2022-23 KYK Yurt Başvuruları Başladı: KYK Yurt Başvuruları Nasıl Yapılır?

2022-23 KYK Yurt Başvuruları Başladı: KYK Yurt Başvuruları Nasıl Yapılır?
26.08.2022 15:59
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından (Kredi ve Yurtlar Kurumu) KYK yurt başvurularının başlamasıyla birlikte heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2022-23 KYK yurt başvurusu nereden yapılır, nasıl yapılır? 2022-23 KYK yurt başvuru sorgulama ekranı neresidir, başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? İşte detaylar…

E-Devlet ekranından KYK yurt başvuruları başladı.. Öğrenci yurdu başvuru sürecinden geçen yeni kayıt ve yarı dönem öğrencileri Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından yapılacak bir açıklama ile yurtlarına yerleşebilecekler. KYK yurt başvurusunun sonuçları, öğrencinin devlet sistemi üzerinden görüntüleyebilmesini sağlayacaktır. Yurt başvurularının bir an önce gerçekleştirilmesi bu konuda önemli bir husustur.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022-23?


KYK yurtları için sonuçların açıklanma tarihi ile ilgili henüz bilgi verilmiş oldu. KYK yurt başvuruları bu yıl 28 Ağustos'ta sona erecek. Geçen yıl Eylül ayında açıklanan KYK yurt başvurularının sonuçları doğrultusunda bu yıl da Eylül ayında açıklanması beklenen durumlar arasında.

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK yurtlarına başvurular e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Öğrenciler başvuru döneminin sonuna kadar bilgilerini güncelleyebilirler. Başvuru e-devlet üzerinden yapıldığından, e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimlik kartları ile PTT şubesine giderek e-devlet şifresi  veya diğer e-devlet giriş yöntemlerini (internet bankacılığı) girmeleri gerekmektedir.  Yurt başvuruları e devletteki eğitim bilgilerine göre kabul edilecektir, bu nedenle öğrencilerin e devlette ait oldukları fakülte/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bilgilerinde yanlış olan öğrencilerin bilgilerinin düzeltilmesi için üniversitelerinin öğrenci işleri bölümü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programına ilk kez başlayan öğrenciler de yurt başvurusunda bulunabilirler.

2022-2023 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2022-2023 eğitim öğretim yılı KYK burs ve kredi başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. Bu konuyla ilgili açıklama gelir gelmez haberimize ekleyeceğiz. KYK yurt başvuruları geçen yıl 12 Eylül'de kapanmıştı. KYK burs ve kredi başvuruları 5 Kasım'da başladı ve 10 Kasım Çarşamba günü 23:59'da kapandı. Öğrenciler burs ve kredi başvurularını 10 Kasım Çarşamba günü saat 23:59'a kadar e-devlet üzerinden yaptılar. Daha önce başvuru yapmış ve başvurusunu değiştirmek isteyen öğrenciler de son güne kadar bilgilerini güncelleyebilirler.

KYK Yurt Başvuru Süreci Ne Zaman Sona Erecek?

24 Ağustos'tan itibaren başlayan yurt başvuruları 28 Ağustos saat 23:59'a kadar gerçekleştirilebilecektir. Daha sonrasında ise başvuru düzenleme işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

 

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir