Doğumdan Sonra Dikiş Ağrısı Nasıl Geçer?

Doğumdan Sonra Dikiş Ağrısı Nasıl Geçer?
13.12.2022 20:54
Doğum yaptıktan sonra yapacağınız uygulamalar vücudunuz için daha sağlıklı olacaktır. Bu uygulamaları araştırarak ilk anne olacak adaylar için doğru araştırmalar yaptık. Doğumdan sonra dikiş ağrısı nasıl geçer, erkekte cinsel isteksizlik, korse takmanın faydaları nelerdir, rezene çayının faydaları nelerdir? Doğumdan sonra günahlar silinir mi, göbek kararması nasıl geçer, göbek kararması neden olur?

Günümüzde iki tür doğum çeşidi var: sezeryan ve normal doğum. Bu iki doğum bazı zamanlar anne adaylarına tercih olarak sürülebilir. Fakat nabzı sağlık sorunları yüzünden sezeryan yapılabilir. Bu yüzden normal de olsa sezeryan da olsa dikiş vücudunda muhakkak olur. Cerrahi bir işlem olmasından ötürü karından ya da cinsel bölgede yırtılmalar nedeniyle dikişler meydana gelecektir. Dikiş ağrısını çekmemeniz için doğru şekilde istirat etmeniz gerekir. Yediklerinizin yara izlerini ve dikişleri iyileştirecek güce sahip olması şart. İlik ve kemik sulu çorbalar ve hafif yiyecekler dikiş izlerinin ağrımamasını sağlar.

Doğumdan Sonra Erkekte Cinsel İsteksizlik?

Doğumdan sonra bazı erkelerde kadınlara karşı cinsel isteksizlik yaşanabilir. Kadınların vücutlarının deforme olması ve anne olmaları bunlara etken olabilir. Bu yüzden erkekler kadınlara doğumdan sonra en az 6 ay kadar toparlanma süreci vermesi gerekir. Eskiye dönmek için 1 yıl süre şart olsa da kişiden kişiye bu süreç değişebilir. Cinsel isteksizlik bu süreçte daha azalarak tekrar eski döneme dönmeleri mümkün olur.

Doğumdan Sonra Korse Takmanın Faydaları Nelerdir?

Doğumdan sonra korse takarsanız, göbeğinizde sarkma olmaz. Hamilelik göbeğinin kısa sürede toparlanması sağlanır. Bu yüzden doğumdan sonra doğum korsesini takarsanız hem o bölgeyi sıcak tutar hem de kısa sürede vücudunuzun eski görünümüne kavuşmasını sağlayacaksınız. Eğer korse almayı tercih ediyorsanız doğru yerlerden araştırarak almanız gerekir. Güvenmediğiniz yerlerden temin etmeniz hem dikiş izlerinizi hem de yaranın mikrop kapması açısından sakıncalı olabilir.

Doğumdan Sonra Rezene Çayının Faydaları Nelerdir?

Doğumdan sonra rezene çayı anneye süt yapacak düzeyde olur. Hem de annenin sakinleşmesi ve dinlenmesine yardımcı olacak bir çay olmaktadır. Sallama çay değil de aktarlardan kendiniz demleyebileceğiniz rezene çayını tercih edin. Daha doğal ve etkisi sütünüze anında yarar sağlar.

Doğumdan Sonra Günahlar Silinir Mi?

Doğumdan sonra günahların silinmesi gibi bir durum yoktur. Anne olmanın günahların silinmesi ile alakası yoktur. Sadece ilk annelik deneyimine sahip olan kişilerin bakış açıları değişecektir. Bu da hayat daha sevgi ve şefkatli bakmalarını sağlar. Buna göre de diğer günahlarından kurtulması mümkün dahilinde olacaktır. Bu da annelerin kul hakkına girmeden eski hallerinden kurtulmalarına neden olur.

Doğumdan Sonra Göbek Kararması Neden Olur?

Doğumdan sonra göbeğinizdeki o doğum çizgisi zamanla geçecek bir durumdur. Kendiniz geçirmekte pek uğraşmayın. Bu doğal bir süreç olduğu için geçmesini beklemeniz daha hayırlı olur. O bölgeye kimyasal kremler sürmeniz hem bebeğinizi hem de sütünüzü etkiler. Bu yüzden 6 aylık süre içinde kararma ve doğum çizgisi kaybolarak gidecektir.

Doğumdan Sonra Göbek Kararması Neden Olur?

Doğumdan sonra göbek kararması annenin geçirdiği ağır doğumdan kaynaklanır. Çünkü doğumda vücudumuzdaki tüm kemiklerimiz yerinden oynar ve organlarımızı yer değiştirir. Bu da vücudumuzdaki bazı gelişimleri farklı şekilde dağılmasına neden olur. Zaten doğumdan önce doğum çizgisi oluşması ile bir kararma olabilir. Bu kararma zamanla kaybolacak şekilde iyileşmeye gider.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir