Araya Soğukluk Giren İlişki Nasıl Düzelir?

Araya Soğukluk Giren İlişki Nasıl Düzelir?
16.09.2022 15:08
İlişkiler ve insan psikolojisi hakkında merak edilen pek çok konu vardır. Araya soğukluk giren ilişki nasıl düzelir, cimri bir erkek nasıl düzelir, aldatılan kadın, erkek psikolojisi nasıl düzelir, soğuyan erkek nasıl düzelir, bir çocuğun psikolojisi nasıl düzelir?

Herhangi bir ilişkide anlaşmazlıklar normaldir. Birlikte yaşadığınızda, farklı görüşlere sahip olmanız normaldir. Bu nedenle, çatışmaları biriktirmek yerine çatışmaları çözmeye çalışın. İnsanlar hata yapar ve çoğu zaman anlamsız şeyler yaparlar. "Özür dilerim" demeyi ve bunu çabucak yapmayı öğrenmelisin. Çiftler birbirlerine kin beslememelidir. Küskünlük hiçbir şeyi çözmez ve her şeyi çıkmaza sokar. Teşekkür etmeyi öğrenin. Eşinizin sizin için yaptıklarını kabul edin ve takdirinizi gösterin. Başkasının görevi olarak görülmez ve hiç kimse kimseye hizmet etmek zorunda değildir. Dürüst olun ve her zaman doğruyu söyleyin. Bir sorununuz varsa, bunun hakkında konuşun ve saklamayın veya gündeme getirmeyin. Sorunlarını tartışma ve iletişim yoluyla çözmeyi başaran çiftler, güçlü duygularla güçlenen sağlam, sevgi dolu evliliklere sahiptir. Her günün stresi ve yoğun temposu, hayattaki her şeyin zaman zaman kaos olarak yaşanabileceği anlamına geliyor. İlişkilerde doğal olarak bu karmaşaya düşüyor. Ancak çiftlerin birbirleriyle paylaşması gereken daha birçok şey var. Güçlü ve sağlıklı bir ilişkinin en önemli özelliklerinden biri çiftler arasındaki sağlıklı iletişimdir. Sağlıklı çiftler daha açık, net, sık ve doğrudan iletişim kurarlar. Birbirlerinin söylemek istediklerini duyarlar, birbirlerini doğru anlarlar, ima etmezler, kötü dil kullanırlar, birbirlerinin duygularını, düşüncelerini, hayallerini, umutlarını, acılarını ve sevinçlerini yargılamazlar, kabul etmezler ve anlamazlar. Sağlıklı bir iletişim yapısına sahip çiftler, birlikte vakit geçirmeye, arkadaşlıktan zevk almaya, iyi ve kötü günleri, üzüntüleri ve sevinçleri paylaşmaya değer verirler.

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Bir ilişkide partnerinizin soğuk davrandığını fark ederseniz, yapmanız gereken ilk şey kendinize bakmaktır. Bu durumun sizden kaynaklanmış olmasının sebepleri varsa, onları tanımaya çalışın. Kendinize dışarıdan objektif gözlerle bakın. Karşınızdakini üzecek veya inciten ve duygusuzlaştıracak şekilde davranırsanız, durumu düzeltmeye çalışın ve hatanızı fark ettikten sonra kendinizi affedin. Öz eleştirinizde herhangi bir kusur görmüyorsanız, onu kızdırmayan veya üzmeyen başka nedenleri düşünün. Belirgin bir sebep yoksa karşınızdaki kişiye durumu anlatmaya hazır olun. Partnerinizin size karşı neden soğuk davrandığını merak ediyor ve net bir neden bulamıyorsanız, konuyu zorlamadan veya zorlamadan konuşmaya hazır olun, yavaşlayın ve bir çözüm arayın. Bu süreçte inatçı ve kızgın olmak yerine anlayışlı ve sakin davranarak. Çok zorlamadan ne olduğunu anlamaya çalışın.

Aldatılan Erkek Psikolojisi Nasıl Düzelir?

Yaşayacağınız duygular karmaşasının normal olduğunu kabul edin

Hisleriniz hakkında konuşmaktan çekinmeyin

İlişkiye devam edip etmeyeceğinize karar verin

Kararınız ne olursa olsun eşinizle aranızdaki güven bağını onarmaya çalışın

Affetmeyi öğrenin

Aldatılan Kadın Psikolojisi Nasıl Düzelir?

Aldattığınızı öğrenseniz bile yine de evliliği sürdürmek isteyebilirsiniz. Ancak, evlilik dışı ilişkide eş ile üçüncü kişi arasında duygusal bir bağ varsa, o kişiyi dışlamada sorunlar olabileceği unutulmamalıdır. Ancak olayın acısını ve öfkesini üzerinizden atmadan yeni yaşadığınız yasla karar vermeniz doğru değildir. Psikologlar ve ilişki terapistleri, bir karar vermeden önce biraz sakinleşmeniz gerektiğini söylüyor. Bu arada tedavi gerektiren depresyon ya da anksiyeteniz varsa bunu çözmeniz uygun olacaktır. Aldatıldığını öğrenen kadınların deneyimlerini arkadaşları ve aileleri ile paylaşmaları doğaldır. Ancak burada önemli olan son kararı sizin vermenizdir. Aile ve arkadaşlar iyi dinleyiciler olabilir ama aynı zamanda "hatırlatıcı" da olabilirler. Diğerleri, erkeklerin tek gecelik ilişkiler kurmasının nedeninin zayıf bir libidoya sahip olmaları olduğunu söyleyebilir. Gerçek şu ki, aldatılan kadınlar için tek gecelik bir ilişki ya da duygusal bir ilişki, sıkıntı açısından hiçbir fark yaratmaz.

Bir Çocuğun Psikolojisi Nasıl Düzelir?

Çocuklara çok sakin ve anlayışlı davranılmalıdır. Anne babalar çocukları ile daha çok vakit geçirmeli ve onlara faydalı olacak faaliyetlerde bulunmalıdır. Çocuklar sabırla dinlemeli, sözlerini takdir etmeli ve onlara değerli olduklarını hissettirmelidir.

Cimri Bir Erkek Nasıl Düzelir?

Cimri bir erkeğin nasıl düzeleceği merak edilen bir konudur. Ancak cimri insanların psikolojik tedavi almadıkları sürece düzelmeleri mümkün değildir. Bu durum yaşlandıkça artmaya devam eder.

Psikolojisi Bozuk Erkek Nasıl Düzelir?

Düzenli ve sağlıklı beslenme

Düzenli uyku

Düzenli egzersiz ve yürüyüş yapma

İlgi alanlarına yönelik aktivitelerde bulunma

Meditasyon yapma

Alkol ve uyuşturuculardan uzak durma

Psikolojisi Bozuk Kadın Nasıl Düzelir?

Düzenli bir hayat yaşamaya çalışalım. Düzenli yürüyüşler, yüzmeler ve diğer fiziksel aktiviteler yapın. Haftada bir gününüzü en sevdiğiniz hobinize ayırın. Günde en az 7-8 saat uyumaya çalışın. Çok miktarda alkol içmekten kaçının. Atıştırın ve sağlıklı beslenin. Kendinizi saatlerce aç bırakmayın. Sosyal medya ve internet kullanımını sınırlayın.  Her gün en az 30 dakika kitap veya gazete okuyun ve mümkün olduğunca telefon görüşmelerinden kaçının. Yumuşak müzik dinleyin ve gün boyunca gevşeme egzersizleri yapın.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir