Dota Legion Commander Özellikleri Nelerdir?

Dota Legion Commander Özellikleri Nelerdir?
16.08.2022 12:20
Legion Commander şampiyonu ikonik borazan sesi ve rakiplerini takım savaşının ortasında düelloya çağırmasıyla ünlüdür. Bu yazımızda Legion Commander şampiyonunun özellikleri, eşya düzeni, karşı seçimleri gibi bilgiler bulunmaktadır. Dota Legion Commander oynanış biçimi nasıldır, seslendiren kimdir ve ne zaman seçilir?

Birincil özelliği kuvvet olan Legion Commander, dayanıklı olması sebebiyle Tank veya savaş başlatıcı, kazandığı düellolar sayesinde artan hasarı sebebiyle de Carry rollerinde oynanır. Oyun ortasında kazanacağı her düello hasarı Legion Commander’a oyun sonunda avantaj kazandırır. Press the Attack yeteneğiyle takım arkadaşlarına ya da kendine saldırı hızı kazandıran Legion Commander kelimenin tam anlamıyla bir lejyon komutanıdır.

Dota Legion Commander Oynanış Biçimi Nedir?

Carry rolünde oynanacak Legion Commander oyun başında alacağı düello hasarına bağlıdır. Bu yüzden oyunun erken aşamasında Blink Dagger itemını alıp Gank atması ve düelloları kazanması şarttır. Ganklerinin başarı şansını arttırmak için Blade Mail itemını kullanmalıdır. Tank veya savaş başlatıcı rolünde oynanan Legion Commander Blink Dagger eşyası ile üzerine atladığı rakip takımın önemli ya da pozisyon dışı şampiyonlarını düelloya çağırarak takım arkadaşlarının odağını düellodaki rakip şampiyona çekerek savaşı ve düelloyu kazanacak hamleyi yapabilir.

Dota Legion Commander Karşı Seçimi Nedir?

Legion Commander şampiyonun karşı seçimi tek bir şampiyondan ziyade, düellodaki şampiyonların kolayca alt edilmesini engelleyecek yeteneklere sahip şampiyonlardır. Bunlardan başlıcaları Abaddon, Axe, Dazzle şampiyonları sayılabilir.

Dota Legion Commander Eşya Düzeni Nasıldır?

Oyunun erken aşamasında alınaan Blink Dagger Legion Commander’a rakiplerini gafil avlamada ya da rakiplerinin kaçmasını engellemede yardımcı olacaktır. Alacağı hasarı yansıtmak için Blade Mail eşyaları alınabilir. Rakip takımın aldığı hasarı arttıracak zırh düşürücü eşyalar (Assault Cuirass, Desolator),vuruşlardan kaçınma(evasion) özelliği olan şampiyonlara karşı Monkey King Bar eşyası, düello esnasında dışardan alacağı hasarı azaltmak için Aghanim’s Scepter eşyaları alınabilir.

Dota Legion Commander İçin En İyi Eşyalar Nelerdir?

Legion Commander’a gafil avlama şansı veren Blink Dagger ya da Shadow Blade ile alacağı hasarı yansıtan Blade Mail eşyaları en iyi eşyalardır.

Dota Legion Commander’a Nasıl Karşı Çıkılır?

Legion Commander’a karşı çıkmak için, düello kazanmasına engel olabilecek Dazzle, Abaddon, Axe gibi şampiyonlar seçilebilir. Dazzle Shallow Grave yeteneği ile düellodaki takım arkadaşını alt edilmekten kurtarırken Shadow Wave yeteneğiyle takım arkadaşını iyileştirebilir. Abaddon Aphotic Shield ve Mist Coil yetenekleri ile takım arkadaşlarını alt edilmekten kurtarabilirken Borrowed Time yeteneği ile düelloda alt edilmesi imkânsız hale gelebilir. Axe ise düello esnasında Counter Helix yeteneği tetikleneceği düelloyu kazanabilir ve oyun ilerledikçe dayanıklılığı artacağından düellolarda alt etmesi daha da zor hale gelir.

Dota Legion Commander Ne Zaman Seçilir?

Legion Commander karşı takımda kitle kontrolü az olduğu durumlarda, düello için kolay hedef sayılabilecek şampiyonlar varken, düello kaybetse bile fazla etki yaratamayacak şampiyonlar olduğunda seçilebilir.

Dota Legion Commander Seslendiren Kimdir?

Legion Commander’ı Merle Dandridge seslendirmektedir. Merle Dandrige ayrıca Winter Wyvern şampiyonunu ve Half Life 2 oyunundaki Alyx Vance karakterini seslendirmektedir.

Dota Legion Commander’a Karşı En İyi Kahraman Kimdir?

Legion Commander’a karşı seçilebilecek en iyi şampiyon Abaddon denebilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir