Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?

Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?
10.11.2021 21:30
Yüz germe iyileşme süreci nedir, ne kadar kalıcı? Yüz gerdirme nasıl yapılır, caiz mi? Yüz germe ameliyatından sonra ödem ne kadar sürede geçer? Yüz germek için egzersiz nelerdir? Yüz germe ile ilgili merak edilenlere sizler için cevap verdik.

Yüz germe kırışıklıkları, yaşlanmaya bağlı sarkmaları ve asarak gideren bir yöntemdir. Son yıllarda yüzdeki yaşlanma fasiyal rejuvenasyon adı altında anılıyor. Yüz germe teknikleri: Kilit askı ameliyatsız yüz germe, fokus ultrason ile yüz germe, dermapenli PRP uygulaması, thermage ile yüz germe, sıvı yüz germe, altın iğne uygulaması ve endopeel yüz germedir.Kilit askı ameliyatsız yüz germe, yüzünüzün kaybettiği ovalliği geri kazandırmak, gergin ve sıkı bir cilt görünümünü ip askılama ile yapılan bir çeşittir. Fokus ultrason ile yüz germe, yeni nesil olan bu sistem cildin doğal yoldan geliştirilmesi için kullanılır. Dermapenli PRP uygulaması, kişiye lokal antestezi kremi sürülür, prp için kan alınır ve cildin yumuşaması için ayrıştırılır prp yapılır. Thermage ile yüz germe, bir seansta bütün sarkmalarınızdan kurtulabilirsiniz. Sıvı yüz germe, yüzünüzde kaybolan maddeleri cilde kazandırır ve daha güzel bir yüze kavuşmanızı sağlar. Altın iğne uygulaması, bir seansta boyun, dudak ve el çevrelerinizin kırışıklıklarını yok eder. Endopeel yüz germe, dekolte, selülit, kasık, popo, botun vb. doğal yollarla kırışıklıktan kurtulmanızı sağlar.

Yüz Germe İyileşme Süresi Nedir?

Yüz germe iyileşmesi süresi kişiden kişiye ve yapılan uygulamanın çeşidi ile değişebilir. 3-4 hafta içerisinde ödemlerin bitmesiyle tam iyileşme sağlanabilir. Özellikle son haftalara doğru yüzünüzde belirgin bir şişlik görünebilir. Bu şişlikler 3-4 hafta içerisinde tamamen yok olabilir.

Yüz Germek İçin Egzersiz Nelerdir?

Yüz germek için egzersizler, yanak sıkılaştırma egzersizi, balon egzersizi, kazayağı çalışması, yüz detoksu, zeytinyağı ve esmer şeker ile peeling, sıkılaştırıcı karışımdır. Yanak sıkılaştırma egzersizi, öncelikle rahat bir ortam belirleyin ve oturun derin nefes alıp vererek vücudunuzu rahatlatın. Dudaklarınızı büzerek gülümsemeye çalışın bu egzersizi günde 7-8 defa tekrar edin. Kazayağı çalışması, yüzünüzü hareket ettirmeden sadece gözler sağa, sola hareket ettirilir. Günde en az 10-15 defa tekrar edilmelidir. Yüz detoksu, egzersizler haricinde maske ve peelinglerle cildin gerginleşmesi ve pürüzsüzleşmesini sağlayan detokslar uygulanabilir. Zeytinyağı ve esmer şeker ile peeling, gerekli malzemeler zeytin yağı ve şeker. Bir yemek kaşığı şeker ile bir çay kaşığı zeytinyağı iyice çırp ve kıvama gelmesini sağlamalıyız. Bu karışımı göğüs, yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak sürmeliyiz ve bolca ılık su ile temizlemeliyiz. Sıkılaştırıcı karışım, bir bardak gül suyu, 4-5 damla badem yağı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı hamamelisi malzemelerini karıştırınız. Cildinize uyguladığınız karışım ile cildiniz kuruyacak ve ferahlık hissi yaşayacaksınız. Bolca ılık su ile uyguladığınız bölgeyi temizleyin.

Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

Genellikle yüz gerdirme işlemlerinin sonuçları 6-15 yıl arasında değişmektedir. Yapılan kişinin iskelet yapısına, cilt yapısına, kullanılan tekniğe ve cerraha bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Yüz Gerdirme Caiz Mi?

Yaşlanan bir kişinin yaşlanmanın etkisiyle oluşan olumsuz görüntünün giderilmesi için derisini gerdirmek maksatlı estetik ameliyat yaptırması caiz olmayan ameliyat türüdür. Sadece normal bir insanı rahatsız eden değişim ve oluşumları düzeltme operasyonlarına izin veriliyor.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra Ödem Ne Kadar Sürede Geçer?

Yüz germe ameliyatından sonra oluşan ödemin geçmesi 2-3 haftayı bulabilir. Ödemin tamamen geçmesi ise 1-2 ay sürebilir ve sigara kullanımı bu süreyi bir kat daha fazla uzatabilir. Yüz germe ameliyatından sonra çok küçük kesi izleri olabilir.

Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Derinizin altına kan ve sıvıyı toplayan küçük drenler yerleştirilir. Deriyi istenilen konuma getirilip arta kalan deri atılır. Deri yeni yüzeyine dikiş atılarak yeniden adapte edilir. Deriniz çok ince dikişler halinde dikilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir