Faturalı Hat Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Faturalı Hat Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
20.12.2022 21:56
Faturalı hatlar, size belirli bir süre kalma sözü ile daha indirimli ve yüksek içerikli bir kullanım imkanı veren sistemlerdir. Faturalı hat almak için gerekli belgeler nelerdir, açılma süresi nedir? Faturalı hat aldım ne zaman aktif hale getirilir, borç sorgulaması nasıl yapılır, borcu ödenmezse ne olur? Bimcell de faturalı hat var mı? Faturalı hatlar ile ilgili merak edilen soruları sizler için derledik.

Faturalı hat almak için gerekli belgeler ile bir operatörün şubesine gidip bazı sözler vermelisiniz. Her operatörün istekleri birbirinden farklı yöndedir. Birkaç örnek verecek olursak;

Vodafone faturalı hat almak için;

·        Kimlik belgesi

·        Son 2 aya ait bir adres belgesi (fatura ya da ikametgah belgesi olabilir)

Türk Telekom faturalı hat almak için;

·        Kimlik fotoğrafı ya da fotokopisi

·        TT mobil sözleşmesi

·        Adres gösteren bir belge

Turkcell faturalı hat almak için;

·        Nüfus cüzdanı

·        Son iki aya ait bulunan sabit bir fatura

·        Abonelik sözleşmesi.

Faturalı Hat Açılma Süresi Nedir?

Yeni bir hat aldığınızda hattın işlenmesi ve açılması için bir süre geçmelidir. Bu süre genel olarak iş yoğunluğuna ve operatörlere göre değişiklik göstermektedir. Yeni satın alınan bir hatta aktifleşme süresi genel olarak ortalama 1 gün sürer. Hattınız tarafınıza teslim edildikten yaklaşık olarak bir gün içerisinde hattı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturalı Hat Aldım Ne Zaman Aktif Hale Getirilir?

Faturalı bir hat alındığında ya da başka bir hatta faturanızı taşıdığınızda bir miktar beklemeniz gerekmektedir. Birçok operatörde yeni bir hat aldıysanız ve hattınız size teslim edildiyse ortalama 1 gün içerisinde hattınız aktif hale gelmektedir. Ancak hattınızı başka bir operatöre taşıdıysanız, işlemlerin tamamlanması ve mevcut operatörün onay süreçlerine bağlı olarak aktif hale gelme süresi 4 günü bulabilmektedir.

Faturalı Hat Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Faturalı hat aldığınız ya da geçtiğiniz zaman bir tarife seçersiniz ve aylık belirli bir miktarda ödeme yaparsınız. Ancak tarifenizin yetmemesi durumunda tarife aşımı gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlarda faturanız inanılmaz yüksek fiyatlara çıkabilmektedir. Eğer faturanızın borcunu öğrenmek istiyorsanız tarifenizin bağlı olduğu operatörün uygulamasından ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hat Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Faturalı hatta geçiş yaptığınız zaman genellikle 12 ya da 24 ay söz vermeniz gerekmektedir. Bu süre zarfı boyunca faturalarınız tarafınıza kesilmektedir. Faturanızı ödemezsiniz 1 hafta içerisinde hattınız kısıtlanmaya başlar. Eğer borcunuzu ödememeniz durumunda şirketlerin sizi avukata vererek hakkınızda işlem başlatma hakları bulunmaktadır.

Bimcell De Faturalı Hat Var Mı?

Bimcell, Türk Telekom iş birliği ile birlikte 2012 yılında bir şebeke oluşturmuştur. BİM, bir market zincirinin kurduğu ilk operatör olma unvanını kazanmıştır. BİM mağazalarına giderek, faturalı ya da faturasız hatlara geçiş yapabilirsiniz. BİMcell’e geçiş yapmak ya da direkt hat almak istiyorsanız kimlik fotokopiniz ise en yakın BİM mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir