Bilgisayar Hoparlörü Neden Cızırtı Yapar?

Bilgisayar Hoparlörü Neden Cızırtı Yapar?
28.11.2022 19:09
Teknolojinin yayılma alanı bilgisayardır, bilgisayar ile ilgili problemleri çözüme kavuşturduk. Bilgisayar hoparlörü neden cızırtı yapar, neden dvd okumuyor, dosya açmaz? Bilgisayar neden ekran vermez, neden ekran kartını görmüyor?

Bilgisayarın ses sistemi olan hoparlör olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bilgisayarınızdaki hoparlörün cızırtı yapmasının nedenleri hoparlörün patlaması nedeniyle problem oluşturabilir. Ya da içindeki parçaların herhangi bir parçası kopmuş da olabilir. Cızırtı bu sebeplerden ötür dışarıya yansıyacaktır. Genelde hoparlör patlaması nedeniyle bu cızırtı oluşur. Eğer çok fazla rahatsız edecek şekilde bir ses çıkmıyorsa bir süre idare edin. Kendiniz içini açarak ek parçaları tamir edilmesi ve temin edilmesi ile eski haline getirebilirsiniz. Bu tarz şeylerden anlamıyorsanız bilen kişiden yardım almanızı öneriyoruz.

Bilgisayar Neden Dvd Okumuyor?

Dvd eski zamanlardan kalma bir araç gibi düşünülür. Çünkü bilgisayarlarda artık dvd tarzı şeyler izlenmemektedir. Bu yüzden çok nadir hastane raporları ya da başka işlerinizde dvd kullanmak zorunda kalırsınız. Bilgisayarınız dvd açmıyor ya da okumuyorsa lensinde bir problem vardır. Çok fazla çizik olması ve temizlenmemesi neticesinde okumaz.

Dvd temizliğini yaptıktan sonra hala okumuyorsa kendiniz yapacağınız başka yöntem yoktur. Dvd tarzı yerlerden yardım alarak içindekini temiz dvd içine aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızın dvd bölümünden kaynaklanan bir problem yüzünden de açmayabilir. Her ikisinin kontrolünü yaparak bu sorunu çözmeniz gerekir.

Bilgisayar Neden Dosya Açmaz?

Bilgisayar neden dosya açmadığı durumlardan biri o dosyaya ait uygun bir program olmayabilir. Doyanın bozuk olmasından ötürü açmayabilir. Dosyanın içindeki kurulum virüslüdür ve bu virüsten dolayı açmayacaktır. Eğer programı indirdikten sonra ve virüs programlarını indirdiyseniz hala açmıyorsa bilgisayarınızdaki diğer problemleri araştırmanız gerekir. Bunlardan kaynaklana bir problem değilse kendiniz halledemiyorsanız bilen birinden yardım almanızı öneriyoruz.

Bunlardan kaynaklanabilmesi yüksek ihtimal olarak görülür. Bilgisayardan anlayan ve bu işin uzmanı kişilerden de yardım alabilirsiniz. Daha etkili şekilde açılmayan dosyalarınızı da kurtararak problemi çözmenize yardımcı olacaktır. Kendi başınıza yaptığınız ve bilmeden dosyaların silinmesi ve daha kötü hale getirebilirsiniz.

Bilgisayara Neden Ekran Vermez?

Bilgisayar kullananların başına geldiği en çok karşılaşılan problemlerden biri de ekran vermemesidir. Bu problemin oluşma ana nedeni ekran kartının yanması ya da bilgisayarı oluşturan parçaların birinde bir sorun çıkması gibi nedenlerden ötürü ekran vermeyecektir. Eğer bunun gibi sürekli aynı problemi yaşıyorsanız bilgisayar uzmanından yardım almanızı öneriyoruz. Aksi takdirde bilgisayarınız kısa süre sonra kullanılmaz hale gelerek daha geri dönüşü olmayacaktır. Bu sebepten ötürü bilgisayarın ana temel sorununu iyi bilmek gerekmektedir.

Bilgisayar Neden Ekran Kartını Görmüyor?

Yeni yüklenilen Windows programları bazı düşük seviyeli pc görülmez. Ekran kartı bu programı kaldırmayabilir. Fakat genelde her bilgisayarın ekran kartını görmesi gerekir. Bununla alakalı sorunlardan biri ana ekrandaki kartta problem olmasındandır. Eğer bu problemi çözemezseniz kısa sürede bilgisayarınız da bozulacaktır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir