Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Destek: Yanında Durdu!

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Destek: Yanında Durdu!
14.06.2022 22:02
Bahçeli, ' Kılıçdaoroğlu ' nun mezhebi ve etnik kökeni bizlerin siyasi eleştirisinin dışında bulunduğundan dolayı, bu duruma mutlaka saygı gösterilmelidir ' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ' Kılıçdaoroğlu ' nun mezhebi ve etnik kökeni bizlerin siyasi eleştirisinin dışında bulunduğundan dolayı, bu duruma mutlaka saygı gösterilmelidir ' açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dillendirmesiyle tartışma konusu olan 'siyasette kimlik' tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bahçeli, "Kılıçdaoroğlu ' nun mezhebi, etnik kökeni bizim siyasi eleştirimizin dışındadır. Mutlaka saygı gösterilmelidir" ifadelerini kullandı.

MHP GENEL BAŞKANI ‘ NDAN DETAYLI AÇIKLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti;

Kemal Kılıçdaroğlu ' nun mezhebi, etnik kökeni ya da doğduğu yer bizlerin siyasi eleştirisinin tamamıyla dışında bulunur ve bizler buna mutlaka saygı göstermeliyiz. Türk Milleti ' nin hiçbir ferdi Türk, Kürt, Alevi, Sünni, inanan, inanmayan, laik, anti laik diye ayrılamayacağı gibi, ayrımcılığa da maruz bırakılamaz. Kökeninin, mezhebinin ya da anasının dilinin ne olduğu fark etmeksizin bu millet benim, bu bayrak benim diyen herkes bizlerin kardeşidir. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ‘ nun Alevi İslam inancına sahip olması onun için bir kayıp, engel, utanacağı bir özelliği olmamasının yanında, bilakis, Alevi İslam inancına sahip olan kardeşlerimiz bizim can beraberliğimizdir. Mezhep üzerinden fitne çıkarmaya heves edenler fitnenin çıban başlarıdır. Aynı İttifak içinde Kılıçdaroğlu ' nun alevi kimliğinden kaygı duyanlar, bunu da kamuoyu ile paylaşanlar sorumsuz olmakla birlikte milli birlik ve dayanışma ruhunu zedelemek isteyen provokatörlerdir. Bu yezit siparişini hazırlayan kimlerdir? Peş peşe gelen özür mesajlarının hiçbir inandırıcılığı, geçerliliği yoktur.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir