Discord Hesabı Nasıl Silinir?

Discord Hesabı Nasıl Silinir?
14.10.2021 18:30
Discord ülkemizde sıklıkla kullanılan bir iletişim platformudur. Discord hesabı nasıl değiştirilir? sorusunun cevabını araştırdık.

Discord sayesinde özellikle oyunlarda iletişiminizi gayet mükemmel şekilde kurabilirsiniz. Fakat isteğiniz dahilinde bazı durumlarda Discord kullanmaktan vazgeçtiğiniz zamanlarda hesap silme işlemleri ile Discord’unuzu silebilirsiniz. Hesap silme işleminizi yapabilmek için iki farklı yolunuz bulunmaktadır. İlk yol hesabınızı devre dışı bırakmaktan ikinci yol ise hesabınızı tamamen silmekten geçiyor. Eğer şu anda kullanmadığınız hesabınıza daha sonra geri dönmek isterseniz devre dışı bırakmak çok daha mantıklı bir işlem olacaktır fakat hesabınızı tamamen silmeniz durumunda hesabı tekrar geri dönüş yapamazsınız. Hesap silme işlemlerini bilgisayar ve mobil üzerinden farklı olarak anlatacak olursak bu anlatıma öncelikle bilgisayar üzerinden discord hesabı silme işleminden başlayalım.

Bilgisayar üzerinden Discord hesabınızı silebilmek için öncelikle Discord uygulamasına girin ve hesabınıza giriş yapın. Bunu yaptıktan sonra kullanıcı ayarları bölümüne giderek bu bölümden işlemlerinize devam etmeniz gerekecek. Buradan açılan penceredeki “hesabım” seçeneğine tıklayarak açılan sayfada en altta “hesabı sil”seçeneğini bastığınız takdirde hesap silme işlemine gideceksiniz. Burada karşınıza ayrıca hesabı devre dışı bırak seçimiydi çıkacaktır “hesabı devre dışı bırak” seçeneğini ile hesap kaldırma işlemi yaptığınızda istediğiniz zaman hesabı tekrar aktive ederek kullanabilirsiniz fakat siz tekrar kullanmak istemezseniz “hesabı sil” seçeneğini tıkladığınız zaman hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu işlemleri telefon üzerinden yapacak isterseniz de öncelikle ilk yapmanız gereken Discord uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptığınızda ekranın sol üst kısmındaki 3 çizgiye tıklayarak buradan işleminize devam etmeniz gerekecek. Burada açılan sağ alt bölmeden profilinize tıklamanız gerekiyor. Profilimize girdikten sonra “hesabım” seçeneğine girerek açılacak pencerede “hesabı sil” seçeneğinden hesabınızı kalıcı bir şekilde silebilirsiniz. Tabii isterseniz de hesabı devre dışı bırakarak belli bir süre de kullanmama seçimlerini başvurabilirsiniz. İşlem aslında sadece bundan ibaret.

Discord Hesabı Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Discord hesabınıza giriş yaptığınız zaman karşınıza birtakım Discord ayarlamaları, hesap ayarları, duruma değişiklikleri ve gizlilik ayarları gibi ayarlamalar yapabileceğiniz farklı seçenekler bulunmaktadır. Burada “hesabım” ögesine girdiğiniz zaman yapabileceğiniz bir takım hesap değişiklikleri bulunmaktadır. Bu hesap değişikliklerinden bazıları kullanıcı adı değiştirme, hesap şifresi değiştirme, iki adımlı doğrulama gibi bazı değiştirmeler ve hesabınız için geliştirmeler yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda hesabınızı silme ve hesabınızı devre dışı bırakma işlemlerinizi de buradan yapıyorsunuz. Discord hesabınız da kullanıcı adınızı değiştirmek istediğimizde bunu Discord uygulamasına girerek hesabım bölmesinden ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda discord kullanırkenki şifrenizi de başka bir şifre belirleyerek  kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte isterseniz uygulamayı daha güvenli kullanmak adına iki adımlı doğrulama sistemini aktive edebiliyorsunuz. Bu şekilde kullanabileceğiniz bir takım hesap ayarları bulunuyor. Ayrıca isterseniz Discord hesabınızdan profilinize girdiğiniz zaman kendinize bazı Discord durumları seçerek çevrimiçi, boşta, rahatsız etmeyin gibi bazı farklı durumlar seçerek bildirimlerinizi bu şekilde yönetebiliyorsunuz. Yani Discord üzerinden kendi şahsi profilinizi düzenlemek için yapabileceğiniz pek çok işlem bulunabiliyor. Bu sayede kendinize özel hesap ayarlamalarını istediğiniz şekilde yöneterek profil resmi, kullanıcı adı, hesap şifresi, Discord durumu gibi pek çok ayarlama yaparak Discord hesabınızdaki kişisel ayarları değiştirebiliyorsunuz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir