Bilgisayar Ekranı Neden Açılmaz?

Bilgisayar Ekranı Neden Açılmaz?
28.11.2022 19:07
Günlük hayatımızda çok kullandığımız bilgisayar hakkında genel bir araştırma yaptık. Bilgisayar ekranı neden açılmaz, neden kararır, neden titrer? Bilgisayar ekranı neden donar, neden gidip gelir, neden beyaz olur?

Bilgisayar ekranlarınızın açılmamasının birçok nedene bağlı sebepleri vardır. Öncelikler elektriğin olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra bilgisayarınızın şarjla bağlantısı var mı ona bakın. Hepsi tamam ve bir sıkıntı yoksa bilgisayarı bir defa kapatın ve tekrar açın. Eğer ekrana mavi veya beyaz bir görüntü gelmesinde bilgisayarınızda kendi yöntemlerinizle yapabileceğiniz işlemler mevcut olabilir. Bilgisayarda ya çökme oluşmuştur ya da bağlantı sorununda bir problem oluşmaktadır. Eğer evde kendi yöntemlerinizle açamıyorsanız en yakın tamirciye götürmeniz gerekir.

Bilgisayar Ekranı Neden Kararır?

Bilgisayarınızda zaman zaman ekranlarda kararmalar oluşabilir. İlk önce parlaklık ayarlarını kontrol edin. Eğer kararma oradan değilse ekran kartında bir problem olmuş olabilir. Ekran kartı neredeyse tüm bilgisayar kullanıcısının başına geldiği için sizin de başınıza gelmiş olabilir. Bu sebepten ötürü eğer ekran kartı ile bir işlem yapmasını biliyorsanız ana kart ekranını açarak problemin nereden kaynaklandığını görmüş olursunuz.

Ana karttan bir problem yoksa bilgisayarın iç motorundan kaynaklanan bir sorun da olabilir. Bu tarz sorunlar tek başınıza uygulayacağınız bir çözüm yöntemi olmaz. Bu sebepten ötürü iyi bir bilgisayar tamircisinden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayar Ekranı Neden Titrer?

Masa üstü bilgisayarlarında daha çok oluşan bir şeydir. Bilgisayarlarınızdaki ekran titremesinin problemi ekranda birden fazla uygulamanın ve sayfanın açık olmasından ötürü bilgisayar ısınır. Bu ısınma sonucu ekranın titremesine neden olur. Bu tarz problemler oyun oynayan kişilerin her zaman başına gelir. Çünkü oyunlarda birden fazla sayfa açılarak oyunun oynanması gerekir. Bu durumda ilerleyen zamanlarda bilgisayarınıza zarar gelebilir. Eğer bu zararı en ufak atlatmak isterseniz daha az sayıda uygulama ve sayfalarla kullanmanız gerekir.

Bilgisayar Ekranı Neden Donar?

Bilgisayar ekranı birçok nedenden donabilir. Örneğin bilgisayarınızın artık format atma zamanı gelmiştir bu sebepten donar. Daha sonra birden fazla sekme açılması sonunda donar. Uzun süre açılmaz. Bilgisayara indirdiğiniz programlardan ötürü virüs girmiştir, bilgisayarı yavaşlatır ve ekran donmasını yaşarsınız.

Bilgisayar Ekranı Neden Gidip Gelir?

Bilgisayar ekranlarının sürekli gidip gelmesi büyük ihtimal eski güncelleme programı ile kullandığınız için olabilir. Yeni sürümleri bilgisayarınıza güncel olarak yüklerseniz bu sorunla karşılaşmazsınız. Diğer bir neden de içindeki sahte dosya neticesinde virüsle dolmasında ekranın gidip gelme sorunları yaşanır. Eğer format atmayı ya da güncelleme yapmayı biliyorsanız bir gününüze buna ayırın. Bu problemi uzun süre yaşamazsınız.

Bilgisayar Ekranı Neden Beyaz Olur?

Bilgisayar ekranlarının beyaz ve mavi gibi olmasının birçok nedeni vardır. Öncelikle bilgisayar ekranı yanabilir. Bilgisayar ana ekran kartının fazla ısınması sonucu bu durum söz konusu olur. Diğeri ise bilgisayarınız çökmüş olabilir. Eğer nedenini iyi bir şekilde araştırmazsanız elinizdeki bilgisayar tamamen elinizden çıkacaktır. Ekran kartı kurtulabilir özelliği gösteriyorsa müdahale ederek kısa sürede eski haline getirmenizi öneriyoruz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir