Aybüke Yalçın Mezarı Nerede?

Aybüke Yalçın Mezarı Nerede?
11.06.2022 15:39
İlk görev yeri Batman’da PKK’lı teröristler tarafından şehit düşürülen Aybüke Yalçın geçtiğimiz günlerde mezarı başında anıldı. Öğretmen Aybüke Yalçın’ın şok ölümü Türkiye’yi adeta yasa boğmuştu. Aybüke Yalçın mezarı nerede olduğu ve kendisi ile ilgili bilinmeyenler sosyal medyanın araştırma konusu oldu.

Aybüke Yalçın; Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit düşürülmüştü. İlk görev yeri Batman’da müzik öğretmeni olarak görev yapan Aybüke Yalçın, henüz 7 aylık öğretmen iken öğrencilerine karne dağıtım töreninin ardından Belediye Başkanı’nın aracına düzenlenen silahlı saldırı sonucunda yaralanarak hayatını kaybetmişti. Aybüke Yalçın şehadetinin 5. senesinde anıldı. Tüm sosyal medya yas ile Aybüke Yalçın’ı anarken, mezarı nerede olduğu merak konusu oldu. Aybüke Yalçın mezarı; Osmancık Asri mezarlığındaki şehitlikte yer alıyor.

Aybüke Yalçın Nereli?

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın aradan geçen yıllara rağmen hala yas ile anılıyor. Geçtiğimiz günlerde ölümünün 5. senesinde mezarı başında anılan Aybüke Yalçın’ın nereli olduğu araştırma konusu olmuş durumda. Aybüke Yalçın; Çorum Osmancıklı.

Aybüke Yalçın Olayı Nedir?

Aybüke Yalçın olayı Türkiye gündemini alt üst etmiş bir olay olarak hafızalara kazındı. Aybüke Yalçın henüz ilk görev yeri olan Batman’ın Kozluk ilçesinde 7 aylık müzik öğretmeniydi. Öğrencilerine karne dağıtım törenini yaptıktan sonra evine dönerken Belediye Başkanı’nın arabasına PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucunda yaralanarak hayatını kaybetti.

Aybüke Yalçın Nasıl Öldü?

Aybüke Yalçın, PKK’lı teröristlerin Batman Kozluk ilçesi Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına yönelik düzenlenen silahlı saldırı sonucunda yaralanarak öldü. 7 aylık taze öğretmen Aybüke Yalçın’ın şehit haberi Türkiye’yi o dönem yasa boğdu.

Aybüke Yalçın Alevi Mi?

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın ölümü 5. senesinde büyük bir üzüntü ile anıldı. Aybüke Yalçın hakkında merak edilenler ise yeniden araştırma konusu oldu. Aybüke Yalçın’ın Alevi olup olmadığı kendisi hakkında araştırılan sorular arasında yer buldu. Aybüke Yalçın’ın Alevi olduğuna dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

Aybüke Yalçın Hangi Üniversite Mezunu?

2017 yılında hain bir saldırı sonucunda yaralanarak aramızdan ayrılan Aybüke Yalçın 1994 yılında dünyaya gelmişti. Osmancık Çorum doğumlu Aybüke Yalçın, Körfez Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aybüke Yalçın Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği mezunu. Aybüke Yalçın 2016 yılında Batman’ın Kozluk ilçesinde bulunan Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne atandı.

Aybüke Yalçın Hangi Liseden Mezun?

Aybüke Yalçın 2017 yılında ilk görev yeri Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerin düzenlemiş olduğu hain bir saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Şehit öğretmen olarak Türkiye’nin hafızalarına kazanan Aybüke Yalçın, ölümünün 5. senesinde mezarı başında Osmancık Asri mezarlığında bulunan şehitlikte anıldı. Aybüke Yalçın hakkında bilinmeyenler ise yeniden gündem olmuş durumda. Aybüke Yalçın’ın hangi liseden mezun olduğu kendisi hakkında merak edilen ve araştırılan bilgiler arasında yer buldu. Aybüke Yalçın’ın Körfez Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu kendisi hakkında bilinen bilgiler arasında yer aldı. Aybüke Yalçın lise mezuniyetinin ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Aybüke Yalçın aynı zamanda İzci lideri olarak görev alıyordu. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir