AVM'ler Kaçta Kapanıyor?

AVM'ler Kaçta Kapanıyor?
24.10.2022 22:03
Alışveriş merkezi, büyük ve orta büyüklükteki kentlerde çeşitli ürünlerin ve yaygın markaların satışı için kurulan merkezlere denilmektedir. AVM’ler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? AVM’ler bayramda açık mı, eczaneleri çalışma saatleri nedir, otoparkına araç bırakılır mı? AVM’ye silahla girlir mi, alkol sokulur mu? 1 Ocak’ta AVM’ler açık mı? İşte tüm detaylar...

AVM'lerin 22:00’da kapandığı bilinmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından AVM'lerin çalışma saatleri esasında alınan en son verilen karara göre, tüm alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerinin 10:00 – 22:00 arasında hizmet verecek şekilde düzenlendiği açıklanmış olduğu bilinmektedir. Bu saatler arasında kişiler AVM’de bulunabilir.

AVM'ler Kaçta Açılıyor?

AVM'lerin 10:00'da açıldığı bilinmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından AVM'lerin çalışma saatleri esasında alınan en son varılan karara göre, tüm mevcut alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerinin 10:00 – 22:00 arasında hizmet verecek şekilde düzenlendiği açıklanmıştır. Bu saatler arasında AVM de alışveriş yapmak mümkündür.

AVM'ler Bayramda Açık Mı?

Bayram tarihlerinde AVM'ler müşterilerine hizmet vereceği bilinmektedir. Bayramın ilk günü alışveriş merkezleri faaliyette olacaktır fakat bazı AVM'ler misafirlere öğle saatlerinde tüm kapılarını açacaktır. Bu yılki bayram tatilinde ilk gün de dahil olmak üzere AVM'ler faaliyette olacak olduğu bilinmektedir. Ancak ilk gün AVM'ler saat 12:00 ya da 13:00'te açılacağı biliniyor.

AVM Eczaneleri Çalışma Saatleri Nedir?

Eczaneler genel itibarıyla hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte bazı eczanelerin çalışma saatlerinde değişiklik yaşanabilmektedir. Kapanış saati 18:00 olan eczaneler de mevcuttur. Eczanelerde öğle yemeği molaları bulunmaz. Öğle arası saatlerinde de eczaneler hizmet vermeye devam etmekte olduğu bilinmektedir.

AVM Otoparkında Araç Bırakılır Mı?

AVM otoparkına araç bırakılmamaktadır. Etrafınızda bir tanıdık komşu varsa yürüme mesafesinde otoparkları varsa en uygunu öyle olabilir. Ya da bir esnaf varsa dükkanının önüne bırakabileceğiniz yer varsa o şekilde yapabilmeniz mümkün olacaktır.

AVM kapandıktan sonra kalan araçları çekebilirler.

AVM'ye Silahla Girilir Mi?

Hiçbir AVM'ye, hiçbir kimse ruhsatlı olmayan bir silahla girmesi mümkün değildir. Bununla ilgili güvenlik önlemleri tüm AVM'lerde alınmış olarak bilinmektedir. Ancak taşıma ruhsatlı silahla girilmesini yasaklayan herhangi bir yasa bulunmadığı için de engellenememektedir. Tercih, ruhsatlı ruhsatsız hiçbir silahın içeri alınmaması şeklindedir.

AVM'ye Alkol Sokulur Mu?

Alkollü içkilerle ilgili çıkan yeni yasadaki ‘ibadethaneye 100 metre uzaklık’ kuralını, Perakende Yasası taslağında yer alan ‘ibadethane’ şartına bağlayan perakendeciler ‘AVM’lerde alkol yasağından endişeli olarak gündeme gelmişlerdir. AVM’ye alkol sokulur mu hakkında net bir cevap bulunmasa da mağazalar içerisinde satışı bulunabilmektedir.

1 Ocak'ta AVM'ler Açık Mı?

AVM'ler 1 Ocak yani yılbaşında açık olması bekleniyor. Alışveriş merkezleri genelde 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermiş olduğu bilinmektedir. Ancak resmî tatillerde bu saatlerde değişiklik yaşanabilmektedir. Tatil dolayısıyla 1 Ocak'ta da AVM'ler daha geç açılacağı bilinmektedir.

Ülkemizde bulunan AVM'ler 1 Ocak 2023 tarihinde saat 13:00'te açılacaktır ve 22:00'de kapanacak. 31 Aralık 2022 tarihinde ise saat 10:00'da açılacaktır ve akşam 20:00'de kapanacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir