Ağva Derinliği Kaç Metre?

Ağva Derinliği Kaç Metre?
08.06.2022 11:38
Ağva, pek çok insanın gezmek, tatil yapmak istediği bir yer olmuştur. Bundan dolayı hakkında merak edilen çeşit çeşit sorular baş göstermiştir. Biz de yazımızda Ağva araba kiralamanın nasıl yapılacağından, Ağva plajlarından ve daha pek çok konudan sizler için bahsettik.

Ağva’nın derinliğinin kaç metre olduğu merak edilen bir konu olmuştur. Ağva’da bulunan Göksu Deresi’nin derinliği 5 ila 6 metre arasındadır. Ayrıca bu nehirde bol bol kefal bulunmaktadır.

Ağva Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Ağva’da araba kiralamak isteyen kişiler bunu nasıl yapacaklarını bilmek isterler. Ağva da araba kiralamak için Skyscanner, Shop&Fly, Zirverent gibi siteleri kullanabileceğiniz gibi Sabiha Gökçen’den de araç kiralayabilirsiniz.

Ağva’da Gezilecek Yerler Neresidir?

Ağva'ya gittiyseniz yapmanız gerekenlerden birisi Kilimli ve Kadırga koylarını görmek olmalıdır. Ayrıca en güzel doğal kayaların bulunduğu koyda piknik keyfi yapabilirsiniz. Hayatınızdaki stres ve karmaşanın çoğunu burada bırakabileceğinize eminiz. Eğer doğa yürüyüşü yapma tutkunu iseniz Ağva bu açıdan size çok güzel yollar vadetmektedir. Gürlek mağaralarına giden rotayı izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Patikadan patikaya gittiğiniz güzergah üzerinde bol gölet ve şelale bulunurken, güzergahın sonundaki Gürlek mağaraları da görülmeye değer. Saklı Göl, Karamandere yakınlarındaki Ağva'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bölgede bulunan bir tesiste ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve saatlerinizi konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ağva Çadır Kamp Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Ağva’da çadır bungalovda kalmak istiyorsanız 100 TL ödemeniz gerekmektedir. Buna kahvaltı eklendiğinde fiyat 150 TL olmaktadır. Bu fiyatlar hafta içi için geçerlidir. Hafta sonu fiyatlar 150 ve 200 TL’ye çıkmaktadır. Kendi çadırınızla gitmek istiyor iseniz kişi başı 70 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Bu fiyat da hafta sonunda 100 TL’ye çıkmaktadır.

Ağva Plajları Nelerdir?

Ağva’da denize girmek isteyen insanlar nerede gireceklerini araştırırlar. Ağva Halk Plajı, Karacaköy Plajı, Kadırga Koyu, Sardala Koyu, Dündar Koyu, Zeus Koyu, Cennet Havuzu, Diriliş Koyu, Kilimli Koyu Ağva’da denize girebileceğiniz yerlerin arasına girmektedirler.

Ağva Plajı Giriş Ücreti 2022

Ağva Plajı’na gitmek isteyen insanlar giriş ücretini öğrenmek isterler. Ağva Plajı’na girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak için 30 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Ağva Otobüs Bileti Fiyatları 2022

Ağva’ya İstanbul’dan gitmek için Üsküdar’dan 139A adlı otobüse binip İETT kartınızı basabilirsiniz. Bunun fiyatı ise 46,85’tir. Diğer şehirlerden Ağva’ya gitmek için ise otobüs fiyatları mesafeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Ankara’dan gitmek 250 TL ise Antalya’dan gitmek 350 TL’dir.

Ağva Uçak Bileti Fiyatları 2022

Ağva’ya uçak yolu ile gitmek isteyen kişiler uçak bileti fiyatlarını araştırmaktadırlar. Uçak biletleri fiyatı da otobüs fiyatları gibi değilebilmektedir. Ancak genellikle Ağva uçak bileti fiyatları 1400 ila 1500 TL arasındadır.

Ağva Denizi Sıcak Mı?

Ağva Denizi’nin sıcak olup olmadığı Ağva’ya gidecek olan insanların merak ettiği bir konu olmuştur. Ağva Denizi’nin sıcaklığı mevsimden mevsime göre değişebilmektedir. Yaz aylarında ortalama olarak denizin sıcaklığı 22 ila 23 derece arasında değişmektedir.

Ağva Denizi Tuzlu Mu?

Ağva Denizi’nin tuzlu olup olmadığı merak konusu haline gelmiştir. Ağva Denizi’nin tuzluluk oranı diğer bölgelerde bulunan denizlerin tuzluluk oranına göre daha az kalmaktadır.

Ağva’ya Hangi Ay Gidilir?

Ağva’ya hangi ay gidilmesi gerektiği tatil severlerin araştırdığı bir konu olmuştur. Eğer Ağva’da denize girmek istiyor iseniz Haziran ile Eylül ayları arasında gitmeniz gerekmektedir. Ağva’nın güzelliğini görmek istiyor iseniz de ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmeniz gerekmektedir. 


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir