Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar?

Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar?
30.09.2022 14:21
Çıkmayan lekeler birçok kişinin istemediği ve görüntü olarak hoş olmayan durumlardandır. Diş macunu, dondurma, Domestos, filtre kahve lekesi nasıl çıkar? Güneş kremi ve güneş yağı lekesi nasıl çıkar? Guaj boya ve idrar lekesi nasıl çıkar? İşte tüm detaylar.

Diş macunu lekesini çıkarmak için 2 yöntem uygulanabilir. İlk olarak diş macunu lekesi zorlu bir leke olmadığını için direkt olarak makineye atılarak lekenin çıkması sağlanabilmektedir. Ayrıca 2. olarak bir kaba sıcak su alınıp üzerine renksiz sıvı deterjan konulur ve karıştırılır. Bu karışım diş macunu lekesinin olduğu bölgeye uygulanır. Sonrasında bölge soğuk su ile durulanır ve kurumaya bırakılır. Bu şekilde diş macunu lekesi çıkmış olacaktır.

Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar?

Dondurma lekesi daha kurumamışsa lekeli bölge deterjanlı bez ile iyice temizlenmelidir. Biraz bekletildikten sonra makineye atılabilir. Dondurma lekesi kurumuşsa, lekenin olduğu bölgeyi ılık suda biraz bekletin sonrasında lekenin olduğu bölgeyi çitileyin.

Domestos Lekesi Nasıl Çıkar?

Domestos lekesi olan bölgeye küçük bir pamuk yardımı ile metil alkol sürün. Domestos lekesi olan tüm bölgelere metil alkol sürüldükten sonra 1 gece bu şekilde bekletin. Sonrasında lekeli olan kıyafetinizi çamaşır makinesine düşük derede atın. Kıyafetiniz makineden çıktıktan sonra domestos lekesi çıkmış olacaktır.

Filtre Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Filtre kahve lekesini çıkarmak için yapılabilecek birkaç yöntem vardır. vardır. Öncelikle filtre kahve lekesi olan kıyafeti ters çevirin ve soğuk su ile durulayın. Sonrasında lekeli bölgeye sıvı deterjan kullanın ve 5-10 dakika ovarak lekenin çıkmasını sağlayın. Kullanılabilecek bir diğer yöntem ise; sirke yardımı ile olmaktadır. Filtre kahve lekesi olan bölgeye sirke dökün ve 15 dakika kadar bekleyin. Sirke lekeye nüfuz ettikten sonra ılık su ile durulayın.

Güneş Kremi Lekesi Nasıl Çıkar?

Güneş kremi lekesi çıkarmak için sıvı deterjanı lekeli olan bölgeye uygulayın. Ve deterjanın 10 dakika kadar leke üzerinde kalmasını sağlayın. Sonrasında lekeli kıyafetinizi makineye uygun sıcaklıkta atarak lekenin tamamen geçmesini sağlayabilirsiniz.

Güneş Yağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Güneş yağı lekesini çıkarmak için gerekli malzemeler; sıvı deterjan, mısır unu ve karbonattır. Güneş yağı lekesinin olduğu bölgeye karbonat ve mısır ununu dökün sonrasında sıvı deterjan yardımı ile 5-10 dakika kadar ovun. Lekenin geçtiğini göreceksiniz.

Guaj Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Guaj boya lekesi pudra yardımı ile çıkmaktadır. Guaj boya lekesinin olduğu bölgeye pudra serpin ve biraz ovuşturun. Bu işlem tamamlandıktan sonra soğuk su ile durulayın.

İdrar Lekesi Nasıl Çıkar?

İdrar lekesini çıkarmanın en kolay yolu karbonat kullanarak olmaktadır. İdrar lekesinin olduğu bölgeye karbonat dökün ve bir gece bekletin. Bu süre dolduktan sonra süpürge yardımı ile leke üzerindeki karbonatı alın. Sonrasında karbonat ve oksijenli su karışımı yapıp bir bez ile lekeli bölgeyi iyice silin.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir