Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?
02.12.2021 13:30
Özellikle beyaz tenli kişilerde daha sık görülen çil, bir cilt kusurudur. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktan dolayı ortaya çıkar ve rahatsız edicidir. Çillerden kurtulmak ise lazer ile mümkündür. Çil tedavisi için kremler nelerdir, fiyatı ne kadardır, lazerle çil tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir konularını sizler için derledik.

Çilleri olan bazı kişiler, bundan rahatsız olur ve çillerinden kurtulmak için ne yapması gerektiğini merak eder. Çil tedavisinin ne olduğunu anlatmaya başlamadan önce çilin ne anlama geldiğinden bahsedelim. Çil, ciltte güneş ışınlarına maruz kalmaktan ve genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkan bir cilt kusurudur. Kahverengi ya da daha uçuk renkler ile belli olur. Özellikle beyaz tenli kişilerde çil daha fazladır. Çil bazı kişilerin güzelliğine güzellik katsa da, bazı kişiler çilden rahatsız olur. Bu nedenle çilleri yok etmenin çarelerini ararlar. Çil tedavisinden en etkili yöntem lazer tedavisidir. Lazer tedavisinde, çil oluşmasına neden olan, cildin alt katmanındaki melanin adlı madde emilir. Böylece çiller yok olmaya başlar ve yeniden ortaya çıkması engellenmiş olur. Çil tedavisinde kullanılan lazerin farklı çeşitleri vardır. Bunlar erbium yağ lazer, fraksiyonel lazer, CO2 lazer ve Q- switch ND yağ lazerdir. Çilleri olan ve bundan rahatsız olan, çilleri için lazer tedavisi yaptırmak isteyen kişiler, çil tedavisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirler.

Çil Tedavisi İçin Kremler Nelerdir?

Beyaz ya da buğday tenli olan hemen hemen her kişide çil olmaktadır. Çil, ciltte kahverengimsi lekelere verilen addır. Özellikle güneşin altında fazla duran kişilerde çil olur. Çil aslında cilt lekeleri olmasına rağmen bazı kişilere çok yakışır ve çok güzel durur. Ancak bazı kişiler çilden çok rahatsız olur ve yok olmasını ister. Çillerin yok edilmesi için gereken yöntem lazer tedavisidir. Lazer tedavisi çillere neden olan melanin adlı maddenin ciltten alınmasını sağlar. Böylece çiller oluşmaz ve yok olmaya başlar. Ayrıca çilleri olan kişiler eğer lazer tedavisi yaptırmayı tercih etmiyorsa, leke açıcı kremler de sürebilir. Böylece çiller yavaş yavaş solacaktır.

Çil Tedavisi Fiyatı Ne Kadardır?

Çiller daha çok beyaz tenlilerde ortaya çıkar ve kahverengi noktalar halinde gözükür. Çillerin oluşma nedeni ise cildin çok fazla güneş ışınına maruz kalması ve melanin adlı renk veren maddenin çok fazla üretilmesidir. Çiller kansere ya da başka bir hastalığa neden olmaz. Ancak yine de rahatsızlık vericidir. Çillerin yok edilmesi için kremler kullanılabilir ya da lazer işlemi yapılabilir. Lazer işlemi çil tedavisi için yapılan en iyi çözümdür. Lazer tedavisi farklı çeşitlerde yaptırılabilir. Çiller lazer tedavi sayesinde 1-2 seansta yok olur. Lazer tedavisinin fiyatları kişiden kişiye göre değişmektedir.

Lazerle Çil Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Lazer tedavisi, çillerin yok edilmesi için en uygun işlemdir. Çilleri olan kişilerin, çillerden kesin olarak kurtulmak için lazer tedavisi yaptırması önerilir. Lazer tedavisi hemen hemen herkeste etkisini gösterir. Lazer tedavisi fraksiyonel, Q- Switch ND yağ, erbium yağ lazer ve CO2 lazer olmak üzere farklı çeşitlerde olabilir. Lazer tedavisi yaptıran kişilerde ilk günler yüzde kızarma ve yanma hissi olacaktır. Daha sonra yaklaşık 5-10 gün içinde çiller ortadan kalkacaktır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir