Antidepresan Askerliğe Engel Mi?

Antidepresan Askerliğe Engel Mi?
28.09.2022 16:16
Antidepresan askerliğe engel mi? Alerji, anksiyete ve panik atak askerliğe engel mi? Akdeniz anemisi, apandisit ameliyatı ve ameliyat izi askerliğe engel mi? Astım hastalığı ve at nalı böbrek askerliğe engel mi? Askerliğe ne engel bu soruların cevaplarını gelin birlikte öğrenelim.

Antidepresan kullanımı hakkında askerliğe kesin engel mi değil mi net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü kişi belirli muayeneden geçip ve psikoloğun kararı ile askerliğini yapabilir veya yapmayabilir. Yani net bir cevap yoktur ve doktor kararı ile neticeye kavuşmaktadır.

Alerji Askerliğe Engel Mi?

Bir besine alerjisi olanların askerliğe engel bir durumu yoktur. Raporda hangi besine alerjisi olduğu belirtilir. Yani alerji askerliğe engel olmamaktadır.

Anksiyete Askerliğe Engel Mi?

Psikolojik rahatsızlıklar da öncelikle askerlik şubesi muayene edip psikoloğa yönlendirmektedir. Psikolog muayene ettikten sonra askerliğe engel bir durum yok derse gidebilir. Eğer askerliğe engel bir durum var derse gidemez. Kısacası net bir cevap yoktur, doktorun muayenesi sonucu askerliğe engel olup olmadığı netleşir.

Panik Atak Askerliğe Engel Mi?

Panik atak rahatsızlığını da öncelikle askerlik şubesi muayene edip psikoloğa yönlendirmektedir. Psikolog muayene ettikten sonra askerliğe engel bir durum yok derse gidebilir. Eğer askerliğe engel bir durum var derse gidemez. Yani net bir cevap yoktur, doktorun muayenesi sonucu askerliğe engel olup olmadığı netleşir.

Akdeniz Anemisi Askerliğe Engel Mi?

Akdeniz anemisi bireyler orta dereceli ise kontrol altına alınarak kişi askerlik yapabilmektedir. Çünkü ilaçları düzenli kullanımı gerekmektedir. Eğer kişide yüksek dereceli yani eklem sorunlarında varsa bu kişi askerlik yapamaz.

Apandisit Ameliyatı Askerliğe Engel Mi?

Apandisit ameliyatı askerlik için engel değildir. Askerlik şubelerinde muayenelerini geçen kişiler askerliğe gidebilir. Askerliğe neden olan bir ameliyat değildir.

Ameliyat İzi Askerliğe Engel Mi?

Ameliyat izi askerliğe engel değildir.  Ancak ön sağlık muayenesinde ameliyat izi bazı muayene yerlerinde 10 cm’den büyük olmamalıdır. Ama bazı hastanelerde ise bu sınırlama yoktur.

Astım Hastalığı Askerliğe Engel Mi?

Astım hastalığı askerliğe engeldir. Çünkü askerlik yoğun, yorucu ve koşuşturmalı geçeceği için askerliğe engel teşkil edecektir. Astımı olan birey maalesef askere gidemez.

At Nalı Böbrek Askerliğe Engel Mi?

At nalı böbrek hastalığı böbreklerde görülen birleşme sonrasında yaşanan hastalıktır. At nalı hastalığı olan bireyler hayatında herhangi bir sorun yaşamadan hayatlarına devam edebilir. Ama muayenesini yaptırması gerekmektedir. At nalı böbrek hastalığı askerliğe engel değildir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir