Ahbap’a Nasıl Üye Olunur?

Ahbap’a Nasıl Üye Olunur?
13.11.2021 18:00
Ahbap Derneği, ihtiyaç sahibi kişilere maddi ve manevi her çeşit ihtiyacında yardım etmek üzere kurulmuş, toplum bilinci ve ortak değerler üzerine inşa edilmiş, zor durumda kimselerin ihtiyaçlarına en doğru ve adil şekilde cevap vermeye çalışan, çağdaş ve birleştirici bir yardım kuruluşudur. Ahbap üyelik aidatı ne kadar? Ahbap'a nasıl bağış yapılır? Gibi merak edilenleri sizler için araştırdık.

ürkiye'nin her yerinde binlerce gönüllüyü bünyesinde barındıran Ahbap sosyal medya üzerinde çok fazla etki alanına sahiptir özellikle twitter üzerinden dolaşıma giren mağdur kişiler hakkında birçok yardımda bulunmuş bir kuruluştur. Haluk Levent adıyla özdeşleşen Ahbap zamanla tüm Türkiye'nin ortak değeri hale gelmiş, birçok konuda gündeme gelmiştir. . Ahbap'ın ortak değerlerini kabul ederek belirlenen kriterleri karşılayabilen tüm vatandaşlar Ahbap'a üye veya gönüllü olarak dahil olabilirler. Ahbap kendi içindeki yasal üyeler için 'üye' tanımını yaparken, Ahbap platformu içinde yer alan tüm bireyleri 'gönüllü' statüsünde kabul etmektedir. Sevginin ve gerçeğin peşindeyiz sloganıyla hareketini sürdüren Ahbap Derneği 5 farklı başlık üzerinde yoğunlaşmış bir yardım kuruluşudur. Bunları sıralayacak olursak;

• Sadece yaşama değil, yaşam hakkı

• Sürdürülebilir Dayanışma

• İşbirliği - Ahbap ortak vizyonu

• Ayrımcılık ve nefrete karşı şiddetsiz iletişim

• Çevre - Anadolu'yu geleceğe güncellemek gibi birçok hususta ülkemizin ve vatandaşlarımızın yardımına koşmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Ahbap olmadan önce 'Aday Ahbap' süreci ile alakalı yerine getirmesi gereken bazı koşullar mevcuttur bunlar;

• Ahbap.org’ a üye olmak,

• Ahbap.org üzerinde belirlenen adresten Ahbap Ortak Zemin Anlaşması’nı okuyarak kabul etmek,

• Ahbap Ol Formunu doldurmak, (Bu formu uygun şekilde doldurmayanlar, çalışma/mesaj gruplarına katılamaz.)

• 47 gün süreli Ahbap Oryantasyon Programını başarıyla tamamlamak gereklidir.

• Aday Ahbap adımlarını tamamlayan kişiler Ahbap Oryantasyon Programına katılır.

Oryantasyon Sürecinde ise;

• Okudum-anladım testi

• Oryantasyon süresinde en az 3 etkinliğe katılmak

• Şehir başkanı ve şehir yönetim kurulundan 2 kişi tarafından yapılacak kanaat bildirimi aşamaları dikkate alınır. Oryantasyon sürecini başarı ile tamamlayan kişiler Ahbap olurlar.

Ahbap Üyelik Aidatı Ne Kadar?

Ahbap gönüllülük esasıyla çalışan bir kuruluştur ve internet üzerinden bu harekete katılmayı mümkün kılan bir dernektir, ancak sitesinde veya hiçbir sosyal mecrada bu platforma üye olurken veya yıllık ve aylık ödenen aidatlar konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bu sebeple konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler Ahbap platformuna üye olmayı deneyebilir veya yetkili kişilerle iletişime geçerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Web sitesi üzerinden, SMS ile veya banka hesapları üzerinden Ahbap için istediğiniz miktarlarda bağışta bulunabilirsiniz.

Ahbap’a Nasıl Bağış Yapılır?

Ahbap platformu için bağış yapmak isteyen kişiler ahbap.org sitesini ziyaret edebilir ve bu site üzerinde kredi veya banka kartlarıyla istedikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Bunun dışında kurumun derneğin SMS üzerinden bağış alma ve hesap numarası (IBAN) üzerinden de bankalar aracılığıyla bağış toplama yetkisi vardır. Ahbap'a maddi bağış yapmak dışında kişilerin duyarlılığı ve yardıma muhtaç kişilerle dernek arasında kurulacak köprüyü sağlamakta dernek için bir bağış kadar gerekli ve kutsal bir yardım şeklidir. Birçok vatandaşın devletin resmi yardım kurumlarında ortaya çıkan büyük yolsuzluklar nedeniyle devletin kurumlarından daha çok güven duygusu inşa ettiği için bağışlarını Ahbap platformu üzerinden yapıyor olmaları da yadsınamaz bir gerçektir. Bir yardım kurumu için önemli olan tek şeyin güvenilirlik olduğunu farkında olan Ahbap Derneği vatandaşın güvenini kazanmış ve yardımların doğrudan ihtiyaç sahiplerine iletildiğini kanıtlarıyla sosyal medya üzerinden gözler önüne serebilmiş bir kurumdur.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir