Didim’de Gezilecek Yerler Neresidir?

Didim’de Gezilecek Yerler Neresidir?
09.06.2022 10:59
Aydın’ın turistik ve oldukça önemli bölgelerinden birisi olan Didim’e tatile gitmek isterseniz nereleri gezmeniz gerekir, hangi ay gitmeniz daha iyidir? Çadır kampı yapmak isteyenler için Didim’de fiyatlar ne kadardır? Didim otobüs ve uçak biletleri ne kadardır?

Tatil için Didim’i tercih edenlerdenseniz aşağıda yer alan listedeki yerleri mutlaka gezmelisiniz.

· Milet Müzesi

· Altınkum Plajı

· Akbük Plajı

· Tavşanburnu Tabiat Parkı

· Taşburun

· Club Tarhan Beach

· Vettur Plajı

· Denizli Öğretmenler Sitesi

· Bafa Gölü Tabiat Parkı

· Patlak Tavan

· Aytepe Barış Parkı

· Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Delta Yarımadası

· Saplı Ada

· Panayır Adası

Didim Çadır Kamp Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Didim’de daha uygun fiyatlar ile tatil yapmak isterseniz, çadır kampı fikrini de düşünebilirsiniz. Çadır yeri ücretleri Didim’de genellikle 50 TL – 65 TL arasındadır. Kiralık çadırda konaklamak isterseniz de 4 kişiye kadar ücret genellikle 135 TL – 150 TL arasındadır.

Didim Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Didim’de gönül rahatlığı ile gezmek isterseniz araba kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Didim’de oldukça ucuz fiyatlara da günlük araç kiralama yerleri bulabilirsiniz.

Didim Plajları Nelerdir?

Didim’de yer alan plajlardan bazıları Türkiye’nin oldukça ünlü plajlarındandır.

· Altınkum Plajı

· Akbük Plajı

· Onurkent Başaran Sahili

· Taşburun

· Club Tarhan Beach

· Vettur Plajı

· Sulubatak

· Akkum Sağtur Plajı

· Parlamenterler

· D-Marin Blue Point Beach Club

· Gaye 1 / Gaye 2 Plajı

Didim Plajı Giriş Ücreti 2022

Didim’deki birbirinden güzel plajlara giriş ücretleri benzer tatil beldelerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Ücretsiz plajların yanında daha sakin bir şekilde güneşlenmek isteyenler için ücretler genellikle 40 TL – 60 TL arasındadır.

Didim Otobüs Bileti Fiyatları 2022

İstanbul’dan Didim’e, otobüsle tatile gitmek isterseniz şu an bulunabilecek en uygun bilet 245 TL’dir. Bilet fiyatları oldukça değişken olan bu seferde ücretler genellikle 245 TL ile 450 TL arasındadır.

Didim Uçak Bileti Fiyatları 2022

Daha kısa bir şekilde, yol çekmeden tatile başlamak isteyenlerdenseniz İstanbul’dan Didim’e uçakla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Tatilinize yakın bir tarihte bilet alacaksanız uçak bileti fiyatları genellikle 560 TL ile 1700 TL arasındadır.

Didim Denizi Sıcak Mı?

Didim’de deniz sıcaklığı oldukça makul ve yaz ayları için idealdir. Genellikle Didim’de deniz suyunun sıcaklığı 23 ila 25 derece arasındadır. Oldukça sığ olan bu deniz, çocuklar için de güvenli sayılmaktadır.

Didim Denizi Tuzlu Mu?

Didim’de tatil yapmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan bir diğeri ise denizin tuzlu olup olmadığıdır. Didim’de deniz tuz bakımından oldukça normal seviyededir. Denize giren kişileri rahatsız edecek kadar yoğun tuz oranına sahip değildir.

Didim’e Hangi Ay Gidilir?

Didim’de yaz sezonu erken açılır ve geç kapanır. Hal böyle olunca, nisan ayından kasım ayına kadar gönül rahatlığı ile Didim’e tatile gidebilirsiniz.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir