Primolut Yan Etkileri Nelerdir?

Primolut Yan Etkileri Nelerdir?
24.09.2022 15:44
Primolut yan etkileri nelerdir? Primolut aç karnına mı içilir, adet geçiştirici nasıl kullanılır? Primolut adetin ilk günü kullanılırsa ne olur, bıraktıktan kaç gün sonra adet olunur? Primolut doğum kontrol hapı mıdır? Primolut en fazla kaç gün kullanılır, günde kaç defa kullanılır? Primolut ile alkol kullanılır mı? Primolut ilacı ile alakalı bilgiler bu yazımızda.

Ciddi yan etkileri bulunmamaktadır. Hafif geçirilen yan etkileri ise şunlardır;

-Bulantı

-Kusma

-Vajinal kanamadır.

Eğer aşırı bir kullanım sağladıysanız mutlaka doktorunuza danışınız.

Primolut Aç Karnına Mı İçilir?

Primolut ilacını kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bunların başında bu ilacı bol su ile tüketmeniz gerekmektedir. Regl döneminize birkaç gün kala ilacı alabilirsiniz. Aç veya tok karnına fark etmeksizin tüketim sağlayabilirsiniz.

Primolut Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Beklenen regl döneminden birkaç gün önce kullanılması önerilmektedir. Günde 2 veya 3 tane alınmaktadır. Ve kullanım süresi 10 günü geçmemelidir. Eğer 10 günden fazla tükettiyseniz doktorunuza danışınız.

Primolut Adetin İlk Günü Kullanılırsa Ne Olur? 

Beklenen regl döneminden birkaç gün önce kullanılması önerilmektedir. Günde 2 veya 3 tane alınmaktadır. Eğer regl döneminiz başladıysa ilk günde alabilirsiniz. Bir problem olmayacaktır. 

Primolut Bıraktıktan Kaç Gün Sonra Adet Olunur? 

İlacı tamamen bitirdiğiniz zaman 2 veya 3 sonra adet kanaması gerçekleşecektir. Eğer bu süreden de uzun sürdüyse hamile olup olmadığınıza emin olduktan sonra doktorunuza danışarak tekrardan ilaç kullanımına başlayabilir ya da başka tedavi yöntemleri deneyebilirsiniz.  

Primolut Doğum Kontrol Hapı Mıdır?

Primolut bir adet düzenleyicisi ilaçtır. Ve kesinlikle hamilelikten koruma gibi bir etkisi yoktur. Doğum kontrol hapları için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Primolut En Fazla Kaç Gün Kullanılır?

Regl döneminden birkaç gün önce kullanılması önerilmektedir. Günde 2 veya 3 tane alınmaktadır. Ve kullanım süresi 10 günü geçmemelidir. 10 günden fazla bu ilacı kullanmayınız.

Primolut Günde Kaç Defa Kullanılır?

Primolut ilacını günde 2-3 tablet alınır. Bazı nedenlerden ötürü her gün alınması gerekir ancak bu nedenler her zaman geçerli olamayabilir. Bu yüzden doktorunuza danışarak bu ilacı tüketiniz.

Primolut İle Alkol Kullanılır Mı?

Regl düzenleyici ve geçiştirici olan bu ilaçları alkol ile alımlarda herhangi bir sorun teşkil etmemiştir. Alkol ile almanızda bir sakınca yoktur. Fakat ilaçları genellikle bol su ile tüketmeniz sağlığınız açısından önemlidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir