Minyatür Schnauzer Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Minyatür Schnauzer Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bilgiler
28.07.2022 23:18
Minyatür schnauzer köpeklerin bakımı nasıl yapılır, minyatür schnauzer köpek ırkının boyutları nelerdir, minyatür schnauzer tüy döker mi, minyatür schnauzer köpek ırkına tuvalet eğitimi nasıl verilir, minyatür schnauzer köpeklerin fiyatları nedir, minyatür schnauzer köpek ırkı hangi ülkenin vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Minyatür Schnauzer cinsi köpeklerin kökeni Almanya’dan gelmektedir. Adları dış görünümlerinden ilham almıştır ve “kısa sakal” manasına gelmektedir. Fazlaca tatlı, cana yakın ve kendine özgü bir görüntüsü olan bu köpekler Almanya ve Fransa’da çok fazla bulunmaktadır.

Minyatür Schnauzer Köpek Irkının Özellikleri Nelerdir?

·        Almanya kökenlidirler.

·        Standart Schnauzer, Affenpincher ve Poodle köpek ırklarının melezlenmesi neticesinde ortaya gelen bir köpek cinsidir.

·        Küçük köpek ırkları içerisinde yer alırlar. Ağırlıkları dişilerde 5 ya da 7 kilogramdır. Boyları da 30 ya da 36 santimetre kadardır.

·        Burunları uzun olmasına karşın küttür. Kulakları da yavruyken dik, yetişkinliğe vardıklarında düşüktür.

·        Gövdelerini kapsayan tüyler kısa ve çok fazladır. Burun ve sakal etrafında tüyleri yoğunlaşır. Harici bacakları da orta derece uzunluktaki tüyleri vardır.

·        Tüy renkleri çoğunlukla siyah – beyaz kırçıllıdır.

·        Çok cesur ve atak bir ırktır.

·        Fazlaca hareketli ve aktif köpeklerdir.

·        Av ve bekçilik açısından da fazlaca başarılıdırlar.

·        Çok zeki bir ırktır. Zekâları ve itaatkâr doğaları onları öğrenmeye ve eğitilmeye açık bir duruma getirmiştir. Ancak inatçı bir karakterleri de vardır.

·        Sahiplerine fazla düşkün ve empati kurmaya yatkın ırklarıdır. Bu sebeple çok hassastırlar.

·        Tek kalmaktan hoşlanmaz, sahiplerinin ilgisini severler.

·        Pek sosyal canlılar oldukları denilemez. Yabancılara ve diğer evcil hayvanlara mesafeli olurlar.

·        Soğuk ve sıcak hava koşullarından olumsuz etkilenirler. Bu sebeple kapalı yerlerde yaşamaları uygundur.

·        Tüyleri düzenli şekilde tıraş ettirilmeli ve özellikle göz bölgesindeki tüyler kesilmelidir.

·        Yaşam zamanları 15 yıl kadardır.

Minyatür Schnauzer Köpeklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Minyatür Schnauzer cinsi köpekler, küçük boyutlara sahip olsalar bile çok hareketli ve enerjik olmaları sebebiyle egzersiz ihtiyaçları fazladır. Bu sebeple her gün iki defa düzenli şekilde gezdirilmeleri ve geniş yerlerde serbest bırakılmaları lazımdır. Ancak serbest kaldıklarında dikkatli olmak gerekir. Çünkü boyutlarının aksine büyük bir cesarete sahiptirler ve bu nedenle kendinden daha iri hayvanlara kafa tutmalarına sebep olur. Minyatür Schnauzer köpek ırkının bakımındaki diğer zor kısım ise hem çok fazla dışarıya çıkmak istemeleri hem de hava koşularından çabuk etkilenmeleri ile ilgilidir. Bu cins, soğuk ve sıcak havalara karşı hassas olmaları sebebiyle kapalı alanlarda yaşamalı, kış mevsiminde dışarı çıkarılacakları vakit köpek kıyafetleri giydirilmelidir.

Minyatür Schnauzer Köpek Irkının Boyutları Nelerdir?

Küçük köpek ırkları içerisinde yer alırlar. Ağırlıkları dişilerde 5 ya da 7 kilogramdır. Boyları da 30 ya da 36 santimetre kadardır.

Minyatür Schnauzer Tüy Döker mi?

Scnauzerler çok az tüy dökebilirler. Az tüy dökmeleri de evde bakmak isteyenler için bir artıdır.

Minyatür Schnauzer Köpek Irkına Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpekler yemek yemenin hemen ardından tuvalet ihtiyaçlarının karşılamak isteyeceklerdir. Bu nedenle onu besleyip su içtikten hemen sonra banyoya götürmeniz ve tuvaletini yapmasını beklemeniz gerekir. Doğru yere işediği için ona ödül verin. Yanlış yerde yaparsa kısa sözlerle uyarın ancak asla cezalandırmayın.

Minyatür Schnauzer Köpeklerin Fiyatları Nedir?

Evde beslenmeleri ve sevimli görüntüleri nedeniyle hayvan severler tarafından en çok tercih edilen ırktır. Hayvan severlerin merak ettiği bir konuda bu cinsîn fiyatlarıdır Schnauzer cinsinin fiyatları 7.000 ila 12.000 aralığındadır.

Minyatür Schnauzer Köpek Irkı Hangi Ülkenin?

Almanya kökenlidirler. Fazlaca tatlı, cana yakın ve kendine özgü bir görüntüsü olan bu köpekler Almanya ve Fransa’da çok fazla bulunmaktadır.

Minyatür Schnauzer Köpeklerin Renkleri Nelerdir?

Gövdelerini kapsayan tüyler kısa ve çok fazladır. Burun ve sakal etrafında tüyleri yoğunlaşır. Harici bacakları da orta derece uzunluktaki tüyleri vardır. Tüy renkleri çoğunlukla siyah – beyaz kırçıllıdır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

HAYVANLAR ALEMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir