Burun Eti Küçülten Doğal Yöntemler

Burun Eti Küçülten Doğal Yöntemler
25.01.2022 17:00
Burun eti hastalıkları son zamanlarda sık rastlanmaya başlamıştır. Burun etinin en yaygın belirtisi burun tıkanıklığıdır. Hastaların hayatlarını son derece olumsuz etkileyen burun etini küçültmenin doğal yöntemleri internetin en sık araştırılan konularından biri olmuştur. Burun eti bitkisel çözüm önerileri nelerdir, genetik midir, hangi durumlarda alınır? Burun eti tedavisi nasıl yapılır, tedavi edilmezse ne olur, yeniler mi? Burun eti rahatsızlığı olanlar yazımızı okumalısınız.

Burun eti son zamanların adı en sık duyulan hastalıklarından biri haline gelmiştir. Burun etleri, burnunun iç kısmında yer alan kalorifer peteğini andıran, burun içine doğru büyüme gösteren fonksiyonel organlar olarak bilinirler. Burun eti olan hastaların en sık rastladığı durum burun tıkanıklığıdır. Tedavisi çoğu zaman ameliyat ile mümkün olan burun etlerini küçülten doğal yöntemler ise bıçak altına yatmak istemeyen hastalar tarafından yaygın olarak araştırılmaya başlanmıştır. Burun eti küçülten doğal yöntemler;

Elma Sirkesi: Bir bardak kadar ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı bal ilave edin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı günde 2 defa burnunuza çekerek, burun temizleme uygulaması yapın. Bu yöntem ile burun eti küçülecek ve nefes alma problemi azalacaktır.

Tuzlu Su: Bir bardak kadar ılık suya bir çay kaşığı kadar tuz ilave edin. Elde ettiğiniz karışım ile her gün burnunuzu temizleyin.

Burun Eti Bitkisel Çözüm Önerileri Nelerdir?

Tedavisi çoğu zaman cerrahi yollarla yapılan burun etlerini küçültmek için bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Burun eti bitkisel çözüm önerileri arasında;

Papatya Çayı: 500 ml kadar içme suyunu kaynatın. Bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş papatyayı suya ilave edin ve ocağın altını kısın. Kaynamakta olan papatyanın buharını 5 dakika boyunca soluyun. Bu işlemi günde 3 kere olacak şekilde tekrar edin.

Soğan: Yuvarlak halinde dilimlediğiniz soğanı, 5 dakika boyunca aralıksız koklayabilirsiniz. Bu hem burun tıkanıklığınızı giderecek, hem de burun etlerinin küçülmesine yardımcı olacaktır.

Limon: Taze sıkmış olduğunuz limon suyundan birkaç damla burnunuza damlatın. Dilerseniz limona birkaç damla karbonat da ekleyebilirsiniz. Limon suyu hem burun tıkanıklığınıza iyi gelecek hem de burun etlerini küçültmede yardımcı olacaktır.

Burun Eti Genetik Midir?

Burun eti birçok sebebe bağlı ortaya çıkabilir. Burun eti sebepsiz yere oluşabildiği genetik faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu sebepten ötürü aile geçmişinizde burun etine sahip olan biri varsa sizde de olma ihtimali yüksektir. Hastaların aile geçmişleri araştırıldığında burun etinin genetik aktarım ile aktarılabileceği gözlenmiştir. Ancak bunun her insanda aynı şekilde işlediğine dair yazılı bir açıklama yoktur. Dolayısıyla burun etinin genetik olabileceğini fakat hastalığın görülme olasılığının kişiden kişiye farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Burun Eti Hangi Durumlarda Alınır?

Hastaların şikâyetlerine göre burun etleri cerrahi operasyonlar ile alınabilir. Burada burun etinin hastanın günlük hayatını ne ölçüde kısıtladığı önemlidir. Hastada nefes almada güçlük, koku alamama, horlama gibi olumsuzluklar yaşanması durumda burun eti cerrahi operasyon yöntemi ile alınır.

Burun Eti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Burun eti en garanti tedavi yöntemi olarak, cerrahi operasyon tekniği ile alınarak tedavi edilebilir. Hastalığın seyrine göre bazı durumlarda doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri denenebilir. İlk etapta uygulanan doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri işe yaramadığı takdirde hastanın tercihine bağlı olarak burun eti tedavisi cerrahi operasyon ile yapılabilir.

Burun Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Burun eti kişinin hayatını bir anlamda etkilese de doğrudan bir etkisi yoktur. Burun eti nefes almada güçlük, koku alamama gibi olumsuz problemlere yol açar. Ancak hastalığın etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Burun eti tedavi edilmediği takdirde kişide nefes almada güçlük, burun tıkanıklığı gibi belirtiler görülmeye devam eder. Ayrıca burun etleri uzun süre boyunca tedavi edilmediği takdirde kişide baş ağrılarına yol açabilir. Bunun dışında hastanın hayatında hayati bir değişiklik gözlenmez.

Burun Eti Yeniler Mi?

Burun etine sahip olan hastaların en merak ettiği sorulardan biri de burun etinin yeniden oluşup oluşmayacağı sorusu. Burun etinin tedavisi gerçekleştirildikten sonra, aradan aylar ve hatta yıllar geçse burun eti tekrarlayarak yenileme gösterebilir. Bu sebeple burun etinin tekrarlamayacağı garanti edilemez.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir