Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?
30.07.2022 13:23
Yumurta akı asidik mi bazik midir, yumurta akı bozulur mu, yumurta akı haftada kaç günde bir yapılır,yumurta akı nerelerde kullanılır vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yüz adına kullanılan yumurta akı maskesi evde çok rahat bir biçimde yapılabilir. Yumurta akı maskesi çoğunlukla kırışıklık, gözenek sorunları adına tercih edilir. Oldukça güzel neticeler veren bir maskedir. Yumurta akı maskesi neredeyse herkes aracılığıyla bilinen ve uygulanılan maskelerden birisidir.

Sivilce için tercih edilecek yumurta akı maskesi aşağıdaki gibidir;

Yağlı ciltler adına tam bir şifa olan yumurta akı maskesi sivilce ve akne oluşumlarını önler. Yumurta akı maskesi ile insanlar sivilcelerinden kurtulur. Sivilcelerinden kurtulmak isteyen kişiler yüzlerine uyguladıkları birçok maske çeşidi mevcuttur. Bu maskeler içerisinde en faydalı olan yumurta akı maskesidir. Yumurta akı ile uygulanan maske neticesinde insanlarda sivilcelerini yok edip istedikleri neticeye ulaşabilirler. Bu yumurta akı maskesinin tarifi ise aşağıdaki gibidir:

·        Bir tane yumurtanın beyazı

·        Bir çay kaşığı kadar limon suyu

·        Bir çay kaşığı kadar bal

·        Bir çay kaşığı kadar zeytinyağı

·        İlk olarak yumurtanın beyazı iyice çırpın. Yumurtanın beyazı köpük köpük oluncaya dek diğer malzemeler ilave edin ve yüze uygulayın. Kuruduktan sonra ise su ile durulayın.

Kuru çitler için yumurta akı maskesi tarifi aşağıdaki gibidir;

Cilt tiplerine göre maske kullanımları da değişim göstermektedir. Yumurta akı maskesi çoğunlukla yağlı cilde sahip insanlar tarafından tercih edilmektedir. Fakat kuru ciltli insanlarında cilt problemleri olur ve yumurta akı maskesi kullanmak istenilebilir. Kuru ciltli insanlar adına bal, zeytinyağı ve yumurta akı ile yapılan bir maske vardır. Bu maskenin tarifi ise aşağıdaki gibidir:

·        1 tane yumurtanın akı

·        1 tatlı kaşığı kadar bal

·        2 çay kaşığı kadar zeytinyağı

·        Bütün malzemeler bir kase içinde karıştırılır

·        Karışım cilde sürülür

·        15 dakika kadar bekletilir ve bol su ile yıkanır

Siyah noktası olanlar için yumurta akı maskesi tarifi aşağıdaki gibidir;

Cilt problemleri her insanın baş belasıdır. Siyah noktalar ise neredeyse bütün insanlarda bulunan can sıkıcı bir derttir. Siyah noktaların giderilmesi adına farklı maskeler vardır. Bu maskeler içerisinde en bilineni ise katiyen yumurta akı maskesidir. Yumurta akı maskesi ile siyah noktalar yok edilir. Siyah noktalar adına uygulanan yumurta akı maskesi ise aşağıdaki gibidir:

• 1 yumurta akı

• Bir damla kadarlimon 

Bu yumurta akı ve limon karışımı fırça aracılılığıyla ile cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakikanın sonrasında ise bu maske yüzden temizlenir.

Yumurta Akı Asidik mi Bazik midir?

Yumurta akı bazik bir yapısı vardır.

Yumurta Akı Bozulur mu?

Kalan yumurta aklarınızı buzdolabında hiçbir biçimde başka bir sıvı ya da katı madde teması olmamış bir kap içerisinde, hava almayacak biçimde en uzun dört güne kadar (tazeliğinden emin değilseniz iki gün içerisinde tüketmenizde yarar var) saklanabilir.

Yumurta Akı Haftada Kaç Günde Bir Yapılır?

Yumurta akı maskesini haftada bir defa uygulamanız tavsiye edilir. Haftada birden çok kez uygulanması cildin aşırı kurumasına ve değişik cilt sorunlarına yol açabilir.

Yumurta Akı Nerelerde Kullanılır?

Suflelerde, kek için hazırlanan hamurlarında, kurabiyelerde ve birçok değişik tarifte yer bulan yumurta akı çoğunlukla hamuru kabartmak ve güzel bir doku vermek adına kullanılıyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir