En Çok Faydası Olan En İyi 5 Şifalı Taş ve Özellikleri!

En Çok Faydası Olan En İyi 5 Şifalı Taş ve Özellikleri!
14.07.2022 14:20
Değerli taşlar, doğal şifacılardır. Almanın ve vermenin ayrı bir keyif olduğu şifalı taşları birine hediye ederek aynı zamanda şifa da sunuyorsunuz.

Şifalı taşlar arasından size kendisini çeken taşları tercih edebilirsiniz. Hissettiğiniz bu psişik yakınlık, bu taşların sizin için uygun iyileştirme güçlerine sahip olduğunun bir işaretidir. İşte birbirinden şifalı 5 taş ve özellikleri...

1) Ametist


Ametist, ruhsal ve fiziksel olarak güçlü iyileştirme özelliğine sahip değerli bir taştır. Bu şifalı taş, kullanıcının negatif düşüncelerden arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda denge ve huzur hissi verir. Bununla birlikte ametist, bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur ve hormon seviyelerini dengelemeye katkı sağlar.

2) Sitrin


Sitrin, dileklerin ve hedeflerin gerçekleşmesine yardımcı olabilecek değerli bir taştır. Yanınızda taşıyabileceğiniz ideal bir taş olan sitrin, enerji vermeye yardımcı olur. Güçlendiren güneş enerjisi ile dolu olan bu taş, onu yanında taşıyan kişinin neşeli ve enerjik olmasını sağlar. Sitrin aynı zamanda kişisel gücü ve bereketi kendine çeker.

3) Kehribar


Kehribar, tarih ötesi dönemlerden itibaren mücevher taşı olarak kullanılmıştır. Eski çam ağaçlarının sertleştirilmiş reçinesinden oluşan organik bir mücevher olan kehribarın bazı parçaları, böcekler ve diğer hayvanları içerir. Hayvanlar ve ağaçlarla olan bu bağlantılar ise doğa ve kehribar arasında güçlü bir ilişki kurmuştur. Kahverengi, sarı veya kırmızı renkli kehribar çeşitlerinin stres ve baş ağrıları üzerinde iyileştirici etkisi olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda bu değerli taş, hastalıkların vücuttan atılması ve ağrının hafiflemesine katkı sağlayabilecek arınmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. 

4) Florit


Florit, farklı renklerde seçeneklere sahiptir. Bu şifalı taşın özelliği insanlardan gelen negatif enerjiyi engellemeye yardımcı olmasıdır. Koruyucu bir taş olarak nitelendirilen florit, negatif enerjiyi önlemesinin yanı sıra kullanan kişinin içsel huzur bulmasına da destek olabilir. 

5) Gül Kuvars


Gül kuvars, soluk pembe ile kırmızı renk tonuna sahip bir kuvars türüdür. Alternatif tıp uygulayıcıları tarafından sevgi taşı olarak kabul edilen bu taş, mutlulukla doludur. Gül kuvars, kişilerde olumlu duyguların ortasına çıkmasına yardımcı olur.  Hem fiziksel hem de duygusal kalp kırıklarının şifacısı olan bu taş, kişinin kendisini sevmeyi öğrenmesini ve iç huzurunu bulmasını sağlamak için idealdir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir