Çiğdem Toker Kaç Yaşında?

Çiğdem Toker Kaç Yaşında?
28.02.2023 22:40
Çiğdem Toker kaç yaşında, kimin kızı, nerede yazıyor, annesi ve babası kimdir? Çiğdem Toker eşi kimdir, kitapları nelerdir, ailesi kimdir, aslen nereli? Ankara Hukuk mezunu olan ve gazetecilik mesleği ile tanınan Çiğdem Toker hakkında merak edilen detaylar var. Merak edilenlere yazımızda yer verdik.

Ünlü gazeteci ve yazar Çiğdem Toker 15 Ağustos 1965 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmiş ve yaşamını hep Ankara’da sürdürmüştür. 2023 yılı itibari ile 58 yaşındadır.

Çiğdem Toker Kimin Kızı?

Çiğdem Toker’in merhum gazeteci ve yazar olan Metin Toker’in kızı olduğu düşünülmekteydi. Ancak ikili arasında sadece soyadı benzerliği bulunmaktadır ve haliyle Çiğdem Toker İsmet İnönü’nün de torunu değildir. Çiğdem Toker’in babası Diyarbakırlı bir öğretmen emeklisi olan Erdoğan Toker’dir. Erdoğan Toker 2021 yılında hayatını kaybetmiştir.

Çiğdem Toker Nerede Yazıyor?

Kariyeri boyunca birçok dergi ve gazetede görev yapmıştır. Kariyer hayatı boyunca birçok önemli gazetenin köşe yazarlığını yapan Çiğdem Toker Hürriyet Gazetesi’nin Ankara bürosunda ekonomi muhabirliği yapmış ve bu görevine ara vermeden 15 sene boyunca devam etmiştir. Son olarak Sözcü Gazetesinden ekonomik sebepler nedeniyle gazetenin küçülmeye gitmesi sebep gösterilerek işine son verişmiştir. Ünlü gazeteci şu anda, (16 Kasım 2022’den beri) T24 bağımsız internet gazetesinde yazmaya devam etmektedir. 

Çiğdem Toker’in Anne Ve Babası Kimdir?

En son Sözcü gazetesinden çıkarılmasıyla gündeme taşınan ünlü gazeteci Çiğdem Toker hakkında merak edilen sorular var. Bu soruların arasında gazetecinin anne ve babasının kim olduğu da merak edilen bir başka detaydır. Çiğdem Toker’in anne ve babası öğretmen emeklisidir.

Diyarbakırlı bir ailedir. Annesinin adı Methiye Toker, babasının adı da Erdoğan Toker’dir. Babası bir dönem yerel gazetede muhabirlik de yapmıştır. Öğretmenlik görevlerinden emekli olduktan sonra Denizli’ye yerleşmişlerdir.  Ancak babası rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşama veda etmiştir.

Çiğdem Toker Eşi Kimdir?

Ünlü gazeteci Çiğdem Toker’in özel hayatıyla ilgilide birçok detay merak edilmektedir. Bu detaylardan biri de Toker’in eşinin kim olduğudur. Çiğdem Toker’in evli olduğu bilinmektedir. Ancak özel yaşantısını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ünlü gazetecinin eşinin kim olduğuna dair herhangi bir bilgiye rastlayamadık.

Çiğdem Toker Kitapları Nelerdir?

Gazeteci kişiliği kadar yazarlığı ile de bilinen Çiğdem Toker’in kitaplarının listesini sizin için derledik. İşte Çiğdem Toker’in yazdığı kitaplar.

. Adım da Benimle Beraber Büyüdü (Doğan Kitap) 2008

. “Türkiye’de Sağlıkta Kamu Özel Ortaklığı – Şehir Hastaneleri“ kitabına makale katkısı, ( İletişim Yayınları) 2018

. Kamu İhalelerinde Olağan İşler (Tekin Yayınevi) 2019

. Şehir Hastaneleri- Milletin Cebinden Kamu- Özel İşbirliği (Tekin Yayınevi) 2022

Çiğdem Toker Ailesi Kimdir?

Çiğdem Toker 15 Ağustos 1965 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Öğretmen bir ailenin kızıdır. Mehmet Erdem Toker adında bir de erkek kardeşi bulunmaktadır. Erkek kardeşi kalp ve damar cerrahıdır. Anne ve babası öğretmenlikten emekli olduktan sonra Denizli’ye yerleşmiştir.

Çiğdem Toker Aslen Nerelidir?

Çiğdem Toker Diyarbakırlı bir ailenin çocuğu olarak Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Bir erkek kardeşi vardır. Aslen Diyarbakırlıdır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir