Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çok Dedikodu Yapar?

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çok Dedikodu Yapar?
28.01.2023 21:03
Erkekler mi kadınlar mı daha çok dedikodu yapar? Erkekler mi kadınlar mı daha çok cinsellik ister? Erkekler mi kadınlar mı daha duygusal, daha çok yaşar? Erkekler mi kadınlar daha çok aldatıyor? Erkekler mi kadınlar mı daha çabuk olgunlaşır? Erkekler ve kadınlar birbirinden farklı özelliklere sahip oldukları gibi benzer özellikler de gösterebilirler. İşte detaylar...

Genelde dedikoduyu daha çok kadınların yaptığı toplumumuzca sıkça düşünülen bir şeydir. Hatta Google’daki dedikodu içerikli görseller, bu konu üzerine çalışan çeşitli uzman bireyler tarafından analiz edildiğinde, %62 oranla dedikodunun kadınlarla temsil edildiği gözlemlenmiştir. Erkeklerin dedikodu görsellerinde temsil edilme oranları ise %7 olarak hesaplanmıştır. Yapılan araştırmalar, erkeklerin de en az kadınlar kadar dedikodu yaptığını ortaya koymuştur.

 Araştırmalarda, kadınların, başkalarının fiziksel görüntüsü veya ilişkileri gibi sosyal konular hakkında daha fazla dedikodu yaptıkları gözlemlenmiştir.

Erkeklerin ise dedikoduyu daha agresif, rekabetçi biçimde kullandıkları dile getirilmektedir.

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çok Cinsellik İster?

Erkekler mi kadınlar mı daha çok cinsellik ister sorusunun üzerine araştırmalar yapılmıştır. Araştırmaya katılan kadınların oran olarak yüzde 43'ü, partnerlerinden daha fazla libidoya sahip olduklarını dile getirmişlerdir. Bu oran, erkeklerin daha çok cinsellik istediği yönündeki algıya da şüphe düşürdüğü görülmüştür. Erkek bireyler ise yüzde 42'si karılarından ya da kız arkadaşlarından daha fazla cinsellik yaşamak istediklerini açıklamışlardır.

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Duygusal?

Kadınların yazılı ve sözlü davranışlarının gözlem verilerine bakıldığında kadınların erkeklerden daha fazla olumsuz duygu ifade ettiğini bulma eğiliminde olduğu tanısına varılmıştır. Dolayısıyla hangi durumların ilişkilerde olumsuz duygusallığa neden olma eğiliminde olduğuna dikkat etmek önem arz etmektedir.  Araştırmalara göre erkekler daha duygusal, kadınlar ise daha konuşkan oldukları gözlemlenmiştir.

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çok Yaşar?

Dünya çapında yapılan bir araştırmada, kadınlar erkeklerden daha uzun süre yaşadıkları gözlemlenmiştir. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, 2016 yılında küresel çapta ortalama yaşam süresi 72 olarak belirlenmiştir. Fakat cinsiyetlere göre dağıtıldığında, yaşam süresi kadınlar için 74 yıl 2 ay ve erkekler için 69 yıl 8 ay olarak hesaplanmıştır.

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çok Aldatıyor?

Evlilik dahil herhangi bir ilişkide aldatma sonuçlarına bakıldığında erkeklerin kadınlara ortanla daha çok aldattıkları ortaya çıkmıştır. Erkeklerde %57, kadınlarda %54 oranı tespit edilmiştir. Evli kadın ve erkeklerde fiziksel veya duygusal aldatmanın oranı ise %41 olarak belirlenmiştir.

Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Çabuk Olgunlaşır?

Araştırmalara göre, kadınların beyni erkeklerin beynine göre daha hızlı olgunlaşma gerçekleştirmektedir. Bu durum ergenlik çağına giren kızların erkeklere göre fiziksel olarak daha hızlı büyümeleriyle ilişkili olduğunu kanıtlar yöndedir. Aynı gelişimin olgunlaşmada da yaşandığı gözlemlenen bir durumdur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir