Ensar Vakfı Kurucusu Kimdir?

Ensar Vakfı Kurucusu Kimdir?
02.06.2022 10:44
Ensar Vakfı; 1979 yılında kurulmuş ve çeşitli faaliyetler gösteren bir vakıf olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye genelinde onlarca şubesi bulunan Ensar Vakfı, din ve ahlak eğitimi veren bir vakıf olarak nitelendiriliyor. Ensar Vakfı kurucusu kim olduğu ve ilgili sorular vakıf hakkında araştırma yapan kişiler tarafından araştırılıyor.

Ensar Vakfı; 1979 yılında kurulmuştur. Çeşitli faaliyetler gösteren Ensar Vakfı’nın Türkiye genelinde onlarca şubesi vardır. Din ve ahlak eğitimi ile değerler eğitimi vermeyi amaçlayan vakıf içerisinde ileri seviye Arapça eğitimi de verilmektedir. Temel İslami ilimler ve sosyal bilimler alanlarında eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Ensar Vakfı kurucuları arasında; Ahmet Şişman, Mehmet Sarımermer, Kadir Topbaş, Ahmet Karagöz, Aziz Torun, Fatih Dereli, Feyzullah Kıyıklık, Ömer Dinçer, Mehmet Mustafa Açıkalın, Muhsin Kalaycı, İsmail Bacacı, Ali Osman Emirosmanoğlu, Mehmet Ata Özer, Ali Erilli gibi isimler yer alıyor.

Ensar Vakfı Kimin?

Din ve ahlak üzerine eğitimler veren Ensar Vakfı hakkında merak edilen pek çok bilgi bulunuyor. Ensar Vakfı kimin olduğu da vakıf hakkında araştırılan konular arasında yer alıyor. Ensar vakfı kimin olduğuna dair net bir bilgiye sahip olmasak da kurucu üyeler arasında Ahmet Şişman, Mehmet Sarımermer, Kadir Topbaş, Ahmet Karagöz, Aziz Torun, Fatih Dereli, Feyzullah Kıyıklık, Ömer Dinçer, Mehmet Mustafa Açıkalın, Muhsin Kalaycı, İsmail Bacacı, Ali Osman Emirosmanoğlu, Mehmet Ata Özer, Ali Erilli gibi isimler bulunuyor.

Ensar Vakfı Olayı Nedir?

Ensar Vakfı daha önce tecavüz olayı ile gündeme düşmüş ve olay skandal değeri almıştı. Ensar Vakfı tecavüz skandalı, Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne ait evlerde kalmakta olan çocukların cinsel istismar ve tecavüze maruz kalma olayıdır. Ensar Vakıf olayı sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışmakta olan bir öğretmenin meslekten ihraç edildiği açıklanmıştı.

Ensar Vakfı Başkanı Kimdir?

Ensar Vakfı son zamanların en tartışmalı dini vakıfları arasında yer alıyor. Ensar Vakfı başkanı kim olduğu vakıf hakkında araştırmalar yapan kişiler tarafından dikkat çekiyor. Ensar Vakfı başkanının Şener Ağaç olduğu söyleniyor.

Ensar Vakfı Ceza Aldı Mı?

Ensar Vakfı tecavüz olayı ile gündeme düşmüş ve olay bir skandal haline dönüşmüştü. Yıllardır konuşulan ve tartışılan konular arasında yer bulan Ensar Vakfına söz konusu olay kapsamında ilgili kişilere ceza verildi. Öğrenci evlerinde 10 erkek öğrenciye yapılan cinsel istismar sonucunda Muharrem Büyüktürk’e 508 yıl 3 ay hapis cezası artı açılan cinsel istismar davası kapsamında 84 yıl daha hapis cezası verildi.

Ensar Vakfı Hangi Cemaate Bağlı?

Ensar Vakfı dini eğitimler verdiğini iddia eden bir oluşum olarak kendini tanımlıyor. Ensar Vakfı’nın hangi cemaate bağlı olduğu vakıf hakkında bilinmeyen ve merak edilen konular arasında yer buluyor. Ensar Vakfı’nın tam olarak hangi cemaate bağlı olduğu bilinmese de bazı kesimler için vakfın Erenköy Cemaatine bağlı olduğu iddia edilmiştir.

Ensar Vakfı Kuruluş Tarihi Nedir?

Ensar Vakfı kuruluş tarihi 1979 yılı olarak kaydedilmiştir. Uzun yıllardır dini anlamda aktif eğitimler ve seminerler veren Ensar Vakfı skandal tecavüz olayları ile gündeme gelmişti. Tecavüz ve cinsel istismar olayı ile pek çok kesimin tepkisini çeken Ensar Vakfı’nın olaya karışan üyelerine hapis cezası verildi. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir