Ametist Taşı Evde Nereye Konur?

Ametist Taşı Evde Nereye Konur?
15.10.2022 11:17
Enerjimizi çeken insanlar ve olaylar ile karşılaşabiliriz. Taşlar bu kötü enerjileri çekerek insan vücuduna iyi gelen etmenlerden biridir. Ametist taşını kötü enerjinizi almak için kullanabilirsiniz. Ametist taşı evde nereye konur, nasıl şarj edilir, yan etkileri nelerdir? Nasıl aktif edilir, faydaları nelerdir, güneşe çıkabilir mi, gerçeği nasıl anlaşılır?

Doğal yollarla iyileşmenin ne kadar kolay olduğunu bilirsiniz. Ametist taşı iyileşmenin en doğal yöntemleri arasındadır. Ev ortamında en çok nerede vakit geçiriyorsanız oraya koymanız önerilir. Örneğin televizyon yanına ya da bilgisayar yanına koyabilirsiniz. Sürekli orada vakit geçirirsek, rahatlama gibi özelliğine sahiptir. Ayrıca salon ve yatak odasına da konularak gece daha uzun uyumamıza ve sabah dingin kalkmamıza vesile olur.

Ametist Taşı Nasıl Şarj Edilir?

Taşlarında ömürleri vardır. Yani sürekli aynı ortamda olduğunda bir süre sonra enerji alamamaya başlayabilirsiniz. Ametist taşını güneş ışığına ya da ay ışığına önüne koyarak şarj edebilirsiniz. Bu sayede taşın eski enerjisi ve etkisi yerine gelmiş olacak.

Ametist Taşı Yan Etkileri Nelerdir?

Doğal yöntemlerle iyileşmenin tek yöntemi taşlardır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi taşın da insan vücuduna zararı olabilir. Ametist taşının şu ana kadar yan etkisi görülmemiştir. Sadece fazla odaklanıldığında baş ağrısı gibi bir olumsuz etki söz konusu olabilir. Bunun dışında herhangi bir zarar vermeyecektir.

Ametist Taşı Nasıl Aktif Edilir?

Taşlarınızı aktif hale getirmek yine doğadan yararlanarak temizlenir. Ametist taşını su yardımıyla arındırarak aktifleştirebilirsiniz. Daha sonra gün ışığına ya da ay ışığında bir gün boyunca bekletilerek aktif hale gelmesi sağlanır. Diğer bir yöntem ise toprağın sürülmesidir. Toprakla yıkayarak kötü enerjiyi alabilirsiniz. Sonrasında ise ılık su ile arındırma işlemi yapılır. Taşınız eski aktif haline dönüşür.

Ametist Taşı Faydaları Nelerdir?

Taşların en büyük faydaları ve yararlarından biri negatif enerjiyi pozitife çevirmektir. Ametist taşının faydaları;

·        Kanımızı temizler.

·        Kalbe iyi gelir.

·        Göze iyi gelir.

·        Sakinleştirici olmasından dolayı stresi azaltır.

·        Motivasyonu güçlendirir.

·        Zihninizi açar.

Bunun gibi birçok faydası vardır. Genellikle sağlıklı olmak için hayatımızda bize yardımcı olabilecek taşlardandır.

Ametist Taşı Güneşe Çıkabilir Mi?

Taşları eski enerjisine geri dönüştürmek için güneşe çıkarmak gerekir. Ametist taşını da güneşin önüne bir gün boyunca koyarsak daha sağlıklı şekilde kullanırız. Taş eski aktif haline dönüşerek her alanda kullanmanızda yardımcı olur.

Ametist Taşı Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlar hakkında uzman değilseniz, sahtesini alabilirsiniz. Doğal taşın olduğuna dair en basit bilgi iç ve dış renginin aynı olmasıdır. Ametist taşını da bu şekilde gerçeğini ayırt edebiliriz. Bu sayede sahte taşları da almaya son verebiliriz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir