Arsanın İmar Durumu Nasıl Öğrenilir?

Arsanın İmar Durumu Nasıl Öğrenilir?
03.10.2022 10:21
Çoğu insan elde etmesi gereken bilgiyi öğrenmeye çalışırken zorluk çekmektedir. Arsanın imar durumu, araç muayene tarihi nasıl öğrenilir? Ay burcu, BES ve bateri nasıl öğrenilir? Tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili arsanın imar durumu hem internet üzerinden hem de belediyeye başvurularak öğrenilmektedir. Arsanın imar durumunun öğrenilmesi için arsanın bağlı olduğu belediyenin ilgili birimine başvurulması gerekmektedir. İlgili birime imar durumunu neden öğrenmek istediğinizi anlatarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak internet üzerinden öğrenmiş olduğunuz imar durum belgesi ile işlem yapamazsınız. Yine belediyenin ilgili birimi ile görüşerek arsanın imar durumunu öğrenebilirsiniz.

Araç Muayene Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Araç sahipleri tarafından araç muayene tarihini nerden öğrenecekleri sıklıkla sorulmaktadır. Aracınızın muayene tarihini TÜVTÜRK’ün araç muayene sorgulama bölümünden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Araç muayene sorgulaması yaparken gerekli olacak 2 tane numara vardır. Bunlar; plaka ve araç muayene rapor numarasıdır. Bu iki bilgi ile muayene tarihi öğrenilmektedir. Eğer aracınızın muayene rapor numarasını bilmiyorsanız satıcınız ile görüşmeniz gereklidir. Ayrıca E-devlet üzerinden de muayene tarihi öğrenilebilmektedir. E-devlete giriş yaptıktan sonra araçlar kısmına tıklayın ve buradan aracınızın muayene geçerlilik tarihini öğrenebilirsiniz.

Ay Burcu Nasıl Öğrenilir?

Burçlara inanlar kişiler sürekli olarak burçlarına dair öğrenme istekleri olmaktadır. Ay burcu kişinin güneş burcundan farklıdır. Ay burcu, kişinin doğduğu günde ayın hangi ayda bulunduğuna göre hesaplanan burçtur. Ay özelliği gereği her iki günde bir burç değiştirmektedir. Ay burcu, kişinin dışarı belli edemediği duygularının göstergesidir. Ay burcunun hesaplanması için öncelikle doğum haritanızın çıkarılması gereklidir. Ayrıca ay burcunuzu bulmanıza yardımcı olacak birçok çizelge de yer almaktadır. Çizelgelerden takip ederek ay burcunuzu öğrenebilirsiniz.

BES Nasıl Öğrenilir?

BES’in açılımı bireysel emeklilik sistemidir. Emekli olacaklar tarafından bu sistem sıklıkla kullanılmaktadır. E-devlet ve turkiye.gov.tr sitesi üzerinden BES öğrenilmektedir. E- devlete giriş yaptıktan sonra arama kısmına bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemleri yazın ve kısma tıklayın. Çıkan sayfadan son 2 yıla ait olan tüm BES devlet katkısı tutarını öğrenebilirsiniz. Turkiye.gov.tr sitesi üzerinden Tc’niz ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak BES devlet katkısı yazan bölüme tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bateri Nasıl Öğrenilir?

Bateri en çok öğrenilmek istenen müzik enstrümanlardandır. Bateri öğrenmek için bulunduğunuz bölgede yer alan bateri kurslarına kayıt olabilirsiniz. Eğer evde bir bateriniz varsa Youtube kanalı üzerinden bateri hocalarının videolarını izleyerek öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bateri gibi müzik enstrümanlarının öğrenilmesi için özellikle çok fazla pratik yapılması gereklidir. Zor da olsa başaracağınıza inanarak pratik yapmaya devam edin.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir