Dodge Araba Fiyatları 2022 Nedir?

Dodge Araba Fiyatları 2022 Nedir?
14.06.2022 12:02
Dodge araba logosunun anlamı nedir, dodge journey nasıl bir araba, dodge nitro nasıl bir araba, dodge avenger nasıl bir araba vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Dodge Charger fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

·        Charger SXT: 225.419 TL + vergiler

·        Charger GT: 240.450 TL + vergiler

·        Charger RT: 274.268 TL + vergiler

·        Charger RT Scat: 304.329 TL + vergiler

Dodge Araba Logosunun Anlamı Nedir?

Walter Chrysler aracılığıyla 1925 senesinde kuruldu. Kurulduğu sene ürettiği otomobiller rakiplerinden daha üst teknolojilere sahipti ve daha makul fiyatlara piyasaya sunuluyordu. Marka, uzay ve havacılık sektöründe de birçok değişik yeni teknolojiyi taşımış ve ilham oldu. Harici Amerikan Ordusu için farklı süreçlerde radarlar ve füzeler imal edildi. Marka 2009 senesinde İtalyan Fiat markası ile ortaklığa girdi. Bünyesinde Dodge ve Jeep markalarını buldurmaktadır. Markanın logosunda manası kanat anlamı taşımaktadır.  

Dodge Journey Nasıl Bir Araba?

Gelelim yeni Charger’in arka bölümüne. Elbette daha evvel Charger tasarımlarından da alışkın olduğu yatay far dizilimi bizi yine karşılamıştır. Her ne zaman bu tarz far dizilimlerini yeni model otomobillerde görmeye başlasak bile, Charger’da bu artık bir alışkanlık türüne geldi. Tabii ki oldukça güzeş göründüğünü de söylemeden geçemeyeceğiz. Biraz alta indiğimizde ise ön ızgarada yine göründüğü gibi SRT rozeti ile yine karşılaşıyor. Hemen karşı bölümde ise Charger amblemi. Bu tarz kuvvetli motorlara sahip arabaların hava akımı oldukça mühim. Ön kaput üstünde gördüğümüz rüzgar kanallarının çıkışı ise yine arka tamponun sağ ve sol bölümlerine yerleştirilmiş.

Dodge Nitro Nasıl Bir Araba?

Dodge Nitro 2.8 CRD modeli, biraz arka planda kalmış ama sunduğu özellikler ve özellikle kübik tarzındaki tasarımı ile fazlaca dikkat çekici bir model. Aynı noktada kullandığı motor ile yakıt verimliliği sağlayıp beraber, yedek parça ve servis açısından da sorunsuz bir araç. Fiyatlarına bakıldığı zamanda bugünün piyasa koşulunda oldukça makul bir araç. Öncelikle güvenlik konusunda kendini tereddütte hisseden kişiler bu araçları tercih ediyor çünkü yerden yüksek olması son derece güven verici.

Dodge Avenger Nasıl Bir Araba?

D segmenti bir araç Avenger, oldukça rahat bir araç. Fakat bu aracın Amerika'nın alt orta sınıfına yönde üretildiğini unutmamak gerek. ABS, ESP, TCS, 6 hava yastığı, dijital klima, elektrikli camlar ve aynalar, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı gibi pek fazla özelliği mevcut. Türkiye’de 2 değişik motor seçeneği satılmıştır. Avenger'in 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanlı tercihleri bulunmaktadır.

Dodge Challenger Nasıl Bir Araba?

Türkiye’ye 2010 senesinde getirilmeye başlanan Challenger’ın “R/T, SE, SRT8, SRT Hellcat, SXT Plus ” donanım paketleri mevcuttur. Özellik olarak ” 8 ileri bütün otomatik torque flıte otomatik vites, lıne lock(ön tekerlekleri kilitleyip drag için arka lastik ısıtma seçeneği, launch control (launch assıst ile) adaptif süspansiyon, wıdebody competıtıon süspansiyon, nappa/alcantara deri döşeme, elektrikli ayarlanır direksiyon, premıum dikişli dashboard ve kapı panelleri gibi özelikleri ile tercih sebebi olmaktadır.

Dodge Caliber Nasıl Bir Araba?

 Caliber’in her ne kadar Avrupalı kişilerin arzuları göz önünde tutularak tasarlandığı iddia edilse de tipik Amerikan araç havasından uzaklaşılmamış. Böylelikle kompakt sınıf otomobili olup açıklanmasına karşın ölçüleri neredeyse orta sınıfa ulaşıyor. En önemli eleştirimizse iç mekana dair. Dış tasarımda harikalar yapan Dodge mühendisleri iç mekana gelinceye kadar belikli bir hayli hevesleri kaçmış. İç mekan oldukça basit, hatta yaşlı. Kullanılan malzeme kalitesi fakat ‘vasat düzey’ olarak yorumlanabilir.

Dodge Araba Hangi Ülkenin?

Dodge, Amerika Birleşik Devletleri kökenli araç markası. Horace Dodge ve John Dodge kardeşler aracılığıyla kurulan firma ilk kurulduğunda Ford Model T için parça üretti. Araba üretimine başlamanın ardından 1914'ten 1927'ye kadar Dodge Brothers Motor Vehicle Company adını kullanmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

OTOMOTİV Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir