenleme program arasından en iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalarını bir araya getirdik.

Sizin için hazırladığımız en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarının listesini inceleyin, bu sayede birkaç basit düzenleme ile birlikte fotoğraflarınızı geliştirebilirsiniz. İşte, en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması!


1) Canva

Canva, kullanıcıların yalnızca sürükleyip bırakarak fotoğrafları düzenlemesine ve grafikler oluşturmasına olanak tanıyan, kullanımı kolay bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Sıfırdan bir tasarım oluşturabileceğiniz bu ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için profesyonel olmanız gerekmez. Canva, düzenlemek istediğiniz fotoğraflarınızı rötuşlamanıza yardımcı olacak çok sayıda özelliğe sahiptir.


Canva'nın en iyi özellikleri arasında ise kapsamlı şablon kitaplığı yer almaktadır. Kısa süre içinde fotoğraflarınızı önceden ayarlanmış bir düzene bırakabilir ve ardından düzinelerce yazı tipi, illüstrasyon, grafik, renk ve tasarım öğesi kullanarak stil verebilirsiniz. Canva ile paylaşabileceğiniz, yazdırabileceğiniz veya dışa aktarabileceğiniz çarpıcı parçaları hızla oluşturabilirsiniz. 

2) VSCO

VSCO, en iyi ücretsiz resim düzenleme uygulamaları arasında yer almaktadır. VSCO, basit bir arayüze ve güçlü özelliklere sahip minimalist bir uygulamadır. En iyi özelliği ise resimlerinizi geliştirmek ve onları paylaşmaya değer kılmak için geniş filtre kitaplığı sunmasıdır. Görüntüleri paylaşmak için kendi sosyal ağını içeren VSCO,  kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Bunun yanı sıra pozlama, ISO, , beyaz dengesi ve odak gibi güçlü kamera özellikleri bulunmaktadır.VSCO uygulaması; çok sayıda filtre, netlik ayarlama, renk tonu ve cilt tonu düzenleme, görüntüleri RAW formatında kaydetme ve video düzenleme özelliklerine sahiptir. Kolayca montaj oluşturabileceğiniz VSCO, uygulama içinden paylaşma olanağı sunar.

3) Snapseed

Snapseed, fotoğrafları profesyonel olarak geliştirmek isteyen fotoğrafçılar için tasarlanmış ücretsiz bir çevrimiçi fotoğraf editörüdür. Öncelikli odak noktası, efektleri değiştirecek filtreler sağlamaktır. Ayrıca dışa aktarma aracıyla kreasyonlarınızı paylaşabilirsiniz.


Bu uygulama, fotoğrafları istediğiniz zaman kaldırabilmeniz, düzenleyebilmenize olanak sağlar. Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında Snapseed, herhangi bir ciddi fotoğraf düzenleme meraklısını memnun edecek etkileyici bir dizi filtre, fırça ve tahribatsız düzenleme aracıyla öne çıkıyor.


4) PicsArt

PicsArt Photo Studio, grafikleri ve farklı görüntüleri birleştirerek sıra dışı görüntüler oluşturulmasına olanak tanıyan güçlü bir karma sanat aracıdır. PicsArt, kamera size efektlerini gerçek zamanlı olarak kullanma fırsatı verir. Bu fotoğraf geliştiriciyi portrelerinizi geliştirmek ve saç rengini, ten rengini, makyajı ve daha fazlasını değiştirmek için de kullanabilirsiniz.


Android için tasarlanan bu fotoğraf düzenleme uygulaması, fırçalar, maskeler ve katmanlar içerir. Bu, bir akıllı telefon veya çizim tableti üzerinde çizim yapmayı mümkün kılar. 

5) GIMP

GIMP, açık kaynaklı bir yazılımdır ve birçok grafik tasarımcının favorisidir. GIMP, genellikle Photoshop ile karşılaştırılır. Popüler fotoğraf düzenleme yazılımıyla aynı özellik ve işlevlerin çoğunu paylaşsa da GIMP ücretsizdir.Öne çıkan özelliklerinden bazıları ise aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda fırça ve filtrelerdir. GIMP aynı zamanda animasyonu da destekler. Renk düzeltmesi, cilt tonu düzenlemesi, özelleştirilebilir arayüz ve grafik tasarım öğeleri özelliklerine sahiptir. Bu sebeple GIMP, en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer almaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir