Ahmet Aslan Nereli?

Ahmet Aslan Nereli?
23.11.2022 21:48
Türkçe ve Zazaca eserler söyleyen halk sanatçısı, Zaza asıllı Türk müzisyen Ahmet Aslan hakkında merak ettiklerinizi sizler için yanıtladık. Ahmet Aslan nereli, alevi mi, albümleri neler, çocuğu var mı, hangi partili? Ahmet Aslan kaç yaşında, nerede sahne alıyor, nasıl ünlü oldu, Mikail Aslan ile kardeş midir? İşte cevaplar.

Zaza asıllı Türk müzisyen olan Ahmet Aslan, Fransızca, Arapça, İngilizce, Almanca dillerine de hakimdir. Aslen Tunceli’nin Hozat ilçesindendir.  Kendisinin bulup, icat ettiği “Ditar“ adlı enstürmanı ile bilinmektedir.

Ahmet Aslan Alevi Mi?

Ahmet Aslan Tunceli doğumlu Zaza kökenli sanatçıdır. Bilindiği üzere Zazaların bir kısmı Sunni kesimden, bir kısmı da alevi kesimden oluşmaktadır. Fakat Ahmet Aslan’ın alevi olup olmadığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Ahmet Aslan Albümleri Nelerdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Konservatuarı’nda eğitim almıştır. 1996 yılında Almanya’ya taşınmış ve burada müzik konusunda kendisini geliştirmeye başlamıştır. Hollanda’da almış olduğu “Dünya Müzikleri“ dalındaki eğitimini tamamlayarak, mezun olmuştur. Avrupa’daki birçok müzik festivalinde sahne alarak adını geniş kitlelere duyurmuştur.  2004’de ilk solo albümü “Va u Waxt“ ( Rüzgar ve Zaman“ yayınlamıştır. Daha sonrasında sırasıyla,

Veyve Mılaketu- Meleklerin Dansı

Na- Mükemmel

Ankara’da Beni Ara / Oldu Mu Felek

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Müzikleri

Su Ve Ateş

Roye Harde Dewresi- Melodys Of Holy Land

Ahmet Aslan/Kemal Dinç DUO

Dornağe Budelay- Budala Aurası

Ahmet Aslan Çocuğu Var Mı?

Ahmet Aslan başarılı müzik kariyerine Avrupa’da almış olduğu eğitimlerle başlamıştır. Avrupa’nın birçok müzik akademisinde eğitim alma şansı bulan Zaza kökenli Türk müzisyendir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet Aslan Hangi Partili?

Ak Parti milletvekili Ahmet Arslan ile isim-soyisim benzerliğinden dolayı sık sık karıştırılmaktadır. Ahmet Aslan Hozat yöresinde doğmuş Zaza Türküdür. Kendisinin siyasi parti görüşüyle ilgili bilgi bulunmamaktadır.

Ahmet Aslan Kaç Yaşında?

1971 yılında Tunceli /Hozat ilçesinde dünyaya gelmiştir. Zaza kökenlidir.  2022 yılı itibari ile 51 yaşındadır.

Ahmet Aslan Nerede Sahne Alıyor?

Yayınlamış oldu ilk albümü “Rüzgar Ve Zaman“ dan  sonra büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmış sanatçıdır. Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla harmanlayarak dinleyicisine müzik ziyafeti çeken Ahmet Aslan’ın 2022 solo konser takvimi açıklandı.

24 Kasım, Ataköy Yunus Emre Kültür M. İstanbul

26 Kasım, Ahmet Arslan KKM Kars

27 Kasım, Osmanlı Salonu Ağrı

29 Kasım, Van Uygulama Oteli Van

1 Aralık, Batman İl Kültür Merkezi Batman

3 Aralık, Aydın Kültür Merkezi Aydın

4 Aralık, Isparta Belediyesi Kültür Merkezi Isparta

5 Aralık, 4 Mevsim Tiyatro Sln Ankara

11 Aralık, Kadıköy Halk E.M İstanbul

Ahmet Aslan Nasıl Ünlü Oldu?

Sanatçı 1996 yılında, üniversite eğitimini yarıda bırakarak Almanya’ya yerleşti. Burada kendisini müzisyen olarak geliştirecek akademilere kaydoldu. Hollanda/Rotterdam Üniversitesi “Dünya Müzikleri“ dalından mezun olmuştur. İlk solo albümü“ Rüzgar ve Zaman“ dan sonra bilinirliği artmış ve geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmuştur.

Ahmet Aslan Ve Mikail Aslan Kardeş Mi?

Mikail Aslan 1972 Hozat Tunceli doğumludur. Grup Munzur’un eski bir üyesi olan Mikail Aslan, Ahmet Aslan gibi Zaza asıllı Türk müzisyendir.  Ahmet Aslan ile Mikail Aslan kardeş değillerdir fakat amca çocuklarıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir