Amerika'da Doğum Hakkında Merak Edilen Bilgiler

 Amerika'da Doğum Hakkında Merak Edilen Bilgiler
09.10.2021 18:00
Ülkemizde birçok kişiye göre rüyalar ülkesi olarak bilinen Amerika, dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Amerika'da doğum avantajları ve dezavantajları nelerdir, Amerika'da doğum fiyatları ne kadar, doğum için en uygun eyalet hangisi, doğum yapmak için ne gerekli? Sorularını sizin için yanıtladık.

Ülkemizde birçok kişiye göre rüyalar ülkesi olarak bilinen Amerika, dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Dünyanın her yerinde ki insanlar bu ülkede yaşamak isterken, iş olanakları ve fırsatların çok olması ile ön plana çıkmaktadır. Bunlara bağlı olarak her yıl, bu ülke çok büyük göç almakta olup, birçok insan buraya gitmek adına başvurular yapmaktadır. Gerek çalışmaya, gerekse yaşamaya gitmek isteyen insanlar bu yolda birçok yöntem denemektedir. Büyük bir toprak yüz ölçümüne sahip Amerika’ya, her sene pek çok turistte gitmektedir. Dünyanın en büyük ülkelerin başında gelen Amerika, bu yüzden çok rağbet görmektedir. Amerika’da doğan çocuklara vatandaşlık verildiği için birçok insan çocuklarının burada doğmasını ister. Ülkemizde de özellikle son yıllarda birçok aile çocuklarının doğumu için bu ülkeye gitmektedir. Bunun sebebi ise burada doğan çocukların ABD vatandaşlığı alması olurken, çocukların birçok haktan faydalanabilmektedir. Amerika’da doğum havalı bir algıya da sebep olmuş durumdayken, imkanı olan aileler bu seçeneği değerlendirmektedir.

Amerika'da Doğum Dezavantajları Nelerdir?

Amerika’da doğum yapmak çocuğun geleceği için önemli olabilirken, bunun yanında az bir dezavantajı da bulunmaktadır. Bunlardan biri yapacağınız harcamalar olarak önümüze çıkmakta olup, konaklama, tıbbi harcamalar, seyahat ücretleri özellikle günümüzde biraz tuzlu olabilmektedir. Bunun yanında vatandaşlık alan çocuğun, 18 yaşına geldiğinde vergi vermesi gerekliliği de küçükte olsa bir dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amerika'da Doğum Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Amerika dünyanın en popüler ülkesi olarak bilinirken, burada doğum yapma çocuğa birçok haklar kazandırmaktadır. Bu doğumda çocuğunuza Amerika vatandaşlığı verilmekte olup, ilerde eğitim için kolaylık sağlanır. Çocuğunuz eğitim alırken, burada daha kolay burs imkanına sahip olmakla beraber, eğitim hayatı yabancı öğrencilerine göre daha rahat geçer. Bu ülkede eğitim gören kişiler mezun olursa, ülkemizde daha kolay iş bulabilmektedir. Amerika vatandaşı olmak bireyin pek çok ülkede vizesiz seyahat etme özgürlüğü sağlamaktadır. Bunun yanında kişi 21 yaşına geldiği zaman, ailesi için oturma iznine başvurabilmektedir.

Amerika'da Doğum İçin En Uygun Eyalet Hangisi?

Amerika’da doğum yapmak birçok harcamaya neden olurken, bu işlem istediğiniz eyalette olabilmektedir. Bu eyaletler içinde pahalı ya da uygun olanları mevcutken, gitmeden önce araştırma yapmanız gerekir. Burada en lüks ve pahalı eyaletler olarak karşımıza New York, California ve Miami çıkarken, bu eyaletler pek popülerdir. En uygun olarak karşımıza Orta Amerika eyaletleri çıkmakta olup, daha düşük fiyatlara doğum gerçekleştirilebilir.

Amerika'da Doğum Yapmak İçin Ne Gerekli?

Bu ülkede doğum yapmak için öncelikle sağlıklı bir hamilelik geçiriyor olmak önemliyken, başvurulmadan önce bu konuda sağlık raporu alınmalıdır. Bunun yanında sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığınız olmamalı olup, en geç hamileliğiniz 6. ayında vize işlemlerine başlamanız gerekiyor. Bu başvurudan sonra yine en az 6 aylık vize almanız gerekmekte olup, vize işlemlerini gitmeniz gereken tarihten 1 ay önce yapmanız sizsin için faydalıdır. Bunun yanında buradaki konaklama ya da hastaneleri ayarlamanız gerekmekte olup, ülkemizde bazı kuruluşlar bir paket halinde doğum işlemi hizmetini vermektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir