Briard Irkı Köpekler Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Briard Irkı Köpekler Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?
29.06.2022 17:34
Oldukça eski bir ırka sahip olan Briard cinsi köpekler farklı ırkların melezlenmesi ile ortaya çıkmışlardır. Briard cinsi köpekler geçmişten günümüze sadık köpek ırkları arasında kendisine yer buldu. Briard ırkı köpekler hakkında merak edilenler hayvan severler tarafından araştırma konusu oldu.

Briard ırkı köpekler; eski köpek ırkları arasında yer alıyor. Briard ırkı köpekler Beauceron ve Barbet cinslerinin melezlenmesi ile elde edilmiştir. Briard ırkı köpeklerin en belirgin özellikleri gözlerini kapatmakta olan uzun tüyleridir. İsmini Fransa’nın Brie bölgesinden aldığı iddia edilen Briard köpek ırkı, tam anlamıyla bir koruma köpeği olma özelliği gösterdiği için sürüleri korumak ve onlara bekçilik etmek amacıyla kullanılmıştır. Fransız çoban köpeği ırkları arasında yer bulan Briard ırkı köpekler, görünümü ile diğer köpek ırklarından ayrıldığı gibi karakter yapısı ile de farklılık gösterir. Sahiplerine fazlasıyla bağlı oldukları bilinen Briard ırkı köpekler, çabuk öğrenirler ve eğitime de son derece yatkındırlar.

Briard Irkı Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Briard ırkı köpeklerin özellikleri, köpek severler tarafından yakın mercek altına alınıyor. Briard ırkı köpeklerin özellikleri;

Vücut olarak büyük ve uzun tüylüdür.

Farklı renk tonları olmasına rağmen genelde kahverengi tüylü olanlara sık rastlamak mümkündür.

Tüylerinin uzunluğu yüz bölgesini kapatacak kadar çoktur.

Erkekleri dişilerine göre kilo ağırlığı olarak daha iridir.

Farklı ortamlarda yaşamak için uyumludurlar.

İnsanlarından onay ve beğeni almayı severler.

İnatçı bir yapıları olmasına rağmen kendilerinden güçlü olanlara da boyun eğmeyi bilirler.

Enerjik ve oyun sever bir yapıları bulunmaktadır.

Briard Irkı Köpeklerin Fiyatları Nedir?

Briard ırkı köpekleri sevecen ve sadık karakter özellikleri sebebi ile yol arkadaşı olarak beslenmeyi düşünen insanlar için fiyatlar yine araştırma konusu olmayı başardı. Briard ırkı köpeklerin fiyatlarının ortalama olarak 1.000 ile 1.500 Dolar arasında farklılık gösterdiği söyleniyor.

Briard Irkı Köpek İsimleri Nelerdir?

Yaşamlarını köpek dostları ile bir arada sürdüren kişiler için yaşam arkadaşlarının isimleri de önemli bir noktada yer alıyor. Briard ırkı köpek isimleri bu cins bir köpek sahiplenmek isteyen ancak isim konusunda net fikirlere sahip olmayan kişiler tarafından araştırılıyor. Briard ırkı köpek isimleri; Dost, Kırpık, Maço, Maskot, Kara, Tarçın, Cesur, Bıdık, Boyoz, Dino ve Duman gibi isimlerden oluşuyor.

Briard Irkı Köpek Nasıl Eğitilir?

Briard ırkı köpekler eğitime son derece açık köpek ırkları arasında yer buluyor. Briard ırkı köpekler inatçı köpekler oldukları için, katı bir eğitim sistemi içerisinde eğitim almalılar. Sahipleri tarafından verilecek eğitimin tolerans gösterilmeden gerektiğinde sert gerektiğinde ödüller eşliğinde gerçekleştirilmesi köpeklerin eğitimi açısından yerinde olacaktır.

Briard Irkı Köpek Nasıl Beslenir?

Briard ırkı köpekler alıştıkları mamaların dışında herhangi bir ek besin ile beslenmemeliler. Briard ırkı köpeklerin sağlıklarını korumaları açısından, kilolarına göre veteriner tavsiyesi ile verilecek mama markası ile beslenebilirler. Arada bir ödül mamalarının tüketimi konusunda aşırıya kaçılmadığı sürece herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Briard Irkı Köpekler Nasıl Sahiplendirilir?

Briard ırkı köpek sahibi olmak isteyenler için sahiplendirme işlemlerinin nasıl gerçekleştiği merak konusu haline dönüşüyor. Briard ırkı köpekler, zaman zaman internet platformları aracılığı ile sahiplendiriliyor. Bunun için Briard ırkı köpek sahiplendirme ilanlarını takip ediyor olmanızda fayda var.

Briard Irkı Köpek Üşür Mü?

Tüm köpek ırkları gibi Briard ırkı köpeklerinin de kendine özgü kürkleri bulunuyor. Briard ırkı köpekler uzun tüylere sahip olsa da soğuk havalarda üşüyüp üşümedikleri insan dostları tarafından araştırma konusu haline dönüşüyor. Briard ırkı köpekler kendilerine has tüy özellikleri sayesinde üşümezler. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

HAYVANLAR ALEMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir