Çelik Kettle Kokusu Nasıl Giderilir?

Çelik Kettle Kokusu Nasıl Giderilir?
29.10.2022 14:38
Ocak kullanmadan elektrikli ev aletlerine kettle denir. Kettle hakkında doğru bilgilerle araştırmalar yaptık. Çelik kettle kokusu nasıl giderilir, çay makinesi kettle olarak kullanılır mı, kettle ’da yumurta haşlama nasıl yapılır? Kettle ’da süt kaynatılır mı, kettle’dan kireç nasıl temizlenir?

Çelik yapıda olan ve hızlı pişirme imkânı sağlayan kettle hakkında doğru araştırmalar gerçekleştirdik. İlk şikâyet edilen nokta ise çelik kettle ‘nin kokusudur. Kokusunu gidermek için limonlu su ile yıkanılmalı. Limonun kir ve kokuyu anında savma özelliği olduğu için kısa sürede kokusunu alacaktır. Eğer limonla da gitmezse sirkeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu iki güçlü leke ve koku çıkarıcı ürünler muhakkak kokusunu alacaktır.

Çay Makinesi Kettle Olarak Kullanılır Mı?

Çay makinesi mutfakta hızlı performans göstermesinden ötürü kettle olarak kullanılır. Büyük iş merkezleri ya da bir topluğa çay veya kahve yapımları kettle ‘nin hızlı performans göstermesinden dolayı olur. Çünkü bu topluluğa aynı anda hizmet vermek imkânsız olur. Büyük kettle yardımıyla kısa sürede çay servisi yapılır. Kadınlar mutfakta çay suyu ya da yemek suyu içinde kullanırlar.

 Anında pratik şekilde su kullanımı daha avantaj sağlar. Kettle alırken kaliteli olanı seçmeniz gerekir. Sürekli fişe takıp çıkarılması ve içine su konulmasından ötürü paslanır. Bu paslanma neticesinde bozulmalar meydana gelir. Bu sonuçlar da göz önünden bulundurarak kettle mutfak aletimizi kaliteli olanını edinmemiz şarttır.

Kettle‘da Yumurta Haşlama Nasıl Yapılır?

İmkânsız gibi görünen anları imkânlı hale getirmek bizim elimizde olur. Ocak olmayan yerlerde kettle ’nin bulunması yumurta yapmamıza yardımcı olur. Sıcak suyun içine koyarak kaynaması sonucunda yumurtanın pişme oranını ayarlamış olacaksınız. Bu sayede hızlı ve pratik şekilde haşlama yumurta yersiniz. Özellikle öğrenci yurtları ya da ocak olmayan her mekânda bu taktik çok fazla denenir.

Kısa sürede hızlı olması açısından sabah kahvaltılarının daha pratik şekilde yapmanızı sağlar. Aynı zamanda yumurtanın orta katı gibi oranlarını da bu kaynama noktasında anlarsınız. Kettle’yi ortalama su koyarak yumurtanın alta çökmesi ile haşlama işlemini yapmış olacaksınız.

Kettle‘da Süt Kaynatılır Mı?

Kettle elektronik ev aletlerinde süt ısıtabilirsiniz. Fakat bir süre sonra bozulma riskini de görebilirsiniz. Çünkü süt ve suyun içindeki maddeler aynı değildir. Sütün aletin içinde kalma ve yayılma oranı daha fazla olduğu için hem bakteri hem de koku oluşmasına neden olur. Bu yüzden süt kaynatmamanınız öneriyoruz.

Kettle'dan Kireç Nasıl Temizlenir?

Sürekli kettle kullanımda dibinde kireçlenmeler mevcut olur. Bu kireçlenmeyi kireç çözücü ev temizleme jelleri ile yok edebilirsiniz. Hafif bulaşık telinin dokunuşları ile içindeki kireçler yok olacaktır. Hem içtiğiniz su veya çay daha az kireçsiz olacak hem de daha sağlıklı içimler sağlanır. Kireçli su veya çay içiminde mide ve iç organlarınızda taş gibi sorunlar baş gösterebilir. Bu sorunları da önlemek açısından bu durumları önceden temizleme işlemini yapmalıyız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir