Ekonomisi Yetmeyenlere: En Ucuz Tatil Yapma Yöntemleri!

Ekonomisi Yetmeyenlere: En Ucuz Tatil Yapma Yöntemleri!
12.07.2022 17:37
Ekonomik yetersizliği olan kişiler için en ucuz tatil yöntemlerini sizler için derledik. Ucuz tatil önerileri ile normalden biraz daha az harcama yaparak ucuz, ekonomik tatiller yapabilirsiniz.

Türkiye’nin malum olan ekonomik sebeplerinden; zaten zor olan tatil yapma düşüncesi her geçen gün zorlaşır hale geldi. Fakat tüm senenin yoğunluğu ve zorluğu, sıcak havanın bunaltıcı etkisi ile tatil düşüncesi beynimizi kemirip duruyor. Hem ekonomiden ağır darbe almayı önlemek hem de aylarca hayalini kurduğunuz tatilden de mahrum kalmamak için sizler için harika bir öneri listesi hazırladık!

Elbette ki listemizdeki maddeleri uygulayarak tatil yapmanız, bedava veya ucuz tatil yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Fakat 5 Yıldızlı otellere gitmeye ekonomisi elvermeyen kişilerdenseniz; ekonomik olarak sizi çok daha az yoracak tatil önerilerinden bahsetmek isteriz.

1 – Deniz Kenarında Kamp Yapmak


Otellere veya yazlık evlere paranız yetmiyorsa ve deniz zevkinden mahrum kalmak istemiyorsanız; deniz kenarı kamp bölgelerinde dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Ne bir oda ücreti, ne de kira ücreti olmayan kamp yönteminde; sizin için masraf olabilecek tek şey kamp malzemelerini satın almak ve orada tüketeceğiniz yiyecek içecekler olacaktır. Üstelik bir kere masraf yaptığınız kamp malzemelerini uzun yıllar devamlı kullanabilirsiniz.

2 – Karavan İle Oradan Oraya Tatil


Kamp tatilinin bir diğer versiyonu da karavan tatili yapmaktır. Çünkü her sabah gözünüzü farklı bir yerde açabilir, çadıra göre daha konforlu kalabilirsiniz. Tabi bu konforun maddi bedeli de; kamp ücretlerine göre daha tuzlu olacaktır.

3 – Günü Birlik Havuz ve Deniz Keyfi


Eğer maddi durumunuz birden fazla gün keyif yapmaya el vermiyorsa; “hiç yoktan iyidir” diyerek günü birlik plajlara veya havuzlara gidebilirsiniz. Yapacağınız tek şey giriş ücreti ödemek ve yol parası vermek. Tabii ki insan günü birlik deniz veya havuza gidince “tatil yaptım” psikolojisine kolay kolay giremiyor fakat yine de tüm yaz hiç su görmemekten iyidir.

4 – Arkadaşlarla Ortak Ev Kiralama


Hem tatil yapmak istiyorsanız hem de konfordan çok vazgeçmek istemiyorsanız; bir tatil beldesinden günlük apart kiralayabilirsiniz. Evler genellikle geniş olduğundan dolayı çok sayıda insan konaklayabilir ve bu da kira ücretini birden fazla kişi ile bölüşmeniz anlamına gelir.

5 – Tekne Turlarına Katılma


Özellikle koy koy gezen teknelerin turlarına katılıp; teknede güzel ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla sahil ve koy kenarında duraklayıp; temiz suların keyfini çıkarabilir ve durduğunuz bölgelerdeki gezilip görülecek yerlerin tadını alabilirsiniz. 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir