Sendikaya Nasıl Üye Olunur?

Sendikaya Nasıl Üye Olunur?
19.11.2022 16:45
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çoğu kurum ve kuruluşa online sistemden üye olabilmekteyiz. Sendikaya, milli kütüphaneye, memur-sen’e, MHRS nasıl üye olunur? Halk Kütüphanesine, İŞKUR’a, işçi sendikasına, okul aile birliğine, öğretmenevine nasıl üye olunur? Bu yazımızda merak edilenleri cevapladık.

Sendikalar, çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını koruyan, yaşanılan sorunların çözümünde ses çıkaran devlet ve partilerden bağımsız kuruluşlardır. İşçi, öğretmen ve sağlık çalışanları gibi birçok mesleğin sendikası bulunmaktadır. Bir sendikaya üye olmak için E-devlet üzerinden başvuru yapılması yeterlidir.

Milli Kütüphaneye Nasıl Üye Olunur?

Milli kütüphaneyi kullanabilmek için giriş kartınız bulunmalıdır. Giriş kartı almak istiyorsanız kütüphanenin kayıt bölümüne başvurmanız gerekmektedir. Kişinin bağlı olduğu kuruluştan aldığı kimliği ile gidip form doldurması gerekmektedir. Kişinin fotoğrafı çekilir ve kartı teslim edilir.

Memur Sen'e Nasıl Üye Olunur?

Memur-Sen en büyük sendikalardan biridir. Sendikaya üye olmak için, kamu görevlisinin doldurup imzaladığı üye formu ile Memur-Sen’e başvurması gerekir. Başvuru sonucunda sendika yetkilileri tarafından üyeliğiniz kabul edilir. Üyelik başvurusu 30 gün içerisinde ret yemedi ise kabul edilmiş sayılır.

Mhrs Nasıl Üye Olunur?

MHRS, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’dir. Hastanelerde muayene randevularının daha rahat alınabilmesi ve doktorların iş gücünün doğru bir şekilde kullanılabilmesi için çıkarılmış bir uygulamadır. MHRS’ye üye olmak için uygulamayı indirip yeni üye bölümünden kayıt yapmanız gerekmektedir. Ardından oluşturduğunuz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra uygulamaya girip randevu al bölümünden ya da ALO 182 hattından randevu alabilirsiniz.

Halk Kütüphanesine Nasıl Üye Olunur?

Ülkemizde birçok kütüphane yapılıp halkın kullanımına açılmıştır. Ancak kütüphaneleri kullanabilmek için kayıt açtırmanız gerekmektedir. Halk kütüphanelerine üye olmak istiyorsanız e-Devlet üzerinden ya da ‘Kütüphanem Cepte’ uygulaması üzerinden giriş yaparak kayıt olmalısınız. Türkiye’nin her bölgesinde bulunan kütüphaneye e-Üyelik açabilirsiniz. Uygulama üzerinden e-Kitaplara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinden elinizde bulunan kitapların kiralama süresini uzatma ve katalog taraması gibi birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.

İşkur'a Nasıl Üye Olunur?

Son dönemlerde dünyada ve özellikle ülkemizde en büyük problemlerden birisi istihdam sorunudur. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ülkemizde işsizlik oranı yüzde 10’un üzerine çıkmıştır. İş ve işçi arayanların başvurduğu ilk kurum İŞKUR’dur. İŞKUR’a üye olmak için sitenin giriş sayfasına girip iş arayan kısmından üye ol butonuna tıklanmalıdır. Tıkladıktan sonra çıkan üyelik sözleşmesini okuyup onaylamalısınız. Ardından açılan sayfada doldurulması gereken bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşçi Sendikasına Nasıl Üye Olunur?

İşçi sendikaları, işçiler tarafından kurulan ve üyelerinin sosyal ve ekonomik bütün haklarını korumayı hedef alan yasal güvence altına alınmış kuruluşlardır. İşçi sendikaları işyerindeki çalışma ortamının uygun olup olmadığını araştırmak ile yükümlüdür. Sendikaya üye olmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapmalısınız. İşçi tarafından yapılan başvuru 30 gün içerisinde kabul edilir.

Okul Aile Birliğine Nasıl Üye Olunur?

Çocuklarımızı okula gönderirken okulun amaçlarının ne olduğunu, eğitim kalitesinin iyi olup olmadığını merak ederiz. Okul aile birliğinin görevi ise tam olarak budur. Okul aile birliğine üye olmak için ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Veliler, öğrencisini okula kaydettirdiği anda aile birliğine üye olmuş olurlar.

Öğretmenevine Nasıl Üye Olunur?

Öğretmenevleri MEB’e bağlı olan öğretmenlerin sosyal gereksinimlerini ve geçici olarak barınmalarını sağlayan yapılardır. Öğretmenevine üye olabilmeniz için MEB’e veya özel kurumlarda çalışmanız veyahut sağlık çalışanı olmanız gerekmektedir. Öğretmenevine üye olmak için üye başvuru formunu doldurup istenilen belgelerle beraber bir öğretmenevine gitmeklisiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir