Emziren Anne Antep Fıstığı Yiyebilir Mi?

Emziren Anne Antep Fıstığı Yiyebilir Mi?
08.10.2022 16:02
Emziren anne antep fıstığı, ahtapot, ahududu, bulgur yiyebilir mi? Emziren anne baklava, brokoli ve bezelye yiyebilir mi? Emziren anneler kendi sağlıkları ve bebeklerinin sağlıkları için yediklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu yazıda ise dikkat edilmesi gereken besinlere değindik.

Emziren anneler, kuruyemiş tüketmelidir. Fakat gereğinden fazla tüketmemelidir. Antep fıstığı alerjiye sebep olan besinlerdendir. Eğer antep fıstığı yediğinizde bebeğiniz sütünüze reaksiyon gösteriyorsa, antep fıstığı yememeliyiz. Çünkü bebeğinizin antep fıstığına alerjisi olabilir.

Emziren Anne Ahtapot Yiyebilir Mi?

Emziren anne, ahtapot gibi denizin derinliklerinde yaşayan balık türlerini bu dönemde yemekten kaçınmalıdır. Çünkü ahtapotun içinde düşük bir miktarda da olsa cıva bulunmaktadır. Bu yüzden bebeğinizin sağlığı için ahtapot yerine yüzey balıklarını yemeyi bu dönemde tercih etmelisiniz. 

Emziren Anne Ahududu Yiyebilir Mi?

Emzirme dönemlerinde yediğiniz besinler bebeğiniz ve sizin sağlığınız için çok önemlidir. Emzirme döneminde ahududu meyvesi yiyebilirsiniz. Çünkü ahududu süt üretimini olumlu etkilemektedir. Bu yüzden rahatlıkla emzirme dönemlerinizde ahududu yiyebilirsiniz.

Emziren Anne Bulgur Yiyebilir Mi?

Emzirme dönemlerinde yediğiniz besinler bebeğiniz ve sizin sağlığınız için çok önemlidir. Emzirme döneminde bulgur yiyebilirsiniz. Fakat bulgurun ve kuru baklagillerin gaz yaptığını unutmamak gerekmektedir. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşamıyorsa rahatlıkla haftada 3-4 gün bulgur ve kuru baklagiller tüketebilirsiniz. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşıyorsa bulguru daha az tüketmeniz önerilir. 

Emziren Anne Baklava Yiyebilir Mi?

Emziren anneler, bu dönemde yeterli ve dengeli beslenmelidirler. Bilinenin aksine, baklava, lokum gibi şeker miktarı yüksek besinler ve hamur işlerinin süt artırıcı etkisi bulunmamaktadır. Bu gibi besinleri emzirme dönemlerinde çok sık tüketmemeniz önerilir.

Emziren Anne Brokoli Yiyebilir Mi?

Emzirme dönemlerinde yediğiniz besinler bebeğiniz ve sizin sağlığınız için çok önemlidir. Emzirme döneminde brokoli yiyebilirsiniz. Fakat brokoli ve kuru baklagillerin gaz yaptığını unutmamak gerekmektedir. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşamıyorsa rahatlıkla haftada 3-4 gün brokoli ve kuru baklagiller tüketebilirsiniz. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşıyorsa brokoli daha az tüketmeniz önerilir. Yani bu gaz yapıcı besinleri dikkatli tüketmek gerekmektedir.

Emziren Anne Bezelye Yiyebilir Mi?

Emziren anneler, bu dönemde yeterli ve dengeli beslenmelidirler. Emzirme döneminde bezelye yiyebilirsiniz. Fakat bezelyenin gaz yaptığını unutmamak gerekmektedir. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşamıyorsa bezelye ve kuru baklagiller tüketebilirsiniz. Eğer bebeğiniz gaz problemi yaşıyorsa bezelye daha az tüketmeniz önerilir. Yani bu gaz yapıcı besinleri dikkatli tüketmek gerekmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir