Akupunktur Hakkında Merak Edilenler

Akupunktur Hakkında Merak Edilenler
27.09.2021 19:00
Akupunktur kelimesi latince kökenlidir ve iğne batırma anlamında kullanılır. Akupunktur can acıtır mı, caiz midir? Akupunktur migrene iyi gelir mi, tedavisi orucu bozar mı? Akupunktur gerçekten zayıflatır mı, zayıflama noktaları nelerdir? Akupunktur cinsellik noktaları nelerdir? Akupunktur iğnesi nedir? Akupunktur ile ilgili merak ettiğiniz sorulara sizler için cevap verdik.

Dünyanın her yerinde uygulanan hemen hemen en eski tıp biliminden birisidir. Çin, Japonya, Kore, Tayvan ve pek çok uzak doğu ülkesinde kullanılan bir yöntemdir. Hemen hemen her hastanede akupunktur bölümü vardır. Akupunktur tedavisi vücutta belirlenen bazı bölgelere çok ince ve tek kullanımlık iğnelerin batırılması ile yapılır. Hemen hemen tüm problemler için uygulanabilen akupunktur tedavisi çok hızlı bir şekilde etkisini gösterir. Safra kesesi hastalıkları, karın ağrısı, mide ağrısı, gastrit, gastroenterit, dizanteri, ishal, yüz ağrısı, baş ağrısı, depresyon, hipotansiyon, hipertansiyon, bel ağrısı, lökopeni, infertilite, kısırlık, mide bulantısı, kusma, boyun ağrısı, diz ağrısı, çene ağrısı, ameliyat sonrası ağrıları, böbrek ağrıları, tenisçi dirseği, omuz eklem problemleri, siyatik, felçler, romatoid artrid, burkulma, sivilce, astım, kanser ağrısı, kolesistit, alkol bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, travmalar, stres bozukluğu, yüz felci, fibromiyalji, zona, hiperlidemi, diyabet tip 2, imsomnia, vertigo, obezite, menier, nevralji gibi pek çok hastalığın tedavisi için kullanılır.

Akupunktur Migrene İyi Gelir Mi?

Akupunktur saç teli kalınlığındaki iğnelerin vücuda batırılması ile uygulanan bit tedavi yöntemidir. Latince’den türetilen bir kelime olan Akupunktur iğne batırmak anlamına gelir. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan Akupunktur migren ağrıları için de uygulanır. Migren ağrısının kesilmesini önlemez, ancak ağrının gelmesi süresini uzatır.

Akupunktur Tedavisi Orucu Bozar Mı?

Akupunktur tedavisi iğneler yardımıyla yapılır. pek çok hastalığın giderilmesini ve kemoterapi, radyoterapi gibi tedavilerin de yan etkilerini önler. Ramazan ayında uygulanmasında sakınca olup olmadığı merak edilmektedir. Ancak akupunktur tedavisi sırasında kullanılan iğnelerin vücuda gıda vermemesi ve vücudu beslememesinden dolayı orucu bozan şeyler kapsamına girmez.

Akupunktur Caiz Midir?

Akupunktur tedavisi böbrek, mide, baş, eklem, kemikler, sindirim sistemi hastalıkları, romatoid artrid, vertigo, obezite, imsomnia, siyatik, felçler, hipotansiyon, hipertansiyon, lökopeni, infertilite, gastrit, gastroenterit, dizanteri, ishal gibi pek çok hastalıkların tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. Sağlık problemleri için uygulanıldığından dolayı dinen bir sakıncası yoktur.

Akupunktur Can Acıtır Mı?

Akupunktur iğne batırmak anlamında kullanılan bir kelimedir. Pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan akupunktur yönteminde saç teli kadar kalınlıkta iğneler kullanılır. Bu da can acımasına neden olmaz. Ancak yine de bazı hassas bünyeli hastalar tarafından sinek ısırığı gibi hissedilir.

Akupunktur Cinsellik Noktaları Nelerdir?

Hastalıklar, uyku problemleri, yoğun stres, solunum yetmezliği, astım, kötü beslenme, alkol, sigara ve uyuşturucu bağımlılığı gibi sorunlar cinsel işlev bozukluklarına yol açar. Vajinismus, firijitlik, orgazm olamama, cinsel isteksizlik, adet düzensizliği, çikolata kisti, intertilite, gibi problemlerin giderilmesi, doğumun kolaylaştırılması, doğum sonrasında süt üretimini artırmak için ve tip bebek tedavisi için akupunktur tedavisi uygulanır.

Akupunktur Gerçekten Zayıflatır Mı?

Pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan akupunktur tedavi yöntemi obezite problemi için de uygulanan bir yöntemdir. Bu sayede metabolizma hızlanır, iştah azalır, açlık hissi azalır ve kilo verme kolaylaşır. Ancak kortizon kullanımı, hormon ilaçları, alerji ve depresyon ilcaları kullanımı akupunktur yöntemi ile verilen kiloların tekrar alınmasına neden olabilir.

Akupunktur İğnesi Nedir?

Akupunktur hastanın vücuduna iğne batırmak ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu iğneler saç teli kadar incedir ve pek çok ağrının dinmesini sağlar. Akupunktur iğnelerin etkisi yaklaşık 3-4 gün sürmektedir. Bu nedenle birden fazla seans uygulanılmalıdır. akupunkturda kullanılan iğnelerin tek bir sefer kullanılması ve kullanılmadan önce iyice sterilize edilmesi gerekir.

Akupunktur Zayıflama Noktaları Nelerdir?

Akupunktur kilo problemi yani obezite tedavisi için de uygulanır. Metabolizma hızlanmasını ve iştah kapanmasını sağlayan akupunktur yöntemi zayıflamaya yardımcı olur. Akupunktur zayıflama noktaları kulak arkası, diz noktası, dirsek noktası, ayak bileği noktası ve üst dudaktır. Bu bölgeler iştah kapanmasını sağlayan ve ödem oluşmasına engel olan bölgelerdir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir