Yorgunluk Mide Bulantısı Yapar Mı?

Yorgunluk Mide Bulantısı Yapar Mı?
27.01.2023 23:14
Yaşadığımız bazı durumlar ya da reçeteli ilaçlar yan etki olarak mide bulantısı şeklinde vücudumuzda hissedilir. Peki Yorgunluk, yakı, zoretanin mide bulantısı yapar mı? Zona, zinco, zedprex, zimaks mide bulantısı yapar mı? İşte detaylar.

Yoğun ve stresli geçen bir günün ardından herkes kendisini yorgun hissedebilir. Ancak yorgunluk kronik bir yorgunluksa, ne kadar dinlenirseniz dinlenin tam anlamıyla kendinizi dinç hissetmiyorsanız bu normal bir durum değildir. Özellikle kronik yorgunluk yaşayan kişilerde halsizlik, psikolojik sıkıntılar, kusma, bulantı gibi şikayetler ortaya çıkabilir.

Yakı Mide Bulantısı Yapar Mı?

Yakı, vücudumuzda farklı nedenler sonucunda oluşmuş, ağrı gelişen bölgesine konulan ilaçlı bir bezdir. Genellikle bel, sırt, boyun, omuz gibi bölgelere yapıştırılan bir banttır. Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Zoretanin Mide Bulantısı Yapar Mı?

Akne ve sivilce tedavisinde kullanılan oldukça ağır yan etkilere sahip bir ilaçtır. Sadece reçeteyle satışı yapılmaktadır. Bu ilacı kullanırken son derece dikkatli olmalısınız. Kesinlikle doktor kontrolünde alınması gerekmektedir.  Zoretenin sıklıkla görülen yan etkileri, kuruluk, dudaklarda kurumaya bağlı çatlama, burun kanaması, deri döküntüsü, uykusuzluk, kabızlık, depresyon, saç kaybı-kellik, sanrı görme, uyku problemleri, kusma, mide bulantısı ve mide ağrısıdır.

Zona Mide Bulantısı Yapar Mı?

Zona bir deri döküntü rahatsızlığıdır. Zona oluşacak bölgelerde önceden ağrı hissedilir daha sonrasında kaşıntılı ve ağrılı bir şekilde vücutta döküntüler oluşur. Ciltte içi su dolu kabarcıklar ve kızarıklık olarak kendisini gösteren, günlük hayatı etkileyerek rahatsızlık veren bir hastalıktır. İlerlemiş vakalarda ateş, halsizlik, baş ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı şikayetlerine rastlanır.

Zinco Mide Bulantısı Yapar Mı?

Çinko, vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyan ve dokuların gelişimi artıran bir vitamindir. Vücutta eksik kaldığı zaman zinco adı verilen ilaçla tedavisi yapılır. Zinco çinko eksikliğini gidermek için kullanılır ve ilacın geri dönüşleri oldukça olumludur. Ancak her ilaç gibi zinco da yan etkileri olabilecek olan bir tedavidir. Baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik ve mide bulantısı şeklinde yan etkilere sahiptir.

Zedprex Mide Bulantısı Yapar Mı?

Zedprex, obsesif kompulsif, depresyon ve yeme bozukluğu tedavilerinde kullanılan bir tür ilaçtır. Reçete ile satılmaktadır. Klinik gelişmelerle yan etkileri büyük ölçüde azaltılmıştır. Yine de ilacı kullanan bazı hastalarda yaygın olan yan etkiler görülebilmektedir. Bulanık görme, uyku hali, yorgunluk, kaygı, ishal, kusma ve mide bulantısı şikayetleri ortaya çıkabilir.

Zimaks Mide Bulantısı Yapar Mı?

Faranjit, orta kulak iltihabı, bronşit gibi duyarlı mikroorganizmaların yol açtığı problemlerin tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Zimaks’ ın etken maddesi “sefiksim” adı verilen bir maddedir. Bu madde bir antibiyotik grubuna aittir.

Bundan dolayı doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Her gün 1 tane ağız yoluyla alınır. Bilinen ve yaygın yan etkileri arasında, döküntü, alerjik reaksiyon, hazımsızlık, şişkinlik, mide bulantısı, kusma ve bazen de sarılık görülebilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir