Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır? Aloe Verayı Cilde Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır? Aloe Verayı Cilde Uygulamanın Faydaları Nelerdir?
22.07.2022 19:47
Tıbbi özellikleri ile bilinen Aloe vera, cilt losyonları, kağıt maskeler ve güneş kremi gibi birçok güzellik ürününde en yaygın olarak kullanılan bir içeriktir. yaygın içeriktir. Çeşitli cilt problemleri olanlar aloe vera cilde nasıl uygulanır? Aloe veranın cilde faydaları nelerdir? gibi soruların yanıtlarını araştırıyor. İşte, aloe veranın cilde faydaları...

Aloe vera, bitkinin yapraklarının içindeki madde tarafından yapılan bir jel olarak kullanılır. Aloe vera cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur ve cilde nem sağlar. Eksfoliye edici olarak çalışan aloe vera, cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

1) Doğal Cilt Toneri 

Aloe vera, su ve yeşil çay karışımı, doğal bir cilt toneri görevi görür. Yüzdeki yağı giderir, pigmentasyonu giderir ve cilt gözeneklerini sıkılaştırır. Yağlı cilde sahip bir kişiyseniz, bu toner sizin için yararlıdır.

2) Doğal Makyaj Temizleyici

Aloe vera jeli, makyaj temizleyicileri için mükemmel bir alternatiftir. Aloe vera, ciltteki kir ve bakterilerden kurtulmaya yardımcı olur. Diğer makyaj temizleyicilerin aksine aloe vera kimyasal içermez ve cildinizi kuruluktan korur. Aloe vera sadece makyajı çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi yumuşatır.

3) Yaşlanma Karşıtı 


Aloe Vera, cildinizi detoksifiye eden ve daha güzel hale getiren çeşitli iyileştirici özelliklere sahiptir. Toksinleri emen ve cildinizi içeriden besleyen beta karoten, C vitamini ve E içerir. Cildinizin daha genç olmasına yardımcı olan aloe vera, cilde parlaklık katar. 

4) Çeşitli Viral Sorunları Tedavi Eder

Aloe Vera, uçukların tedavisinde yardımcı olur. Herpes virüsünün enfeksiyonu da uçuk nedenlerinden biridir. Uçuğunuza az miktarda aloe vera uygulamak, uçuğun gitmesine yardımcı olur. Bununla birlikte aloe vera, uçuk oluşumundan kaynaklanan rahatsızlığı hafifletir ve yaraların etrafındaki kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

5) Güneş Koruyucu Olarak Çalışır

Aloe vera, cildi yatıştırır ve iltihabı azaltır. Bunun yanı sıra yaz aylarında ciltte kalkan görevi görür. Cildin üst tabakasında bir kalkan hazırlar ve onu güneşin zararlarından korur. Aloe vera aynı zamanda nemin azalmasını önleyen bir antioksidandır.

6) Cildi Yumuşatmaya Yardımcı Olur


Aloe vera, ani kilo alımı veya kaybı veya hamilelik nedeniyle oluşan çatlaklardan kurtulmak için güçlü bir ajan görevi görür. Doğal bir cilt yumuşatıcı olan aloe vera, gergin cilt etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Cildin ani genişlemesi ve daralması, çatlakların ortaya çıkmasına neden olur.

7) Sivilceleri Giderir

Pürüzsüz cildi kim sevmez? Aloe veranın düzenli olarak uygulanması inatçı akne ve sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Aloe vera, kızarıklık ve sivilceye neden olan bakterilerin giderilmesine ve ayrıca daha fazla sivilce oluşumunun yavaşlatılmasına yardımcı olan anti-inflamatuar güce sahiptir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir