Apple Akıllı Telefonu iPhone 14’ün Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Apple Akıllı Telefonu iPhone 14’ün Tanıtım Tarihi Açıklandı!
25.08.2022 13:29
Apple, pek çok kişi tarafından merakla beklenen yeni iPhone 14 modelini sevenlerine tanıtacağını açıkladı. iPhone 14 tanıtım tarihi ne zaman, iPhone 14 telefonunun özellikleri ve fiyatları neler? Sorularının cevapları haberimizin detaylarında..

Teknoloji dünyasında bugünlerde tüm gözler Apple'da. Başta iOS 16 olmak üzere işletim sisteminin yeni sürümleri sık sık gündemdeyken, teknoloji devinin önümüzdeki ay yeni iPhone'ları ve diğer ürünleri tanıtacağını hepimiz biliyorduk. iPhone 14 çıkış tarihi açıklandı!

Apple, 7 Eylül Çarşamba günü Türkiye saati ile 20.00'de yeni cep telefonlarını ve akıllı saatlerini tanıtacak. Tanıtım etkinliği fiziksel olarak Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre’de gerçekleştirilecek.

Yeni Çıkacak Olan iPhone 14 Akıllı Telefonunun Özellikleri Nelerdir?

Bu yıl Mini modeli ile yollarını ayıran Apple, iPhone 14 serisinde önceden olduğu gibi 4 model ile bizlerin karşısına çıkacak. Bu bilgi henüz kesinliğe kavuşmuş olmasa da bilgi sızıntılarına göre bu dört modelin; 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Pro Max olacağı söylenmektedir. Başka bir deyişle, iki farklı ekran boyutu iki farklı şekilde görüntülenecek. Kullanıcılar, Pro modelini seçmeden büyük ekranlı bir iPhone'a sahip olabilme olanağı ile kavuşacaklar. Tahmin edebileceğiniz gibi Pro modeli çok daha iyi donanımlarla kullanıcılara sunuluyor.

iPhone 14 Pro modelinde uzun süredir hayatımızda olan çentiğin yerini delikli bir ekran alması bekleniyor ancak Pro modelinde A16 Bionic işlemci, 48 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir kameralı olacağı söyleniyor. Bu gerçekleştiğinde, Apple dev bir adım atacak ve 12 megapiksel çözünürlüğü, uzun zamandır görülmeyen bir şey ile dört katına çıkaracak.

Standart  iPhone 14 ve iPhone 14 Max, şu anda iPhone 13 serisinde bulunan Apple A15 Bionic işlemciyi kullanıyor. Yeni renk seçenekleri, daha iyi ultra geniş kameralar, daha hızlı 5G ve Wi-Fi 6E şu anda ortaya çıkan yenilikler arasında.

İşlemcinin aynı kalması olumsuz bir gelişme gibi görünebilir ancak Apple'ın fiyat politikası bu olumsuzluğu giderebilecek durumda.

iPhone 14 Telefonlarının Fiyatları Ne Kadar Olacak?

iPhone 14 telefonlarının fiyatlarının ne kadar olacağı Apple kullanıcılarını meraklandırmıştır. iPhone 14’ün 799$, iPhone 14 Pro’nun 1099$, iPhone Max’in 899$’dan başlaması beklenmektedir.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir