Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?
08.11.2022 21:33
Aloe vera jeli, yaraların ve özellikle yanıkları tedavisinde kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Aloe vera jeli nasıl kullanılır, nasıl çıkarılır? Aloe vera jeli yenir mi? Aloe vera jeli ayak mantarına iyi gelir mi, aktarlarda bulunur mu, ağız içine sürülür mü? Tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık...

Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yaprak içlerinden elde edildiği bilinmektedir.

Uygulama 1; Aloe vera jeli yüze direkt olarak günde iki kez uygulayabilirsiniz. Sabah akşam bitki içerisinden çıkarılan jel saf hali ile yüze sürülür ve parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanmaktadır. Ardından soğuk su ile durulanması gerekir.

Uygulama 2; Çıkarılan aloe vera jeli blender yardımı ile pürüzsüz bir kıvam alana dek çekilmesi gerekir. İçerisine limon suyu eklenmelidir. Bu sayede jelin etkisi artırılarak yüzde ekstra temizlik ve bakım sağlanacaktır.

Aloe Vera Jeli Nasıl Çıkarılır?

Aloe vera bitkisinin içindeki jel kısmı 2 - 3 parçaya bölün ve temiz bir kaseye ya da blender koymalısınız. Tüm bölümlerin derisi soyulup blenderda, pürüzsüz olana kadar karıştırmalısınız. Blenderın çalıştırdığınızda hemen köpüreceğini görebilirsiniz.

Aloe vera, birçok güzellik ürününün bir bileşeni olsa da, doğrudan yüzünüzde saf aloe vera jeli de kullanabilmeniz mümkündür. Doğru uygulandığında, jel cildinizi nemlendirerek ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatacaktır. Sivilce ve sivilce izlerini azaltmak için de kullanılabilmektedir. Jeli çıkarmak için aloe vera soyulur ve jel ortaya çıkar.

Aloe Vera Jeli Yenir Mi?

Aloe Vera Türkiye'de "tıbbi sarısabır" olarak da bilinmektedir. Aslında Afrika topraklarında yetişen bu bitki evde de yetişebilmektedir. Aleo Vera sadece vücuda uygulanarak değil ağız yoluyla da tüketilerek kullanılabilir.

Bitki yaprağını kalın dilimlerde keserek aloe vera jelini daha kolay şekilde alabilmeniz mümkün. Kaşık yardımıyla yaprak içindeki jeli ince bir tabaka halinde almalısınız. Bu jeli çeşitli tariflerde kullanabilmeniz mümkün.

Aloe Vera Jeli Ayak Mantarına İyi Gelir Mi?

Oldukça mucizevi bir besin değeri olan aloe vera tedavi edici özelliği bulunan bitkilerden biridir. Aloe vera bitkisi ayak mantarından kaynaklı olan bölgelere sürülerek tedavi edilmektedir. Günde 2 defa aloevera uygulamasını yaparak ayak mantarı şikayetlerinizden kurtulabilmeniz mümkündür.

Aloe Vera Jeli Aktarlarda Bulunur Mu?

Anavatanı Afrika olan Aloe Vera bitkisi, dünyanın tropik iklime sahip olan her bölgesinde yetiştirilebildiği bilinmektedir.  Aloe vera kremi eczanelerde satıldığı bilinmektedir. Ayrıca bitki kapsül ve sıvı formlarda da eczanelerde satılan bu ürünün cildi rahatlatan bir yönü bulunmaktadır. Cildi iyileştiren ve cildi rahatlatan bir ürün olarak içerdiği zengin vitamin ve minerallerle bakım için kullanılabilir. Aktarlarda da bulunur.

Aloe Vera Jeli Ağız İçine Sürülür Mü?

Aloe vera bitkisinin jeli doğrudan aftın üzerine uygulanarak ağrıyı azaltmakta ve iyileşme sürecini hızlandırmakta kullanılabilmektedir. Aloe vera suyu da aynı etkiyi gösterecektir. Ayrıca çatlamış dudaklar ve uçuk gibi diğer ağız lezyonlarında da faydalı olduğu izlendiği bilinmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir