Dota Death Prophet Hikayesi Nedir?

Dota Death Prophet Hikayesi Nedir?
15.08.2022 14:19
Zeka sınıfında olmakta olan Death Prophet, hayalet ordusunu saldırmaları amacı ile çağırabilme özelliğine sahip olmaktadır. Death Prophet hikayesi, yetenekleri, saldırı türü ve tipi, seslendireni kimdir? Death Prophet’e karşı en iyi hangi kahraman oynanır?

Dota Death Prophet’in hikayesi şu olmaktadır; Ölüm Kahini olmakta olan Krobelus, farklı bir biçimde tanımlamak gerekirse perdenin ardındakileri görmek isteyen oldukça zenginlere kendi sahip oldukları kaderleri anlatmaktaydı. Ancak onca yıl boyunca diğer insanların sahip olduğu kaderi sorgulamasının ardından en sonunda kendi sahip olduğu kaderi aramaya başlamıştır. Sırları paylaşmayan Ölün karşısında da Death Prophet, kendi hayatını öne sürmüştür.

Dota Death Prophet Yetenekleri Nelerdir?

Dota Death Prophet’in yetenekleri şunlar olmaktadır; Crypt Swarm, Silence, Spirit Siphon, Exorcism, Shard’lı Yetenek Yükseltmesi ile Spirit Siphon ve Scepter’lı Yetenek Yükseltmesi ile Exorcism.

Crypt Swarm yeteneği yardımı ile kanatları olan canavar sürüsünü, Deat Prophet’in önüne çıkmış olan düşman birimlerine en vahşi bir biçimde saldırmaları amacı ile göndermektedir.

Silence yeteneği yardımı ile, hedefte olan düşman birimlerinin yapacakları büyüyü engellemeye yarayan bir cisim gönderilmektedir.

Spirit Siphon yeteneği yardımı ile, herhangi gibi bir düşman birimi ile Death Propet’in arasında ruhsal olan bir bağı oluşturarak sağlığı düşmandan çekmektedir.

Exorcism yeteneği yardımı ile, yakınlarda bulunan düşman birimleri ve yapının yaşamını tüketmek amacı ile kötü ruhları serbest bırakır. Death Prophet, büyü süresinin sona ermesi ile verilmiş olan hasarın oranı kadar iyileşmektedir. Yüzde gibi binalara hasar veriri ve neredeyse 35 saniye sürmektedir.

Shard’lı Yetenek Yükseltmesi ile Spirit Siphon yeteneğinin yardımı ile, 1 saniye kadar Spirit Siphon şarjlarını arttırır, düşmanların ard arda 3 saniye boyunca sifonlanması da 1 saniye boyunca korkutulmalarına sebep olmaktadır.

Scepter’lı Yetenek Yükseltmesi ile Exorcism yeteneği;  Death Prophet’in büyüsü ile düşmanlar ne zaman etkilense ya da düşmana saldırsa, bir ruh uçar, yavaşlayıp normal hasarın artan bir bonusu için düşmanı vur ve sonra da ona can ile dön.

Dota Death Prophet Karakterini Kim Seslendirmiştir?

Dota Death Prophet karakterini seslendirmiş olan seslendirme sanatçısı Ellen McLain olmaktadır. Amerikalı seslendirme sanatçısı olan Ellen McLain, 2004 senesinden beri aktif olarak bu mesleği icra etmektedir. En çok bilinen işleri; GLaDOS, Portal video serileri, Half Life 2, the Administrator ve Team Fortress 2 olmaktadır.

Dota Death Prophet’e Karşı Savaşan En İyi Kahraman Kimdir?

Dota Death Prophet’e karşı savaşan en iyi kahraman Timbersaw olmaktadır. Deat Prophete’e karşı savaşan diğer kahramanlar ise; Ancient Apparition, Anti-Mage, Doom, Legion Commander, Omniknight ve Shadow Fiend.

Dota Death Prophet Saldırı Tipi ve Hasar Türü Nedir?

 Dota Death Prophet, şeritleri itip kuleleri de kısa bir süre içerisinde hızla yok edebilmektedir. Aynı zamanda taban hareket hızının yüksek tabanlı olması düşmanlarını kovalamasına izin verir. +12% Magic Resistance yeteneği ile +30 hasar vermektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir