3 kapılı Spor Tasarıma Sahip Olan Fiat Bravo Hakkında Merak Edilenler

3 kapılı Spor Tasarıma Sahip Olan Fiat Bravo Hakkında Merak Edilenler
01.07.2022 10:44
Fiat bravo kaç beygirdir, Fiat bravo üretimi neden durmuştur, Fiat bravo kaput açma kolu nerededir, Fiat bravo far ayarı nasıl yapılır, Fiat bravo özellikleri ve fiyatı nedir vb. sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Fiat Bravo, Fiat'ın C Segmentinde yerini aldığı hatchback karöserli araç modelidir. İlk defa 1995 senesinin Şubat ayında sedan kardeşi Fiat Marea ve 4 kapılı liftback kardeşi Fiat Brava ile beraber satışa koymuştur. İlk nesil Bravo'da 1.6 103 Beygirlik Enjeksiyonlu 16 Subaplı (SX) ve 2.0 litrelik üzeri çift egzantrikli 5 Silindirli 20 Subaplı 154 beygir kuvvetinende (HGT) benzinli motorlar tercih edilirken yalnızca 3 kapılı tercih bulunmaktaydı.

2001 senesinin Ağustos'ta yerini Stilo aldı. Fiat, 2007 Ocak ayı sonrasında Stilo platformlu yeni bir araç duyurdu, Stilo'nun yerini alan otomobil 2007 yılının Mayıs ayında görücüye çıktı. Cenova Otomobil Fuarında yapılan Fiat'ın sürprizi ise Yeni Bravo'ydu. Önünden başlayan sportif hatları, arkasındaki Alfa Romeo çizgileri bulunan stoplarla bütünleyen Bravo, şaşırtıcı donanımıyla da Fiat adına bir gövde gösterisi yaptı. Euroncap testinden 5 Yıldızla geçen Bravo güvenlikte de sınıfı başarıyla geçti. Bunun neticesinde Stilo Multiwagon karoseri haricinde üretimden alındı.

Fiat Bravo Hangi Segmenttir?

Harici Fiat Bravo, Fiat'ın C Segmentinde konumundaki hatchback karöserli araç modelidir. İlk defa 1995 senesinin şubat ayında sedan kardeşi Fiat Marea ve 4 kapılı liftback kardeşi Fiat Brava ile beraber satışa koymuştur.

Fiat Bravo Triger Kayışı Kaç Km'de Değişir?

Ortalama 40 ve 60 bin kilometrede bir triger kayışı set şeklinde değiştirilmelidir. Bir triger kayışı, motorun yan bölümünde, motorun işlevlerinin vaktini koordine eden ve düzgün çalışması adına tasarlanan ince, kauçuk bir kayıştır.

Fiat Bravo Kaç Beygirdir?

Bravo 1.6 JTD Multijet 16V 1,6 lt Dizel motoru sayesinde üretiyor. 1598 cc motor 120 beygir kuvvet ve 300 Nm tork üretmekte. Bu güç 6 ileri Manuel vites ile ön tekerlere geçmekte. Otomobil 0'dan 100 km/s hıza 10.5 saniyede ulaşmakta ve 195 km/s (121 mph) en fazla hıza sahip. Araç Euro 5 emisyon standarttı bulunmakta.   

Fiat Bravo Üretimi Neden Durmuştur?

Avrupa’da istenilen satış sağlanmadığı için satışları durduruldu. Ardından Türkiye’de satış fiyatlarının da son derece yükselmesi ve bu sebeple satılmayacağını düşünülmesi yüzünden Türkiye’den de çekildiler.

Fiat Bravo Kaput Açma Kolu Nerededir?

İçinde sol alt bölümde kırmızı bir mandal bulunuyor, ilk defa onu çekiyorsunuz. Kaput attıktan hemen sonra elinizi fiat logosunun altına sokuyorsunuz, tampona doğru mandalı hissedeceksiniz. Gitti yöne doğru itmeniz gerekir mandalı kaput kilidini salacaktır. Kaputu açtıktan sonra doğrudan en tepeye kadar kaldırmanız gerekir.

Fiat Bravo Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Farların duvara verdiği ışık hüzmesinin tam ortasını olan yeri işaretleyin. Bu niyetle bir bant tercih edebilirsiniz. Tam ortadan geçecek biçimde bir yatay-bir dikey yapıştırdığınız bandın tam ortası farın ışık yansımasının tam ortasını göstermektedir. Orta çizgi, yerden en çok bir metre yukarıda olması gerekir.

Fiat Bravo Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Blue&Me™ sistemi sayesinde sürüş güvenliğinizi tehlikeye sokmadan Bluetooth özelliği olan cep telefonunuzu ellerinizi direksiyondan ayırmadan yönetebilir, mesajlarınızı dinleyerek ve telefon rehberinize kayıtlı ismi söyleyerek aramanızı sağlayabilirsiniz. USB girişi sayesinde MP3, MAV ya da WMA formatlarında müzik açabilirsiniz. Bravo motorları yakıt tasarrufu ve son derece iyi performansın yanında çevreci olmasıyla da göz kamaştırıyor. Fiyatları değişim gösterdiği için net bir fiyat veremeyeceğiz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir