Açlığa Dayanmak İçin Ne Yapmalı?

Açlığa Dayanmak İçin Ne Yapmalı?
04.11.2022 16:37
Açlıkla ilgili bilimsel gerçekliğe dayanan araştırma yaptık. Açlığa dayanmak için ne yapmalı, dayanmamak neden olur, insanın dayanma süresi nedir? İnsanın susuzluğa dayanma süresi nedir?

Günümüzde açlığa insanların dayanması mümkün değildir. Çünkü insanları dürten ve açlık hissini uyandıran birçok uyarı vardır. Özellikle sokaklar restoranların kurulması ve içlerinde lezzetli tatlılar olmasından ötürü aç kalınmaz. Fakat bazen midemizin hem de nefsimizi terbiye etmek için aç kalmak gerekir.

Hem midemiz temizlenir hem de sabrımızı ölçeriz. Bu durum daha çok ramazan aylarında gerçekleşir. Buna göre insan haftanın bir günü oruç şeklinde aç kaırsa midesinin de rahatlaması gerçekleşir. Açlığa dayanmak için bol bol su içmelisiniz. Su hem mideyi şişirir hem de açlık hissini ortadan kaldırır. Meditasyon yaparak açlık hissini bastırabilirsiniz.

Uzak doğuda kişiler tarafından aç kalma süreleri uzatılırdı. Çünkü insan sadece su ile de belenerek yaşamını sürdürebilir. Kişiler ruh ve bedenen temizlenmek için yabancı maddelerin vücuduna girmemeleri adına bu görevi tamamlarlardı. Ruhen ve bedenen arınan vücut dünyada var olmanın eşiğini daha çok kavramaktaydı.

Açlığa Dayanmamak Neden Olur?

Açlığa dayanılmaması durumları öncelikle kişilerde şeker hastalığı ya da triod gibi sorunlar olmaktadır. Bu açlık sınırını daha düşük seviyeye çeker. Kronik rahatsızlıklara sahip olan kişilerin aç kalmaması gerekir. Yeni yaşamda ve teknoloji gibi olayların hayatımıza girmesi ile teşhir her yerde olmasından ötürü aç kalmak mümkün olmayacaktır.

Hem sosyal medya hem de dışarda birçok yemek ve içeceklerin satılması insanların açlığa dayanamaması gibi bir durumu meydana getirir. Bireylerin nefislerini daha doğru şekilde kontrol etmesi açlığa dayanmakla başlar. İşte bu düzgün öğretiyi düzgün şartlar altında öğrenirsek aç kalma gibi sorunları da kısa sürede daha uzun şartlar altında dayanabiliriz.

 Odak noktamız mide ya açlık olmamalı, açlığı düşünmeden yaşarsak çok uzun süre aç kalabiliriz. Tabi bunu haftanın bir günü yapmamız gerekir. Hem bu sayede midenin temizlenmesi hem de açlık eşiğimizi daha doğru şekilde kontrol etmemize yarar.

İnsanın Açlığa Dayanma Süresi Nedir?

İnsan açlığa günümüz şartları ile bir ay kadar dayanabilir. Fakat eğer su içerse bu açlık süresi daha fazla da sürmektedir. Uzmanlar bu durumun çok fazla uzatmadan bireylerin açlık gibi durumlarını sonlandırmaları gerektiğini söyler. Çünkü ileriye dönük bazı kişilerde kalıcı hastalıklar gözlemlendi. Bu hastalıkların meydana gelmemesi açısından en az bir gün aç kalarak hayatımıza devam etmeliyiz. Hem yaşadığımız ortam hem de çağımız açlığı kaldırmayacak bir durumdur.

İnsanın Susuzluğa Dayanma Süresi Nedir?

İnsanoğlu aç kalabilir fakat susuz kalamaz. En fazla bir hafta kadar susuz kalabilir. Daha sonra ölüm gibi felaket sonuçlar arkasından gelir. Alanında uzman kişiler bu durumun açıklamalarıyla daha detaylı makaleler yayınlamıştır. Çünkü dünyanın birçok yerinde açlık ve susuz potansiyeli sınırında ülkeler vardır. Onların bağışıklık sistemi bunu kaldırabilir. Sürekli su ve emek tüketen insanlar susuzluğu kaldıramaz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir