Emziren Anne Patlıcan Yiyebilir Mi?

Emziren Anne Patlıcan Yiyebilir Mi?
04.11.2022 17:48
Yeni doğum yapmış ve anneliği ilk defa tatmış anneler için yemek çok önemli husustur. Onlar için kaliteli içerikler hakkında incelemeler gerçekleştirdik. Emziren anne patlıcan, pizza, pastil, pasta, yiyebilir mi? Sakatat, salça, sushi, soğuk şeyler yiyebilir mi?

Emzirme döneminin aşamalarına göre yemek seçmek şart olmaktadır. Çünkü yediklerinizin bebeğinizin küçük midesine gaz sancısı yapabilir. İlk aylarda sebzeleri çiğ tüketmemek gerekir. Haşlama veya sulu yemeklerin içinde tüketebiliriz. Patlıcan da tüketebileceğimiz sebzeler arasındadır. Annelerin tercih edeceği ve bir sakıncası olmayacağı yiyecektir.

Emziren Anne Pizza Yiyebilir Mi?

Yediklerimize her an dikkat etmemiz gerekir ama emzirme döneminde ekstra dikkat ve özen göstermeliyiz. Bu dönem bebeğinizin ve kendi sağlığınız önem arz eder. Özellikle gaz yapıcı tüm yemekleri hayatınızdan kısa sürede olsa çıkartınız. Emzirme döneminde hamur işi ve fastfood tarzı yemekler önerilmez. Üç aylık süreçten sonra pizza tarzı şeyler tüketebilirsiniz. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz maddeler bulunabilir. Bunlar bebeğinize dokunma ihtimali olan yiyeceklerdir.

Emziren Anne Pastil Yiyebilir Mi?

Hamilelikte veya emzirme döneminde sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz. Bu noktada anne ve anne adaylarının kullanabileceği ilaç çok kısıtlıdır. Çünkü bebeğe zarar verme ihtimali en düşük ilaçlar verilir. Bunlardan biri parol diğeri de pastil olabilir. Yine de doktorunuza sorarak almanız önerilir. Bazı düşük yapma ihtimali olan gebeliklerde vücuda alınan herhangi ilaç veya başka maddeler bebeğin düşme riskini artırabilir. Doktor kontrolünde kullanılabilir.

Emziren Anne Pasta Yiyebilir Mi?

Tatlı hayatımızın her alanında vazgeçilmez tatlardandır. Emziren annelerin de bu dönemde en çok canlarının çektiği tatlı ve pastalar olabilir. Bu dönemde çok fazla abartmadan pasta yiyebiliriz. Fazla şeker yani rafine edilmiş şeker bebeğinizin sağlığını da etkileyebilir. Unutmayın, bu dönem sağlıklı ve en az hormonsuz besinlerle beslenmek uzun ömürlü yaşamanıza ve bebeğinizin sağlıklı olmasını sağlar.

Emziren Anne Sakatat Yiyebilir Mi?

Emzirme döneminin ilk zaman dilimlerinde sakatat tarzı etlerin genelde çorbaları önerilir. Neden annenin ameliyat yaralarına iyi gelecektir. İşkembe, kelle paça gibi sakatat ile yapılan çorbaların annelerin hem doğum yaralarına hem de sütünün daha yoğun gelmesini sağlayacaktır. Sakatattı kızartarak değil de haşlama veya çorbaların içine katarak yenilmesi önerilir.

Emziren Anne Salça Yiyebilir Mi?

Çiğ olarak hiçbir besinin tüketilmesinin önerilmediği dönem, emzirme dönemidir. Bu dönemde iki defa düşünmeniz gerekir, çünkü bebeğinizi de beslemektesiniz. Salçayı yemeklerinizin içine katarak tüketebilirsiniz. Çiğ olarak ekmeğin üzerine sürmeniz tavsiye edilmez.

Emziren Anne Sushi Yiyebilir Mi?

Balık hem hamilelik döneminde hem de emzirme döneminde bebeğe en çok yarar sağlayan yiyecekler arasında gelir. Fakat sushi baharatın yoğun olduğu ve acı gibi birçok sosu bulunan balık çeşididir. Bu sebeple bu dönemde çok önerilmez. Ayrıca çiğ et ve çiğ ürünlerle sarılması bebekte gaz ve daha farklı kötü sonuçlar yaratabilir.

Emziren Anne Soğuk Şeyler Yiyebilir Mi?

Anneler ve bebeklerin birbirlerine en ihtiyaç oldukları zaman ilk aylarıdır. Bu dönemde ne yediğimizde çok önemli olduğu için soğuk mu, çiğ mi diye dikkat etmemiz gerekir. Emziren annelerin soğuk derecesi yüksek olan besinleri tüketmemeleri gerekir. Hem ameliyattan ötürü hem de bebekte gaz yapma ihtimali olmasından dolayı.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir