Çizgi Roman Alırken Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Çizgi Roman Alırken Bilmeniz Gereken Püf Noktalar
16.10.2021 21:09
Çizgi roman yani genel bir tabirle resimli romanlar bazı olaylar etrafında dönen fakat bunları yazıyla değil de çizimlerle anlatan bir sanat türüdür. Çizgi roman nereden alınır ve fiyatları nedir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Çizgi romanlar çeşitli türlere ayrılırken anime çizimi yapılan çizgi romanlar Manga ismi ile anılmaktadır. Çizgi romanlar bu yüzden oldukça keyif alınabilen roman türleri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer çizgi roman dünyasına yeni katılıyorsanız kendinize uygun bir çizgi roman seçimi yaparak bu dünyayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle çizgi roman türlerinden size en uygun olan çizgi roman türünden birini seçmekle işe başlayabilirsiniz. Çünkü çizgi roman dünyası oldukça geniş kapsamlı bir sanat dalı olduğu için öncelikle bu kategoriyi küçülte küçülte istediğiniz esere ulaşmalısınız. Bu türü seçerken belirli etmenler ile bu seçiminizi kararlaştırabilirsiniz. Bu etmenler karakterler, içerdiği hikaye, yazar seçimi, görsel dizayn olarak çizgi romanı oluşturur. Bu noktada örneğin sevdiğiniz bir karakter hakkında bir çizgi roman seçimi yapabilirsiniz.

 Örneğin bu karakter Deadpool, Wonder Woman gibi karakterler olabilir. Bu karakterler üzerinden anlatılan bir çizgi roman seçimi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ne tür hikayeler sevdiğinizde oldukça önemlidir çünkü içerdiği hikaye sizin hoşunuza gitmeyebilir ya da sizi sıkabilir. Örneğin bazı hikayeler savaş temalı bazıları kişisel iç dünya temalı olabilir bu yüzden siz en çok hangi konulara odaklı insanız ve hangi konular sizin dikkatinizi daha çok çekiyorsa çizgi roman seçimlerinde de bu dikkatinizi çeken konulardan biri ile seçim yapabilirsiniz. 3. etmene geçecek olursak yazar seçimi de çizgi romanlarınızı seçmekte size yardımcı olabilecek bir faktördür. Örneğin hikayelerini veya romanlarını çok sevdiğiniz bir yazar veya ismini çok duyduğunuz ve keşfetmek istediğiniz bir yazar seçimi ile de kendimize uygun çizgi romanı bulabilirsiniz. Tabii bunların dışında isterseniz herhangi çizgi roman satan bir yere giderek özellikle görsellerini incelemeye aldığınız zaman görsellik açısından size en çok tatmin eden çizgi romanı seçerek de kendinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bu noktada aslında her seçenekten belirli miktarlarda etkilenerek kendinize en uygun çizgi romanı seçebilirsiniz. Bu çizgi romanlar size sunduğu pek çok hikaye ile görsel temalarla içerdiği karakterlerle sizi çok farklı bir dünyaya taşıyarak oldukça keyif alabileceğiniz bir okuma alanı yaratabilir. Bu yüzden sizde çizgi romanları oluşturan bu etmenlerle yola çıkarak kendinize en uygun çizgi romanı bulabilirsiniz.

Çizgi Roman Nereden Alınır?

Bir çizgi roman almak için kendinize uygun kategorilerde bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu seçimleri kendi içinizde belirledikten sonra kriterlerinize en uygun çizgi romanı seçebilmek için kendinize çizgi roman alabileceğiniz bir yöntem belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada ben çizgi romanlara dokunarak görsellerini tek tek inceleyerek bir çizgi roman seçimi yapmak istiyorum diyorsanız bunun için herhangi bir kitapçıdan başlayarak incelemeler yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla inceleme fırsatı bularak çizgi romanınızdan daha çok tatmin olabilirsiniz. Ya da eğer herhangi bir kitapçıya gitmek ve uğraşmak istemiyorsanız sadece belirli karakter seçimleri ve yazar etmenlerini kullanarak da internet üzerinden online alışverişler yapabilirsiniz. Herhangi online kitap sitesi ya da kitap ve çizgi roman dışında içinde her kullanıcıya hitap edecek ürünlerin satıldığı İnternet sitelerinden de çizgi roman alımı yapabilirsiniz. Bu romanları çok detaylı inceleyemezseniz de yine de örnek gösterilen tanıtım resimlerinden faydalanarak da kendinize bu İnternet sitelerinden bir çizgi roman seçerek istediğiniz çizgi romanı basit bir şekilde satın alabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir